ERPF kuriame Lietuvos ateitį
ERPF kuriame Lietuvos ateitį
Rokiškio rajone gausu upių ir ežerų, tačiau tik nedaugelio vandens telkinių pakrantės sutvarkytos, prieinamos ir patrauklios poilsiautojams. Įgyvendinus Europos Sąjungos (ES) finansuoto projekto „Rekreacinių teritorijų Rokiškio rajone sutvarkymo ir pritaikymo viešajai turizmo infrastruktūrai“ paprojektį „Sartų ežero pakrančių pritaikymas viešajai turizmo infrastruktūrai Bradesių kaime, Kriaunų seniūnijoje“ pagal 2007– 2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programą, rajono gyventojams atsirado nauja erdvė, kurioje galima turiningai praleisti laisvalaikį.
Nieko nebuvo
Sartų ežero pakrantėje įrengta Bradesių (Kriaunų sen.) kaimo poilsiavietė – viena iš daugelio lankytinų rajono vietų, kurių įrengimas finansuotas iš ES struktūrinių fondų. Nuo seno pakrantę pamėgę kriauniškiai ir anksčiau ateidavo čia maudytis, tačiau pasiekti maudyklą buvo sudėtinga, nes iki ežero per pievą vingiavo tik ilgas, siauras takelis. Ne ką geriau buvo ir pakrantėje. Norintiesiems prigulti ant paklotų ir pasikaitinti saulėje mažoje maudykloje tiesiog nebuvo vietos.
Rajono savivaldybė nebuvo pajėgi įgyvendinti didelio masto projekto ir skirti nemažą finansavimą naujai poilsio zonai įkurti. Būtent dėl to rajone nebuvo tinkamai išnaudotas rekreacinis potencialas. Sutvarkius minėtą teritoriją ir įrengus aktyviam poilsiui tinkamas zonas, į Bradesių stovyklavietę suguža gausus būrys ne tik vietinių, bet ir kitų rajonų gyventojų, Lietuvos bei užsienio turistų.
Nors poilsiavietė įkurta kiek atokiau nuo Kriaunų, ES struktūrinių fondų lėšomis finansuoto projekto naudą pajuto ir miestelis – stovyklavietėje apsistoję poilsiautojai apžiūri Kriaunų apylinkes, apsiperka vietinėje parduotuvėje.
Pasikeitė neatpažįstamai
2007–2013 m. ES struktūrinių fondų paramos lėšomis sutvarkyta viešoji erdvė pasikeitė neatpažįstamai. Ant kalno įrengta 8 vietų automobilių stovėjimo aikštelė, nuo kurios pasiekti paplūdimį dabar be vargo gali ir neįgalieji. Stovyklavietėje iškirsti seni ir pavojų poilsiautojams kėlę medžiai, o žmonių patogumui įrengtos net keturios erdvios pavėsinės. Jų viduje sumontuota po du 2 m ilgio medinius suolus ir stalus. Dvi pavėsinės pastatytos ežero pakrantėje, kitos dvi – tolėliau nuo vandens. Pavėsines jungia 150 kv. m betoninėmis trinkelėmis grįstas pėsčiųjų takas, įrengta speciali, akmenimis pažymėta laužavietė. Suformuotas didesnis smėlio paplūdimys, įrengtas pontoninis tiltas, pastatytos dvi persirengimo kabinos. Atskirame pastate įrengtos higienos patalpos: tualetai, dušai, plautuvės. Suformuota erdvė palapinėms. Vienu metu galima pasistatyti 25-ių palapinių miestelį. Poilsiavietė suprojektuota taip, kad čia laiką leisti gali ir nameliais ant ratų keliaujantys turistai. Specialiai šiems nameliams įrengtoje stovėjimo aikštelėje yra galimybė prisijungti prie elektros, vandens ir kanalizacijos tinklų, kadangi prie pat įrengtas geriamojo vandens gręžinys ir biologiniai nuotekų valymo įrenginiai. Vienu metu stovyklavietėje telpa 10 tokių namelių.
Poilsiaviete itin džiaugiasi ir aktyvų laisvalaikį mėgstantys poilsiautojai. Čia suformuota ir padaryta paplūdimio tinklinio aikštelė bei 40×60 m paplūdimio futbolo aikštelė. Atsirado informaciniai stendai.
Bendra projekto vertė: 132 tūkst. 215,43 Eur (456 tūkst. 513 Lt), iš kurių projektui įgyvendinti 91 tūkst. 859 Eur (317 tūkst. 172 Lt) skyrė ES struktūriniai fondai, 40 tūkst. 355 Eur (139 tūkst. 340 Lt) – rajono savivaldybė.
Modernią ir naują poilsiavietę netruko atrasti rajono žmonės, poilsiauti čia atvykstantys ne tik šiltuoju metų sezonu, bet ir pramogų sugalvojantys žiemos sezonu.
**
Evaldas VITKAUSKAS iš Rokiškio
Keletą kartų buvau šioje poilsiavietėje. Vaizdas tikrai džiugina, nes puikiai sutvarkytoje aplinkoje malonu ilsėtis. Čia veiklos yra ir aktyvų, ir pasyvų laisvalaikį mėgstantiems poilsiautojams. Gerai, kad rajone kuriamos tokios poilsiavietės, nes vasarą visi skuba pasimėgauti poilsiu gamtoje ir populiaresni paplūdimiai žmonių būna tiesiog „užkimšti“. Rajone turime tikrai daug ežerų, upių, gražių vietų, tad, manau, reikia juos kuo geriau išnaudoti. Be to, ir aplinka gražesnė, kai vietoj nešienautos pievos ar apaugusių pakrančių įrengiamos rekreacinės zonos. Turėdami kur pailsėti arti namų, rokiškėnai neieškos alternatyvų kituose rajonuose. Šaunu, kad ES skiria lėšų mūsų rajonui gražinti. Aš visu 100 proc. už tokias iniciatyvas.
Justina BARANAUSKAITĖ iš Kauno
Vasarą buvau Rokiškyje aplankyti draugų. Kadangi pasitaikė šiltas savaitgalis, važiavome pramogauti prie ežero. Buvau labai nustebusi, kai mane atvežė į šią puikiai sutvarkytą poilsiavietę. Graži vieta, daug veiklos, viskas tvarkinga. Vaikinai užsimanė pažaisti tinklinio, tad jiems aikštelėje pakabino tinklą, pavėsinėse veikė elektra. Tikrai labai šaunu. Man buvo neįprasta, kad šitiek siūloma patogumų ir viskas nemokamai. Tikrai šauni poilsiavietė. Didžiuosiuose miestuose nieko panašaus nerasi – visur labai daug žmonių arba pakrantės privatizuotos.
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: