Aš švenčiate Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną?
Renata Sesickienė iš Rokiškio
Žinoma, švenčiam. Neretai šia proga atvyksta giminaičiai. Mano vyras – Mindaugas, tad liepos 6-ąją jis švenčia vardadienį, kartu minime ir valstybinę šventę. Kasmet prie savivaldybės vyksta koncertų Valstybės dienos proga. Nežinau, ar šeštadienį prie Kultūros centro giedosiu šalies himną. Šventei labai derėtų ir “Gastautos” atliekama lietuvių liaudies daina, kuri prasideda žodžiais: “Kur aisiu aisiu, kur būsiu būsiu, vis Lietuvos neužmiršiu.”
Ernestas Petrevičius iš Kriaunų
Šventė kaip šventė. Visi vėliavas kabina, ir tiek. Neįsivaizduoju, kaip kaime minėti šią dieną. Gal turėtų atvykti vadinamieji istorijos rekonstruktorių klubai ir parodyti, kaip senovės kariai kovėsi mediniais skydais, kirviais, pademonstruoti jų odinius šarvus. Šios dienos pats neminėsiu. Dirbsiu statybose. Tik sekmadienį turėsiu laisvą, tačiau ir namie susikaupė daug darbų. Nerandu laiko net savo žemaituku Grikiu pajodinėti.
Girmantė Stakėnaitė iš Pandėlio
Nueinu nebent į šv. Mišias. Prieš trejus metus ateitininkų stovykloje Mindaugo karūnavimo dienos proga giedojome himną. Tai įstrigo man į atmintį. Perdėtai nereikia švęsti. Mišios ir himnas – tai geriausia, kaip galime paminėti šią valstybės šventę. Lietuvos kunigaikščiai ir karalius Mindaugas nėra mano mėgstamiausios temos istorijos pamokose. Mieliau į rankas imu šių laikų lyrinę knygą. O Mindaugas buvo stiprus karalius ir turėjo drąsos, ko dabar stinga daugeliui lietuvių. Bijome ginti savo tėvynę, kai viešai kas nors ją peikia: rašo straipsnius, esą geriau užsienyje nei čia. Mindaugas negalvojo gyventi užsienyje, o drąsiai kovojo už savo šalį!
Norbertas Byčkovskis