Atostogų sezono metu Rokiškio miesto darželinukai bus ugdomi vienoje įstaigoje. Šią vasarą budės lopšelis-darželis „Varpelis“. Rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Jolita Geidanienė sakė nepamenanti, kada budintį darželį norėjo lankyti tiek daug vaikų kaip šią vasarą.

Komplektuojamos 9 grupės po 21 mažylį

Nuo liepos 1 d. iki rugpjūčio 14 d. duris atostogoms užvers visos ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Rokiškio miesto darželinukai kooperuotai bus vedami į budintį darželį. Pernai budėjo lopšelis- darželis „Pumpurėlis“, šiemet – lopšelis-darželis „Varpelis“.

„Gimtojo…“ kalbinta J. Geidanienė sakė, jog vasaromis darželius lankydavo sąlyginai nedaug darželinukų. Dėl šios priežasties budinčiame darželyje būdavo formuojamos įvairaus amžiaus vieną darželį lankančių vaikų grupės. Šiemet situacija kitokia. „Norą lankyti budintį darželį pareiškė rekordiškai daug rokiškėnų. Anksčiau budinčiame darželyje per vasarą būdavo komplektuojamos 7-8 grupės po keliolika vaikų, šiemet veiks 9 grupės ir visos pilnos komplektacijos – po 21 mažylį“, –  pasakojo pašnekovė. Pasak jos, dėl tokios gausybės norinčiųjų buvo nutarta formuoti įprastines grupes pagal vaikų amžių, o ne į vieną grupę sukelti įvairaus amžiaus, bet vieno darželio vaikus. „Taip bus geriau ir patiems vaikams, ir specialistams. Beje, skirtingai nei anksčiau, pasikeitus reikalavimams – vaiką ugdyti turi tik pedagogas specialistas – per vasarą vaikų ugdymas darželiuose nebegali būti patikėtas studentams ar moksleiviams. Todėl budinčiame darželyje su mažaisiais užsiims ir juos lavins „Varpelio“ auklėtojos. Studentams ar moksleiviams gali būti patikėtas tik pagalbinių darbuotojų vaidmuo“, – sakė J. Geidanienė.

Neatėjusiems į darželį būtinas pateisinimas

Stengiantis išvengti tokių situacijų, kai norą lankyti budintį darželį pareiškia daug tėvelių, o realiai veda mažuma, nebebus pateisinamos nelankytos dienos (nors ir vasaros sezonas). Pvz., jeigu tėvai prašyme pažymėjo, kad vaikas budintį darželį lankys nuo liepos vidurio iki rugpjūčio vidurio, bet neatėjo, privaloma bus atnešti gydytojo pažymą apie ligą ar pažymą apie pamaininį tėvų darbą ir t. t. Nepateikus reikalingos pažymos ar dokumento, tėvams prisieis mokėti ir už tas dienas, kada vaikas darželio nelankė. „Visa tai tam, kad nesikartotų ankstesnių metų situacija, kai auklėtojos vietoj keliolikos vaikų sulaukia ateinant vos 3-4, o atlyginimus reikia mokėti“, –  sakė J. Geidanienė.

 

 

Agnė Mackuvienė

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: