Neprofesionalai – nuo žodžio „mylėti“

T. Velizade – Tbilisyje gyvenantis profesionalus aktorius ir režisierius. Rokiškyje jis – antrą kartą ir pirmą kartą dirba su aktoriais neprofesionalais. Anot režisieriaus, daug kalbama, kad aktoriai yra neprofesionalai, tačiau juk jie – nuo žodžio „liubiteli“, kitaip tariant, nuo žodžio „mylėti“, ir į teatrą ateina iš meilės šitam menui, o tai – labai svarbu.

Spektakliui, kurį pastatė  Rokiškyje, Turgay pasirinko tris rokiškėnus – Ramūną Traškiną, Artūrą Raščių ir Marytę Vaitkevičiūtę.  Kūrinys – pagal  gruzinų klasiko apsakymą, Gruzijoje jis jau statytas. Apie ką jis? „Apie laisvę ir sistemą. Apie tai, kad sistema, nesvarbu, kur vyktų veiksmas,  visur laužo žmogų, stato į rėmus“, –  svarsto Turgay. Jo žodžiais, svarbiausia gyvenime užsiimti darbu, o kiekvienas statomas spektaklis  jam – tarsi vaikas.

Negalėjo nieko neveikti

Nors Turgay,  be kūrybinių darbų, yra  ragavęs ir parduotuvės vadybininko duonos, tačiau tą laikotarpį prisimena be šypsenos ir degančių akių. „Negalėjau sėdėti ir nieko neveikti, ten, kur gėrė arbatą, kavą“, –   pasakojo pašnekovas. Baigęs mokyklą, jis, nors ir labai gerai mokėjo matematiką bei fiziką, visgi pasirinko meną.

Ir jaunytėje vaikinukas  visuomet gaudavo pagrindines roles. Jis bijo vaiduoklių, myli Mocartą, Čechovą ir apskritai klasiką. Gruzijoje Turgay  turi savo teatro trupę, filmuojasi serialuose, reklamose, kuria klipus, kartais ir  spektaklio apipavidalinimą. Tiesa, yra įsitikinęs, kad  viskam reikia skirtingų žmonių.

 Pirmą kartą kaip „Interrampos“ ekspertas

Anot Turgay,  svarbiausia mokytis. Gal todėl jis po aktorystės pakrypo į režisūrą. „Tiesiog įdomu pačiam  tai daryti. Aktorius gali pastatyti spektaklį, bet tai bus matoma, kūrybiniai žmonės mane supras“, –  svarstė Turgay. Apie teatrą jis gali kalbėti valandų valandas. Prisipažįsta, kad jam mylimiausias lietuvių režisierius yra  Rimas Tuminas. Ir nesvarbu, kad mes čia dieviname Eimuntą Nekrošių.  Po Naujųjų metų Turgay važiuos padirbėti į Kelmę, kur yra rimtas teatras. O ką jis, azerbaidžanietis, gyvenantis Gruzijoje, prisimins iš Rokiškio?

„Labai šilti žmonių santykiai“, – sakė Turgay, kuris pirmą kartą į mūsų miestą buvo atvykęs režisierės Neringos Danienės kvietimu kaip tarptautinio festivalio „Interrampa“ ekspertas. Nors ir azerbaidžanietis, save režisierius vadina gruzinų teatrinės mokyklos atstovu.

Ką jis, minimalių dekoracijų ir dinamiško veiksmo mėgėjas, sukūrė Rokiškyje – Kultūros centre matysite birželio 22 d. 18 val. Spektaklis sukurtas lietuvių kalba.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: