LR Seimas. Eltos nuotr.
LR Seimas. Eltos nuotr.

Rinkėjai nori permainų valdžioje. Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės “Baltijos tyrimai” apklausos duomenimis, po artėjančių Seimo rinkimų valdančiojoje koalicijoje rinkėjai norėtų matyti naujas partijas. Tokius lūkesčius išreiškė 62 proc. respondentų. Dabartine dauguma patenkintas tik kas penktas apklaustasis.

Dabartine valdžia labiausiai nepatenkinti Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų rinkėjai. 89 proc. jų norėtų matyti naują koaliciją. Nusivylimo nuotaikomis gyvena ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos rėmėjai. Pasikeitimų valdžioje nori 87 proc. iš jų.

Esama dauguma nepatenkinti netgi ir kitų valdančiųjų partijų rinkėjai. Kitokios koalicijos norėtų 60 proc. balsuosiančiųjų už Darbo partiją ir 64 proc. simpatizuojančiųjų Tvarkai ir teisingumui. Dabartine situacija patenkinti tik Lietuvos Socialdemokratų partijos rinkėjai. Du trečdaliai jų po Seimo rinkimų pageidautų valdžioje ir toliau matyti dabartinę koaliciją.

Permainų troškimas rinkėjams yra būdingas reiškinys. Panašios tendencijos stebimos prieš kiekvienus rinkimus.

„Panašios gyventojų nuostatos buvo ir prieš 4 metus vykusius Seimo rinkimus, kai rinkimus pralaimėjo tuo metu valdžioje buvusios partijos ir buvo išrinkta dabartinė valdančioji dauguma”, – teigia sociologė Rasa Ališauskienė.

„Baltijos tyrimų” duomenimis, 2012 metų rugpjūčio mėnesį vykusi apklausa parodė, kad trys iš keturių (73 proc.) apklaustųjų Lietuvos gyventojų manė, kad per būsimus Seimo rinkimus reikėtų išrinkti naują valdančiąją daugumą, o buvusiąja patenkinti buvo tik 10 proc.

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: