V. Stumbrio nuotr.

Yra dvi Lietuvos – taip sako ekonomistai, sociologai ir politologai, vertindami didžiųjų miestų ir regionų verslo situaciją, investicijas ir mokslo inovacijas, žmonių gyvenimo lygį. Net krizės ištiktos Europos Sąjungos biurokratai prabilo apie dviejų ir daugiau greičių Europą. Šitai taikytina ir Lietuvos medicinos sričiai. Moderni diagnostikos ir gydymo įranga telkiama didmiesčiuose, ten – mokslo pažanga ir naujovės, o regionams ir provincijai tenka kas likę, atgyvenę… Ir dar – gėda dėl skurdo ir medicinos įstaigų apleistumo.

Tokia išvada peršasi iš pernai Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos atlikto 26 šalies gydymo įstaigų patikrinimo. Į tikrintųjų sąrašą iš Panevėžio apskrities pateko Rokiškio, Pasvalio ir Biržų ligoninės.

Ne vien aplaidumas…

Patikrinimo aktuose užfiksuota tai, apie ką jau daugelį metų kalba patys medikai ir ligoniai: trūksta medicinos priemonių ir medikamentų, medicinos įranga ir prietaisai be reguliarios patikros, būna, kad vienkartinės priemonės naudojamos keliskart arba pasibaigusio galiojimo, trūksta slaugos personalo, todėl skyriuose stinga budinčiųjų visą parą. Darbuotojai nebaigę būtinų kvalifikacijos kėlimo kursų… Kas už tai atsakingas? Tie, kurie skirsto pinigus ir organizuoja darbus. Bet jie sėdi toli, o žmonės dirba čia su tuo, ką turi ir kiek gali…

Tikrintojai kruopščiai suskaičiavo senus mėgintuvėlius, netinkamas vienkartines pirštines, kitokias priemones, patikrino įstaigose pildomus žiniaraščius, žurnalus. Rokiškio rajono ligoninėje, vertinant pagal kaimynų rodiklius, itin rimtų pažeidimų nenustatyta, bet kai kas užfiksuota: kartu su slaugytojais visą parą nedirbo jų padėjėjai Vaikų ligų skyriuje, kai kurie gydytojai, slaugytojos nebaigę privalomų profesinio pasirengimo kursų, Akušerijos ir ginekologijos skyriuje trūko medicinos priemonių, būtinų  vaistų rinkinio…

Ši viešojoje erdvėje paskelbta informacija sulaukė rokiškėnų dėmesio, vieni netruko pasibaisėti, kiti nustebo, treti ryžosi ginti medikus, teigdami, kad ne iš gero gyvenimo ligoninėms trūksta ir medicinos priemonių, ir personalo, taigi dar džiaugtis reikia, kad tokiomis sąlygomis dirbdami medikai traukia žmones iš ligų ir mirties.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: