1 mitas: prarandama galimybė gauti senatvės pensiją ir kitas socialines garantijas iš UK
Itin dažnai manoma, kad susigražinus mokesčių permoką iš užsienio valstybės, prarandama galimybė senatvėje sulaukti pensijos iš šalies, kurioje buvo kaupiamas darbo stažas. Taip pat baiminamasi netekti visų socialinių garantijų, kurios itin svarbios praradus darbą, susirgus ar susilaukus naujagimio svečioje šalyje. Tiesa tokia, kad susigrąžinti galima tik pajamų mokesčius, o socialinio draudimo įmokos nėra grąžinamos, todėl jokios įtakos socialinėms garantijoms, galimybei gauti pensiją iš užsienio valstybės ar pensijos dydžiui senatvėje pajamų mokesčių permokos susigrąžinimas neturi. Atgaudami permoką, susidariusią mokant mokesčius nuo uždirbamų pajamų, nepakenksite savo socialinėms garantijoms ir papildysite savo sąskaitą keliais šimtais eurų.
Be abejonės yra galimybė sukauptą stažą, nuo kurio priklauso senatvės pensijos dydis, persiketi į institucijas, kurios atsakingos už pensijų kaupimą ir išmokėjimą Lietuvoje ar kitoje užsienio valstybėje, jei ten egzistuoja valstybinės pensijos kaupimas. Tad, jei apsisprendėte sugrįžti į gimtinę ar persikelti į kitą šalį, kur senatvėje norėsite gauti pensiją, visus UK sukauptus stažo metus galite persikelti ir tęsti mokesčių kaupimą kitoje valstybėje. Taip pat galima ir toliau kiekvieną mėnesį mokėti mokesčius UK ten jau nedirbant ir taip užsitikrinti didesnę senatvės pensiją, jei nuspręstumėte niekur neperkėlinėti sukaupto stažo, bet visgi išvyktumėte iš šalies.
2 mitas: draudimas keletą metų atvykti į UK ir ten įsidarbinti
Šis klaidingas faktas tarp emigrantų iš UK sklando jau dešimtmetį. Tai nėra iš piršto laužta informacija, tačiau mitas apie draudimą keletą metų atvykti į UK po mokesčių susigrąžinimo susijęs su nelegaliu visų valstybei sumokėtų mokesčių atgavimu. Prieš daugmaž 10 metų išvykstantieji iš emigracijos UK siekdavo susigrąžinti visus ten sumokėtus mokesčius. Kadangi toks mokesčių atgavimas yra neteisėtas, jiems buvo patariama kurį laiką negrįžti į šalį, nes institucija, atsakinga už mokesčių surinkimą, gali ieškoti asmenų, nelegaliai susigrąžinusių visus valstybei sumokėtus mokesčius. Tad svarbu elgtis atsakingai ir nelaužyti įstatymų siekiant susigrąžinti nuo atlyginimo sumokamą dalį valstybei.
3 mitas: grąžinami visi sumokėti mokesčiai, t.y. grąžinamos sumos yra įspūdingos
Šis mitas išplaukia iš prieš tai minėtojo. Ilgą laiką nemaža dalis emigrantų, dirbusių UK, nusprendę vykti į gimtinę ar kitą šalį, susigrąžindavo visą sumokėtų mokesčių dalį, todėl tarp emigracijoje gyvenančių žmonių sklando įsitikinimas, kad galima grąžintis itin dideles pinigų sumas, kone visus nuo atlyginimo atskaitytus mokesčius. Svarbu žinoti, kad toks mokesčių susigrąžinimas iš UK yra nelegalus ir gali užtraukti teisinę atsakomybę. Susigrąžinti galima tik dalį sumokėtų mokesčių, kurie vadinami pajamų mokesčiu, o socialinio draudimo įmokos, paskirstytos į senatvės pensijos kaupimo fondą, sveikatos priežiūrą, šalies infrastruktūros gerinimą ir kitas sritis, lieka neliečiamos ir garantuoja senatvės pensijos išmokas ar socialines garantijas šalyje, kurioje dirbote ir mokėjote mokesčius. Didesnės pinigų sumos atgaunamos, kai išdirbami ne pilni finansiniai metai, kurie Anglijoje prasideda balandžio 6 d. ir baigiasi balandžio 5 d., arba per finansinius metus buvo keičiamas darbas. Tad itin aktualus mokesčių grąžinimas iš UK turėtų būti sezoninius darbus dirbantiems žmonėms.
4 mitas: mokesčių susigrąžinimas iš UK yra nelegalus
Tikra tiesa! Tik jei siekiama susigrąžinti visus iki cento nuo atlyginimo atskaitytus mokesčius. Tokia praktika kurį laiką buvo populiari tarp emigrantų, tačiau tai gali sukelti teisinių nemalonumų arba apriboti žmogaus galimybę atvykti į šalį. Visgi norint atgauti tik permokėtą pajamų mokestį, grąžinimas yra legalus ir nekelia jokio pavojaus nei socialinėms garantijoms, nei teisei atvykti į šalį. Mokesčių susigrąžinimas iš UK tokia pat procedūra kaip mokesčių grąžinimas Lietuvoje. Kiekvienais metais UK dirbantys ir mokesčius mokantys žmonės turi užpildyti mokesčių deklaraciją, ją pateikti valstybinei mokesčių institucijai ir taip gali atgauti mokesčių permokas. Toks permokų susigrąžinimo būdas yra visiškai legalus, o jas susigrąžinti galima už paskutinius 5 metus.
5 mitas: ilgas ir sudėtingas pinigų grąžinimo procesas
Tiesa, tai nėra visiškai pastangų nereikalaujantis procesas, tačiau pajamų mokesčių deklaracijas gali padėti pateikti tuo užsiimančios įmonės. Tam, kad mokesčių grąžinimosi procedūra nekeltų didelių rūpesčių, Lietuvoje veikia ne viena įmonė, padedanti susigrąžinti mokesčius iš UK ir kitų šalių. Viena tokių yra „RT Tax“. Jie pasirūpina deklaracijos užpildymu ir nusiuntimu į atsakingas užsienio valstybės įstaigas, klientas teturi pateikti reikiamus dokumentus. Kartais pavyksta permokas grąžintis net neturint visų reikalaujamų dokumentų, tačiau tokiais atvejais procesas užtrunka ilgiau ir ne visuomet pavyksta sėkmingai atgauti pinigus. Žmonės, kurie kreipiasi į įmonę dėl pajamų mokesčio susigrąžinimo, dažnai stebisi, kaip greitai pavyko susigrąžinti permokas. Procesas pagreitėja ir palengvėja, nes tokios įmonės bendradarbiauja su užsienio mokesčių institucijomis ir geriau išmano, kaip reikia paruošti mokesčių deklaracijas.
6 mitas: sugrįžusios pajamų mokesčio permokos bus apmokestintos Lietuvoje kaip pajamos
Tai vienas rečiausių mitų, tačiau jis vis dar girdimas tarp tų, kurie bijo susigrąžinti permokas iš įvairių užsienio valstybių. Tačiau nėra tiesa, kad sugrąžintos permokos apmokestinamos Lietuvoje ir tikrai Valstybinė mokesčių inspekcija nereikalaus susimokėti pajamų mokesčio už atgautas permokas iš UK ar bet kurios kitos užsienio valstybės mokesčių institucijos.
Taigi, mokesčių susigrąžinimas iš UK neturėtų gąsdinti nei vieno Anglijoje dirbusio ar vis dar dirbančio lietuvio. Jei visos procedūros atliekamos laikantis įstatymų, jos nekelia pavojaus nei socialinėms garantijoms, nei stažo kaupimui ir negali būti papildomai apmokestintos Lietuvoje.
Užs. 546
Pirmas ir paskutinis mitas: kaip galima susigražinti mokesčius, jei tu jų ir taip nemoki kai dirbi UK …. daugiau mitų nėra.
12500 svaru nuo šitos sumos reikia pradėti mokėti mokesčius ir iki tol mokamas tik angliškas PSD ir vsio . o lievoi lietuvoi tave p.i.s.a. nuo pat pirmos sekundės mokesčiais . Taip kad protingesni važinėja dirbti sezoninį darba ir temoka angliška PSD . Smagu lietuvoi ane?? nuo minimalkės kiek ten mokesčių sumokate 30 kokių procentų tiksliai nežinau.