Nusitaikė į švenčių ir renginių dalyvius
Viena sėkmės priežasčių – rasti tikslinę vartotojų grupę. Zarasų–Visagino regiono vietos veiklos grupės strategijos įgyvendinimo vadovas Arvydas Veikšra, kalbėdamas apie sėkmingai veikiančius vietos bendradarbiavimo, trumpųjų maisto tiekimo grandinių pavyzdžius, pristatė ūkininko Roberto Amšiejaus, kuris augina veislinius galvijus, patirtį. R. Amšiejus, pasinaudojęs kaimo plėtros 2014–2020 m. programos parama, įsigijo motorinę transporto priemonę su virtuvės įranga. Joje galima gaminti maistą. Iš tokio automobilio prekiaujama renginių ir švenčių metu įvairiose šalies vietose, ne tik Zarasų rajone.
Transporto priemonė kainavo 60 tūkst. eurų (iš jų 30 tūkst. eurų sudaro ES parama). Joje įrengti natūralaus dūmo ir kitokie griliai, sukonstruota kitokia įranga, kuri pritaikyta aptarnauti kuo didesnį klientų skaičių. Vienu metu joje galima pagaminti maisto 60 žmonių. Daugiausia siūloma mėsainių su jautiena. Bandelės mėsainiams kepamos tame pačiame ūkyje, daržovių gaunama iš kitų ūkininkų.
Kaip suspėjama? Kaip minėta, iš tokio automobilio prekiaujama švenčių ir renginių metu. Dažnai jie vyksta ne vieną dieną. Kadangi didžiausia maisto paklausa būna tik vakarop, maistas atsigabenamas iš ūkio arba gaminamas iš ryto atvykus į vietą. Per naktį tenka įtemptai darbuotis, nes antrąją renginio dieną klientai plūsta jau nuo 7 val. ryto.
Tokia mobili maitinimo paslauga paklausi dėl to, kad maistas gaminamas iš ūkio produktų, taip pat dėl to, kad klientai greitai aptarnaujami, pasiekiamas ir tas vartotojas, kurio nepasiekia kitos maitinimo įstaigos.
Tačiau šeimininkas įžvelgia, ką darytų kitaip. Jo manymu, labiau vertėtų įsigyti kemperį su įranga, nes jį būtų galima atkabinti ir automobilį panaudoti kitoms kelionėms, o dabartinė transporto priemonė, „atidirbusi“ per savaitgalį, keletą dienų stovi nenaudojama.
Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“