2021 m. gruodį Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatre pristatytas jaunųjų Lietuvos choreografų kūrybos vakaras išvyksta į gastroles. Jo programoje – tiek jau žinomų, tiek visai neseniai kūrybinį kelią pradėjusių šiuolaikinio šokio choreografų darbai, kuriuos atlieka jaunieji būsimi šokio profesionalai – Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriaus auklėtiniai.

Buvusi ilgametė Kauno šokio teatro „Aura“ šokėja Ema Senkuvienė kartu su mokyklos abiturientėmis sukurtoje kompozicijoje „Malus“ ((iš lot. kalbos obelis) savęs ir žiūrovo klausia: Kas aš? Ši šokio kompozicija yra lyg (susi)pažinimo žaidimas – žiūrovo su šokėjomis, o šokėjų – su savimi. Kaip teigia pati choreografė: „visi atsakymai slypi vaisiaus [aut.past. obuolio] viduje… belieka tik atsikąsti“.

Simboliškai į savo pradinį kūrybos tašką grįžta šokio spektaklis „Tankumas“. Sukurtas ir atliktas tarptautinės šiuolaikinio šokio atlikėjų komandos –  Pauliaus Prievelio, Maciej P. Bezcek (PL) (buvę „Auros“ teatro šokėjai) ir Ineke Dubois (NL) – spektaklis pirmąkart Lietuvoje buvo parodytas 2017 m. profesionalių Lietuvos teatrų festivalyje „Vaidiname Žemdirbiams“ (Rokiškis). Šįkart jis atgimsta kaip ištraukos adaptacija dviejų merginų duetui. Scena tampa beribe kosmine erdve, kurioje atlikėjos tyrinėja tai, kas jas jungia ir atskiria, save lyginant su mirštančia žvaigžde paskutinėse savo egzistavimo akimirkose.

Auksinio scenos kryžiaus nominantė, daugelio šokio konkursų ir TV projektų dalyvė Miglė Praniauskaitė grįžta prie vieno pirmųjų savo kurtų šokio spektaklių „Rekonstruoti“. Spektaklio ištraukos adaptacijoje keturios šokėjos pasakoja apie buvusią tvarką pasaulyje, kuri palaipsniui išsiderina, blaško, atitraukiant dėmesį nuo pačio individo ir koncentruojantis į šių dienų mechanišką gyvenimo būdą. Choreografė klausia: „Galbūt, užuot turint viską dekonstruota, turėtumėme galvoti apie visko sudėliojimą į vietas iš naujo“.

2013 m.  LNOBT projektui „Kūrybinis impulsas“ sukurta šokio miniatiūra „Vandenyje“ choreografė Erika Vizbaraitė gilinasi į žmogaus psichologiją ir santykių temą: kaip dviejų žmonių santykiai kartais užsistovi tarsi vanduo, kuriame, šokėjams judant, ima mažėti deguonies. Erika – Auksinio scenos kryžiaus laureatė, šokio teatro „Airos“ šokėja ir įvairių kultūros projektų, šokio performansų kūrėja ir atlikėja, aktyviai kurianti ne tik scenos pasaulyje, tačiau ir tyrinėjanti judesį video formate.

Kultūros aktyvistė, choreografė ir šokėja Agnietė Lisičkinaitė pristato savo kurtą kompoziciją „Konkurencija”, kurioje, skambant puikiai visiems žinomam klasikinio šokio kūriniui, per nesudėtingą, tačiau subtilią prizmę žiūrovas kviečiamas susimąstyti, ką mums reiškia siekis konkuruoti, būti geresniu už kitus.

Vakaro programoje taip pat pristatomi dviejų Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos alumnų, šiuo metu sėkmingai kuriančių ir aktyviai dalyvaujančių tarptautiniame šokio lauke, darbai. Abi šios mokyklos auklėtinės – jau ir prestižinio „Codarts“ menų universiteto (Olandija, Roterdamas) absolventės. Vaivos Paukštės kurtas ir buvusio Lukiškių kalėjimo patalpose nufilmuotas šokio filmas „.5? [su intonacija]“ meniškai atskleidžia judesio ir architektūros sintezę. Tuo tarpu Dorėjos Atkočiūnas, šiuo metu dirbančios žymioje ICK kompanijoje Amsterdame, dar pirmame kurse sukurtas solo, skambant puikiai žinomam Vytauto Kernagio balsui, atskleidžia pokario Lietuvos merginos dramą. Šio solinio sukūrimą, anot choreografės, paskatino ir gimtos šalies ilgesys išvykus studijuoti į užsienį.

Renginys nemokamas. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: