A. Stanio nuotr.

– Kada įsigaliojo Sveikatos apsaugos ministerijos pakeitimai dėl Cezario pjūvio operacijų atlikimo tvarkos?

– Atnaujintas sveikatos apsaugos ministro įsakymas dėl cezario pjūvio operacijos nėščiosios pageidavimu paslaugos organizavimo tvarkos aprašo įsigaliojo nuo 2024 m. sausio 31 d.

Ką manote apie šiuos pakeitimus?

– Gyvename laisvoje, demokratinėje šalyje, todėl sveikintina, kad Sveikatos apsaugos ministerijos įsakymas suteikia teisę motinai pasirinkti, kokiu būdu ji gimdys. Tai, mano manymu, labai svarbu moters psichologinei būsenai ateityje. Patirtis rodo, jog gimdyvės, kurių gimdymo patirtis teigiama, labiau pasitiki savimi, gerbia savo kūną, turi stipresnį ryšį su vaiku bei teigiamai atsiliepia apie būsimų gimdymų lūkesčius.

– Kam ir kaip nėščioji turėtų išreikšti savo pageidavimą, kad būtų atlikta ši operacija, nesant indikacijų, medicininių priežasčių?

– Pacientė, norėdama pasikonsultuoti dėl galimybės atlikti cezario pjūvio operaciją, nesant tam medicininių ar santykinių indikacijų (pacientė turi arba turėjo reprodukcinės funkcijos ar gimdymo sutrikimų, gimdo pirmą kartą, būdama vyresnio amžiaus, turi socialinių rizikos faktorių arba yra kitų priežasčių dėl padidintos rizikos), vis tiek turės tartis su gydytojais. Ne anksčiau kaip 22-ąją, bet ne vėliau kaip 37-ąją nėštumo savaitę nėščioji, pageidaujanti šios operacijos, turėtų kreiptis į gydytoją akušerį-ginekologą toje gydymo įstaigoje, kuri atlieka cezario pjūvio operacijas.

Gydytojas informuos pacientę apie šios operacijos medicinines indikacijas, eigą, galimą naudą ir riziką, cezario pjūvio operacijos ir natūralaus gimdymo privalumus bei trūkumus. Turėtų būti paaiškinta ir apie cezario pjūvio operacijos įtaką kitam nėštumui bei gimdymo ypatumus, esant randui gimdoje, pasekmes motinai ir naujagimiui, galimas komplikacijas ateityje.

Išsamiau skaitykite  „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: