Ką apie tai mano kūrėjai
Nors Julia Schäfer ir Johannes Schmidt (DE) su menininkės J. Čeičytės kūryba anksčiau nebuvo susipažinusios, bet atvykęs į rezidenciją sužadinti smalsumo duetas iš Vokietijos pasinėrė į Juzefos kūrybą bei įkvėpimo šaltinių paieškas. Juzefa, kaip scenografė ir tapytoja, atrodo labai įdomi vizualiniams darbams, nes paveikslus kūrėjai naudoja kaip sceną arba scenas paverčia paveikslais. Taigi jiems itin įdomu Juzefos kūrybos dvasią perkelti į skaitmeninį amžių.
Laurynas Kolodzeiskis (LT) yra įsitikinęs, kad menas negali būti uždarytas ar paslėptas, juo privalu pasidalinti su kuo daugiau žmonių. Jam ir svarbu, ir smagu dalintis kūrybine patirtimi su kitais menininkais, nes tuo pačiu metu ir mokosi. Pasak jo, mažų mažiausiai kūryba grupėje leidžia pamatyti pasaulį bei meną iš kito žmogaus varpinės, kas kūrėjo pasaulėžiūroje yra neįkainojama. Būtent tai ir yra pagrindinis, sudalyvauti rezidencijoje patraukęs dalykas – kurti su kitais menininkais. Šalia to unikali pati rezidencijos idėja bei garso ir vaizdo santykio per kūrybinį procesą ir audio-vizualinį performansą tyrinėjimas Laurynui visados buvo kūrybą skatinantys „katalizatoriai“.
„Man labai svarbus garso ir vaizdo/animacijos santykis. Juzefa Čeičytė buvo labai įdomi teatro menininkė ir scenografė. Mano galvoje sukasi daug kūrybinių minčių, kaip apibūdinti jos meninį gyvenimą per muziką“, – sako Anna Chojancka (PL). Jai patinka dirbti su naujais menininkais, su tarptautine komanda ir įgyvendinti nenuspėjamus projektus. Jos nuomone, elektroninė muzika, kaip ir vizualieji menai, yra naujovė savaime. Abi emocijų perteikimo formos turi tvirtą ryšį su mūsų kasdienybe, kurią pateikia per muziką. Jos įsitikinimu, tai tobulas derinys, kuris turi stiprų kosminį rezonansą ir penktadienį sukurs nepakartojamą reginį.
Dar sykį kūrėjai kviečia ir sako, kad žiūrovai gali tikėtis pamatyti tam tikrą „dueto šokį“ tarp muzikos ir vaizdo, savotišką „Jing ir Jang“ atvejį, kuomet vienas be kito egzistuoti balanse negalėtų.
Primename, kad „ArtRo Residency“ programos metu vyksta atviri seminarai ir meistriškumo dirbtuvės, kurias veda rezidencijos minėti kūrėjai. Vietos menininkai ir kultūros entuziastai turi galimybę iš arti susipažinti su įvairiomis kūrybos formomis bei šiuolaikinio meno raiškomis. Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos Choreografijos skyriaus „Foto/grafika“ studijos jaunieji fotografai, vedami profesionalo Sigito Daščioro, fiksuoja rezidencijos kūrybinę kelionę. Jų geriausi darbai bus eksponuojami parodoje, kurią galės aplankyti rezidencijos svečiai.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Rokiškio savivaldybė
Organizatorius Rokiškio kultūros centras
Projekto vadovė Birutė Bagdonienė
Kūrybinio proceso foto autorius Sigitas Daščioras
KKC inform.