GR nuotr.

Nėra kitos išeities
Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centro (PRATC) duomenimis, palyginus naujos ir dabartinės dvinarės vietinės rinkliavos dydžius, gyventojams pabrangimas numatomas nuo 27,6 iki 44,8 proc., proporcingai nuo to, gyvenama daugiabutyje ar individualiame name, būsto ploto ir kiek asmenų gyvena. Pavyzdžiui, 50 kv. m bute, kuriame gyvena 4 asmenų šeima, skaičiuojama, nuo kitų metų  numatomas 43,6 proc. mokesčio „už šiukšles“ pabrangimas, o  jei 4 asmenų šeima gyvena 100 kv. m name, numatomas 33,1 proc. pabrangimas. „Žemės ūkio, sandėliavimo ir fermų paskirties objektams, pagal aplinkos ministro įsakymą, apmokėjimus turime skirstyti nebe pagal plotą, bet pagal objektų vienetų skaičių“, – sakė „Gimtajam…“ PRATC atstovė Miglė Antanėlienė.
„Pabrangimas yra numatomas pagrinde dėl padidėjusio taršos mokesčio. Kiek jis padidintas Aplinkos ministerijos, tiek ir didėja. Politikai galėjo nepriimti šito sprendimo, netvirtinti kainų pasikeitimų, bet ta kaina jau patvirtinta Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT). Taip pat,  tarybai nepritarus, tą skirtumą nuo dabartinės kainos turėtų dengti savivaldybė. Mūsų ir PRATC skaičiavimais, savivaldybei būtų tekę sumokėti per 300 tūkst. eurų per metus“, – teigė rajono meras Ramūnas Godeliauskas.

Tvarka, neskatinanti rūšiuoti
Tarybos narys Egidijus Vilimas mano, jog tokia tvarka, kai mokestinė našta tiesiog išdalijama „ant visų rajono gyventojų“, yra nesąžininga ir neskatinanti rūšiuoti. „Gyventojas, kuris išstumia konteinerį rečiau,
moka tiek pat, kiek tas, kuris išstumia dažniau. Taip išeina, sumokama už nesamas atliekas. Paanalizavau rūšiavimo duomenis, jie nėra labai džiuginantys. Protingiausia būtų sverti atliekas, kad kiek žmogus prikaupė atliekų, tiek ir mokėtų. Jeigu žmogus labai gerai rūšiuoja atliekas namuose, tai tų nerūšiuotų mažai ir lieka. Sakot, bus nesąžiningų žmonių, kurie pradės vežti atliekas į pamiškes? Gali taip būti, bet mes negalim iš principo laikytis to, kad tikrai visi bus nesąžiningi. Kad reikia link to eiti, tai tikrai reikia. Dabartinė sistema sukurta tokia, kad žmogui neapsimokėtų rūšiuoti. Ar mes žiūrim, kaip geriau atliekų rinkėjams ir tvarkytojams, ar kad rajone būtų daugiau išrūšiuotų atliekų?“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: