Festivalio aplinka
Kurortinis Ispanijos miestas Calella de la Plana, įsikūręs prie Viduržemio jūros, organizuoja nemažai festivalių ir renginių. Kasmet vykstantis tarptautinis folkloro festivalis „Calella Folk Festival“ yra laikomas pasauliniu: jame dalyvauja 20–40 šalių iš Europos, Lotynų Amerikos ir Azijos. Šiemet Baltijos šalims atstovavo Rokiškio kultūros centro folkloro ansamblio „Gastauta“ 14 narių. „Įspūdžiai iš festivalio – kuo geriausi!“ – „Gimtajam…“ sakė ansamblio vadovė N. Lungienė.

Kelias į festivalį
Kaip rokiškėnai pateko į „Calella Folk Festival 2026“, rengiamą mieste, beveik 3 tūkst. kilometrų nutolusiame nuo Rokiškio? „Mes patys susiradome šį festivalį, registravomės ir gavome kvietimą iš organizatorių. Iš Baltijos šalių buvome vieni. Daugiausia dalyvavo Balkanų šalys, taip pat kolektyvai iš Gruzijos, Ukrainos, Prancūzijos, Bulgarijos, Armėnijos ir kitų šalių“, – pasakojo N. Lungienė.
Festivalio koncertai
Šių metų festivalis – jau 17-asis. Pirmąją dieną Calellos švyturyje vyko kolektyvų vadovų susitikimas su vietos savivaldybės atstovais ir organizatoriais. Tada – koncertai. Festivalio renginiai vyko gatvėse, aikštėse ir scenose. Rokiškėnai koncertavo vasaros estradoje prie Calellos bažnyčios – dainavo, šoko ir giedojo sutartines. „Ar jautėte žiūrovų dėmesį?“ – teiravomės N. Lungienės. „Žinoma! Mes visiškai kitoniški, šiauriečiai. Ypač jiems buvo įdomus skudučiavimas“, – sakė ji.

Kelionės įspūdžiai
Mieste prie Viduržemio jūros. „Gastauta“ surengė tris koncertus. Vargino karštis, tačiau rokiškėnai padovanojo festivaliui visą savo koncertinę programą. Beje, spėjo aplankyti ir Barseloną (apie 60 km nuo Calellos), taip pat Montserrat vienuolyną, įsikūrusį beveik kilometro aukštyje Montserato kalnyne.
Atsisveikinimo vakaras įvyko vėlų sekmadienio vakarą. Dalyvių diplomą atsiėmė „Gastautos“ vadovė N. Lungienė, ansamblio seniūnas Jonas Volodko ir gastautietė Vaiva Muralytė.








































