GR archyv.nuotr. D.Zibolienės nuotr.

Vyriausybė planuoja nemažai švietimo srities reformų. Viena jų – ilginti mokslo metus. Tai jau ne pirmas kartas, kai ketinama pratęsti mokslo metų trukmę. Mokyklų vadovai įžvelgia tokių ketinimų  pliusų ir minusų.

Kas planuojama

Premjeras Saulius Skvernelis pirmadienį Seimo valdančiųjų frakcijų atstovams pristatė Vyriausybės programos įgyvendinimo priemonių plano projektą, kuriame daug dėmesio skiriama ir švietimui. Be kitų naujovių, projekte, kuris, tiesa, nėra galutinis, numatyta dar šių metų antrąjį ketvirtį padidinti mokymosi dienų skaičių per mokslo metus.

Pokyčiai lauks ir abiturientų – aiškiai įvardyta, kad kitais metais bus įdiegiamas brandos darbo modelis, patvirtinta mokinių pasiekimų kaupiamojo vertinimo, apimančio neformaliuoju būdu įgytas kompetencijas, samprata.

Nusitaikyta ir į moksleivių žinių patikrinimų tvarką. Kitų metų antrąjį ketvirtį numatoma parengti, išbandyti ir diegti nacionalinio mokinių pasiekimų patikrinimo, pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo ir brandos egzaminų naujus modelius.

Panašu, bus sudaroma galimybė ir trumpiau studijuoti Lietuvoje. Šių metų pabaigoje siekiama įteisinti trumpojo ciklo studijas.

Ką mano direktoriai

Kriaunų pagrindinės mokyklos direktorė Stasė Idienė, klausiama apie ketinimus ilginti mokslo metus, sakė: „Nežinau, ar esame subrendę, bet gal ir gerai. Buvau Vokietijoje, liepos mėnesį ten vaikai dar mokosi.“ Direktorė svarstė, jog dirbantiems tėvams tokie pasikeitimai gal ir į gera, nes jie nelabai turi, kur dėti vaikus per vasaros atostogas. „Nebent išvežti į Rūgpienių kaimą“, – šypsojosi pašnekovė.

Ji, ko gero, pasisakytų už mokslo metų ilginimą, nes ir mokytojai gal ne taip pavargtų nuo to skubėjimo ir nebūtų išsisėmę jau pavasarį. Tačiau, anot S. Idienės, modelis turėtų būti toks, kad ir vaikai, ir mokytojai atostogautų tuo pačiu metu vasarą,  žiemą, pavasarį. „Pedagogai nepervargtų, nes kūrybinį darbą galėtų dirbti ir namie, nebūtinai mokykloje. Aš už tai, kad  mokytojai būtų sveikesni“, – sakė direktorė.

Juozo Tūbelio progimnazijos direktorius Zenonas Pošiūnas mano, kad šitą klausimą galima spręsti įvairiai. „Turi būti bendruomenių sutikimas. Prieš keletą metų prie Dainiaus Pavalkio (tuometinio švietimo ministro – aut. past.) ši idėja irgi buvo keliama. Tuomet bendruomenės nelabai pritarė. Pats nemanau, kad ilgesni mokslo metai turėtų įtakos mokinių pažangai“, – svarstė Z. Pošiūnas. Jo nuomone, labiau reikia gilintis į programų turinį, nes nuo penktos klasės prasidėjus dalykinei sistemai moksleiviams tenka tikrai dideli krūviai. „Nesakau, kad programas reikia lengvinti, bet gal verta atsisakyti kai kurių neesminių dalykų“, – sakė Z. Pošiūnas. Jis nepritartų, jei mokslo metus siūlytų ilginti pamokų sąskaita, tačiau jei tai būtų papildomas ugdymas, projektai, išvykos su vaikais, – svarstytų kitaip.

Subscribe
Informuoti apie
guest
4 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Evelina
Evelina
2017 6 kovo 1:53

Nesuprantu, kur ta mūsų valdžia žiūri. Lietuvoje vaikai ir taip mokosi labai sunkiai, nebeturi laiko niekam jeigu nori gauti geresnį įvertinimą, nes mokslas labai apsunkintas, sudarytos nesąmoningos programos, iš kurių puse taip gyvenime ir neprireikia, sunkina egzaminus ilgina mokslo metus, ką norite tuo pasiekti? Žinot ką tuo pasieksite dar dagiau jaunimo išvyks, nes užsienyje mokslas daug lengvesnis ir naudingesnis, moksleivių vasaros atostogos trumpesnės, bet per pačius mokslo metus turi daug daugiau atostogų, labai norėčiau, kad visi pritariantys pabandytų išlaikyti bent jau pagrindinių dalykų egzaminus, labai norėčiau, kad mūsų valstybės valdžia šiais laikais pasiruoštų ir išlaikytų egzaminus,kad parodytų pavyzdį ir, kad… Skaityti daugiau »

smalsutis
2017 5 kovo 14:38

Čia apie atostogas Latvijos moksleiviams iš Latvijos švietimo ministerijos tinklapio išversta su interneto vertėju, datas suprasite: Vyriausybė patvirtino taisykles, per 2016-2017 m. mokslo metai, pusmetis ir studentų šventės pradžios ir pabaigos laikas mokyklos, kurios įgyvendina bendrąsias pagrindinio ir bendrojo vidurinio ugdymo programas į Latvijos. Kitą mokslo metai prasidės 2016 metų rugsėjo 1 dieną ir baigiasi 2017 m gegužės 31 d (1 8 klasės ir 10 11. klasė). 9 klasės mokiniai mokymo baigsis gegužės 12 d, bet mokslo metai po valstybinio egzamino nėra baigta – 9 Birželio mėn. Taip pat 12 mokinių mokymo baigsis gegužės 12 d, tačiau mokslo metų –… Skaityti daugiau »

Smalsutis
2017 5 kovo 12:43

Štai mokinių atostogų datos tyrimuose pirmaujančioje Estijoje, o mums kabina makaronus, kad Lietuvoje ilgiausios mokinių atostogos ES: Haridus- ja teadusministri kehtestatud koolivaheajad 2016/2017. õppeaastal sügisvaheaeg 22. oktoober 2016. a – 30. oktoober 2016. a; talvevaheaeg 23. detsember 2016. a – 8. jaanuar 2017. a; kevadvaheaeg 18. märts 2017. a – 26. märts 2017. a; suvevaheaeg (v.a lõpuklassid) 7. juuni 2017. a – 31. august 2017. a 2017/2018. õppeaastal vaheaeg 21.–29. oktoober 2017; vaheaeg 23. detsember 2017 – 7. jaanuar 2018; vaheaeg 24. veebruar – 4. märts 2018; vaheaeg 21. aprill – 1. mai 2018; vaheaeg (v.a. lõpuklassid) 12. juuni –… Skaityti daugiau »

Daiva
Daiva
2017 3 kovo 14:51

Gal geriau butu mazinti atostogas per mokslo metus nes ju tikrai per daug.o ne trumpinti vasaros atostogas

Rekomenduojami video: