– Kokios pagrindinės naujovės rajono ugdymo įstaigose laukia nuo rugsėjo? Be to, kad Senamiesčio progimnazija tampa J. Tumo–Vaižganto progimnazija, o visi gimnazistai persikraustė į „Romuvos” gimnaziją? Galbūt kažkur yra pasikeitimų, apie kuriuos iki šiol viešai nekalbėta? Kas kelsis į dabar jau buvusį Senamiesčio pradinukų pastatą?
– Nuo 2024 metų rugsėjo 1 dienos Rokiškio Senamiesčio progimnazija pakeitė savo pavadinimą ir būstinę: nuo šiol vadinasi Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto progimnazija ir iš J. Biliūno gatvės įsikėlė į M. Romerio gatvėje esantį pastatą. Taip pat Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazija pakeitė pavadinimą į Rokiškio „Romuvos” gimnaziją ir visi gimnazistai mokysis vienoje vietoje Taikos gatvėje.
Rokiškio pagrindinė mokykla taip pat pakeitė pavadinimą – bus Rokiškio specialioji mokykla – daugiafunkcis centras. Jis persikėlė į buvusias Senamiesčio progimnazijos patalpas J. Biliūno gatvėje. Šioje mokykloje gerokai padaugėjo mokinių (paskutiniais duomenimis, nuo 27 iki 39), ir mokykla po pamokų teiks įvairias paslaugas visų rajono mokyklų mokiniams su specialiaisiais poreikiais bei padės vaikų ugdymo klausimais tėvams. Rokiškio rajono savivaldybės Švietimo centrui priklausantis Pedagoginės psichologinės tarnybos padalinys perkeliamas iš J. Biliūno gatvės į P. Širvio gatvę ir bus viename pastate su Švietimo centru. Šiais pasikeitimais visoms įstaigoms pagerėjo ugdymo proceso organizavimas. Rokiškyje nebebus įstaigų, dirbančių per kelis pastatus. Džiugu, kad dėl pokyčių nereikėjo atleisti darbuotojų. Su visais darbuotojas rastas susitarimas toliau tęsti darbo santykius pasikeitus sąlygoms.
– Nuo rugsėjo Lietuvos mokyklose prasideda įtraukusis ugdymas. Kiek neįgalių ar mokinių su specialiaisiais poreikiais ateis į mūsų rajono bendrojo lavinimo mokyklas ir ar tam pasiruošta, ar pakankamai specialistų?
– Nuo šių mokslo metų pradžios visos šalies mokyklos privalo sudaryti sąlygas mokytis visiems mokiniams. Iki šiol dalis šalies mokyklų darydavo atrankas ir nepriimdavo vaikų su specialiaisiais poreikiais. Rokiškio savivaldybėje visos mokyklos, lopšeliai-darželiai, neformaliojo vaikų švietimo įstaigos priimdavo visus vaikus, turėjo specialistus darbui su specialiųjų ugdymo poreikių vaikais. Todėl dėl įtraukiojo ugdymo didelių pokyčių nebus.
Daugiau „Gimtajame…“
O kada ponui Laužadžiui buvo svarbu mokytojų darbo sąlygos, mokinių interesai? Svarbus tik jo postas. Šiukšlynas ta Romuva
Tai, sujungėte dvi mokyklas, dar iš kaimų, bent pagalvojote, apie vaikų pietus, kai tiek mokinių, jau anksčiau, irgi visi nespėdavo, kai laikas visiems kartu, manau tėvams svarbu vaikų sveikata….
Visur mažėja vaikų skaičius specialiose. mokyklose, o mūsų rajone daugėja! Tikriausiai mūsų valdžia pritaria Pinskuvienei…