Mažiausiai gaus 963 eurus „į rankas“
Anot mero R. Godeliausko, nuo kitų metų atlyginimai didės 45-iems Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos darbuotojams, 23-ims Kultūros centro darbuotojams, 16-ai Krašto muziejuje dirbančiųjų, taip pat 9-iems Panemunėlio universaliame daugiafunkciame centre (UDC) dirbantiems kultūros darbuotojams ir tiek pat dirbančiųjų Pandėlio UDC.
„Aišku, ne vienodi koeficientai visų, bet buvo darbuotojų, kurių koeficientas buvo 0,7, tai reiškia, kad turėdamas tokį koeficientą „į rankas“ gauna 873 eurus atlyginimo. Po Naujųjų kultūros darbuotojų atlyginimų koeficientai nebus mažesni nei 0,8. Tai – 963 eurai „į rankas“ dirbančiam visu etatu“, – paaiškino R. Godeliauskas.
Pripažįsta, kad nesužiūrėjo
Kultūros darbuotojų atlyginimai, pasak rajono vadovo, skyrėsi, nes už darbuotojų atlyginimų koeficientus atsakingi įstaigų vadovai. „Mes nesikišom į tą dalyką, nekontroliavom, paprastai įstaigų vadovai pateikia savivaldybei darbo užmokesčio fondo poreikį – kiek lėšų reikės, tiek ir skiriama. Bet koks tas skirstymas viduje, taip ir nesigilindavome – patys įstaigų vadovai skirdavo gautus asignavimus. Tačiau susitikimų su kultūros darbuotojais metu būtent šis klausimas ir išryškėjo – kai kurie kultūros darbuotojai, tie, kurie žinomi kaip labai daug dirbantys, ir savaitgaliais, ir po darbo, pradėjo sakyti, jog gauna tik 800 eurų. Tuomet supratau, kad reikia labiau šią situaciją patikslinti ir pakontroliuoti“, – teigė meras ir pridūrė už susiklosčiusią situaciją kultūros darbuotojų atsiprašantis.
Iš kur paims tiek pinigų?
Skamba gražiai, bet… 99 tūkstančiai eurų – nemenka suma. Natūraliai kyla klausimas, iš kur savivaldybė „paims“ tiek pinigų? „Bet kokiu atveju žiūrim į valstybės biudžetą. Valstybės biudžetas kitais metais bus didesnis, preliminariai 3 milijonais eurų. Bet tai nereiškia, kad tie milijonai papildomai atsiranda ir mes turim juos išskirstyt. Tiesiog didėtų funkcijų išlaidos visoms valstybės funkcijoms, kur nebegaunam pinigų, ir atlyginimų kilimas, ir darbo užmokesčio kilimas praktiškai tą sumą ir „suvalgo“. Aišku, savivaldybė galės kažkiek sau leisti daugiau – pavyzdžiui, tikrai bus galima pakelti kultūros darbuotojams atlyginimus“, – tikino meras.
Kurių galų tada bereikalinga savivaldybės taryba?
Tarybos narės Raimondos Stankevičiūtės-Vilimienės komentaras: „Keista, kad kitų metų biudžetas dar tik formuojamas, o meras jau giriasi. Nėra normalu, kad kultūros darbuotojų, išsilavinusių, su patirtimi, algos nesiekia net 1 tūkst. eurų „į rankas“. Man tai siaubas – juk pasaulis pažįstamas per kultūrą, ir šita sritis labai svarbi. Na, o mero pažadai ir toks, pavadinsiu, kultūros darbuotojų premijavimas, tas algų kėlimas jau seniai buvo būtinybė. Kiek savivaldybėje esame prikūrę institutų, komitetų, ta pati kultūros taryba ir kiti kolegialūs institutai, kurie turėtų prižiūrėti sritį, ją kontroliuoti ir laiku teikti pasiūlymus rajono tarybai su signalais, kad blogai, reikia kažką daryti… Bet šitos visos grandies nėra. Meras pamato, meras pasako ir niekas daugiau neanalizuoja, visi nusprendžia. Meras negali visko apimti. Juk nėra tokio universalaus žmogaus, kuris visas sritis išmanytų. Kai tu nesiorientuoji į tas visas sudarytas institucijas ir neleidi joms laisvais reikštis, laisvai išsiaiškinti problemą, laisvai ją kelti, tada viskas susigniaužia iki vieno žmogaus žinojimo. Mano galva, tai nėra demokratinės atviros bendruomenės organizavimo principas.“