Želdynų komisijos pirmininko pavaduotojas, Architektūros ir paveldosaugos skyriaus vyriausiasis specialistas Darutis Krivas teigė, kad niekas netrykšta noru dalyvauti Želdynų komisijoje – prisipažino, kad ir jis pats. GR nuotr.

Būtina įtraukti daugiau visuomenininkų

Tarybos narė Raimonda Stankevičiūtė-Vilimienė domėjosi, į kiek organizacijų, atstovaujančių gyventojų interesams, kreiptasi, kad būtų siūlomi kandidatai į šią komisiją.
„Kreipėmės ir į jus, kai buvo kuriama komisija, buvo skelbta spaudoje, tačiau negavome nė vieno pasiūlymo, tik „Tyzenhauzų paveldo“ sutikimą, kad jų atstovas Vaidas Kužiulis dalyvauja komisijoje. Tai savanoriška komisija, nėra jokių prievartos mechanizmų. Ir į Vietos veiklos grupes (VVG) kreipėmės, ir į seniūnijas, visiems seniūnaičiams buvo išsiųsta“, – sakė D. Krivas.

„VVG nėra bendruomeninės organizacijos, tai tinklinės organizacijos. Bendruomeninės organizacijos – tai kaimo ir miesto bendruomenės. Jų Rokiškio rajone yra 39. Taip, gal jos būtų davusios sutikimą, jei būtų perskaičiusios jūsų skelbimą. Yra nevyriausybinių organizacijų taryba ir bendruomeninių organizacijų taryba, kurios vienija tas organizacijas. Želdynų komisijoje turi būti ne mažiau nei 50 proc. narių – pilietinės visuomenės atstovų. Dabar pilietinės visuomenės atstovas tėra vienas – V. Kužiulis. Tad dar kartą prašau atsakyti į mano klausimą“, – nenusileido R. Stankevičiūtė-Vilimienė.
„Aš dabar neatsimenu tiksliai, bet buvo kreiptasi į daug organizacijų, ir į tas, kaip jūs sakot, bendruomenines tarybas. Tai buvo 2020 m. ir ta komisija buvo iki šiol. Tai jeigu reikia, galim dar kartą kreiptis, bet kažkodėl nė vieno norinčio dalyvauti nebūna“, – tikino D. Krivas.

„Ne mažiau kaip pusė komisijos narių turi sudaryti bendruomeninių organizacijų ir asociacijų bei kitų viešųjų juridinių asmenų, kurie skatina aplinkos apsaugą, atstovai. Išskyrus atvejus, kai šie asmenys raštu neišreiškė iniciatyvos dalyvauti komisijos veikloje“, – „Gimtajam…“ informacijų patikslino D. Krivas. Kaip žinia, norą dalyvauti pareiškė vienintelė organizacija – „Tyzenhauzų paveldas“.

Pasak tarybos narės Raimondos Stankevičiūtės-Vilimienės, pagal įstatymą, Želdynų ir želdinių apsaugos, priežiūros ir tvarkymo komisiją turėtų sudaryti ne mažiau kaip pusė pilietinės visuomenės atstovų, tad šiuo atveju mažų mažiausiai keista, kaip tokia komisija gali veikti turėdamatik vieną narį, atstovaujantį visuomeninei organizacijai.

Niekas netrykšta noru dalyvauti?

Tarybos narys Gintaras Girštautas teiravosi, ar komisija, sudaryta pagal dabartines proporcijas, apskritai gali atitikti teisės aktų reikalavimus. „Į komisiją negali būti atvestas per prievartą. Raimonda gavo tokį pat kvietimą, tai ji galėjo save deleguoti. Kas mums beliko, tai sudaryt komisiją, ir ji turi veikti. Aš irgi netrykštu noru toje komisijoje dalyvauti – niekas netrykšta“, – toliau aiškino D. Krivas.

Kiti tarybos nariai išsakė pastebėjimą, kad nuo 2020 metų daug kas pasikeitė – keitėsi ir kai kurių bendruomenių pirmininkai, ir seniūnaičiai. Reikia juos kviesti. Kuo daugiau visuomenės atstovų, tuo mažiau įtampos ir nesusipratimų būtų želdynų šalinimo klausimais.

„Siūlau šį klausimą atidėti į šalį. Reikia komisijos sudėtį papildyti normaliai, kaip ir prašo įstatymas. Dabar aš už balsuoti negaliu, nes tai prieštarauja teisės aktams“, – teigė R. Stankevičiūtė-Vilimienė.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: