Ritos Grigalienės nuotr.

Tarp knygų – vestuvės ir „prezidentas“

Dažnas mugės lankytojas buvo kažką atnešę kitiems pasiūlyti, o išeinančio tuščiomis neteko sutikti nė vieno. Daugiausia knygų į mugę atsivežė Gintaras iš Čedasų. Visam knygų asortimentui išdėlioti vieno stalo neužteko. Kai kurie nusprendė prie mugės prisidėti simboliškai, atsinešdami porą ar kelias knygas. Išskirtinis dalyvis – knygynas „Mint Vinetu“, skaitytomis knygomis prekiaujantis Vilniuje. Čia knygos superkamos iš skaitytojų, įkainojamos ir parduodamos. Knygyne veikia jauki kavinukė, kurioje galima išgerti kavos, kakavos, pasišnekučiuoti jaukioje senų knygų apsuptyje. Kaip vėliau vykusioje diskusijoje sakė bukinistas J. Valonis, praėjusią vasarą čia netgi įvyko vestuvės. Gali būti, kad pasisėdėjimas knygyno kavinukėje suvedė dar ne vieną porą. Knygynas mugėje siūlė ir savo mėgstamą atrakciją – aklą pasimatymą su knyga. Skirtos šiai savotiškai loterijai knygos skaitytojus pasitiko suvyniotos į vyniojamąjį popierių, ant kurio užrašytas tik pirmas knygos sakinys. Nei autorius, nei pavadinimas, viršelio dizainas besirenkančiam nėra žinomi. Pavyzdžiui, po fraze „Prezidentas buvo girtas“ slėpėsi rašytojo, visuomenininko, žurnalisto Andriaus Tapino knyga „Prezidentas“.

Skaitymas – tai kelionė

Muziejuje surengta diskusija apie knygų skaitymo patirtis, kurioje dalyvavo Rokiškio knygų klubo atstovė Ineta Sakapilvytė, knygyno „Mint Vinetu“ įkvėpėjas J. Valonis, Rokiškio krašto muziejaus edukatorė-ekskursijų vadovė Giedrė Solovjovienė, rašytojas, knygos „Nedetektyvai: trumpos istorijos“ autorius A. Petronis, Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos bibliotekininkė Alina Malcienė, Krašto muziejaus Lankytojų aptarnavimo ir edukacijos skyriaus vedėja Santa Kančytė. Visi vieningai sutiko, kad knygų skaitymas – tai kelionė į kitokį pasaulį. Esą skaitydami mes randame tai, ko mums trūksta. Rašytojas A. Petronis papildė, kad knyga jam reikalinga ir tam, kad pabėgtų nuo popkultūros. Salėje sėdinti mugės dalyvė pasidalino patirtimi, kad kai kurias knygas skaito daug kartų. „Skaitydami knygas pakartotinai, mes tarsi susitinkame su savo geru draugu“, – sakė ji. randame tai, ko mums patiems trūksta.

 

Nuo laiškanešio iki įtraukiančių istorijų autoriaus

Rašytojas A. Petronis – turintis rokiškietiškų šaknų. Su Rokiškio kraštu jį sieja kelios kartos per mamos liniją. Jis yra baigęs politikos mokslų bakalauro studijas ir šiuolaikinės politikos magistro studijas Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute.

Daugiau – antradienio “Gimtajame…”

Ritos Grigalienės nuotr.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: