Anksčiau problemų nebūdavo
Anot moters, jos asmens tapatybės dokumentas nebegalioja jau daugiau nei metus, tačiau 2024-aisiais dėl to problemų nebūdavo, pensiją gaudavo.
„Nuo šio mėnesio pensijos nebegaunu. Bet koks absurdas, kokia kvaila tvarka. Geriau baudą uždėtų, susimokėčiau, o čia – pensijos nebeduoda“, – graudinosi senjorė, aiškinusi, kad nuvykti į Migracijos departamento padalinį Rokiškyje ji neturinti galimybės ir tikslo tai daryti nematanti.
„Ar tokiam amžiuj man kažkur bevažiuoti. Pasigailėtų geriau seno žmogaus“, – sakė ji ir pridūrę, kad yra vieniša senjorė ir nei vyro, nei vaikų neturinti.
Nepavyksta perkalbėti
Situaciją pakomentuoti paprašėme Rokiškio socialinių paslaugų centro Panemunėlio seniūnijos socialinio darbo organizatorės Audronės Pužienės. Pasak jos, ponia Nina šioje istorijoje nutylėjo tam tikras detales.
„Pasikeisti asmens tapatybės dokumentą šiai močiutei nėra problema. Ji autobusu į Rokiškį nuvažiuoja, apsiperka ir grįžta. Sakyčiau, pagal amžių, tikrai tvirtos sveikatos. Tačiau močiutei nepatinka pati tvarka. Apie tai, kad, pasibaigus asmens dokumento galiojimui, ji pensijos nebegaus, pašto darbuotoja informavo ją tikrai ne vieną kartą. Paskutinįkart buvo perspėta prieš Naujuosius metus. Bet ji užsispyrusi, ir savo nuomonės nekeičia. Kiek kartų bandžiau ją įkalbėti, ji vis vien purto galvą, kad ne, ir viskas. Tokie jos įsitikinimai. Tvarką keikia, ir sako, jeigu tokia tvarka, tai jai ir pensijos nebereikia“, – teigė A. Pužienė.
Pašnekovė viliasi, kad vis tik, anksčiau ar vėliau, senjorę įkalbėti pavyks. Juk užsispyrimu sotus nebūsi.
Negaus ne tik pensijos, bet ir siuntinių
Kaip „Gimtajam…“ teigė Lukas Zadarackas, Lietuvos pašto atstovas ryšiams su visuomene, prieš išmokant išmoką jos gavėjui, Lietuvos pašto darbuotojas, nesvarbu, ar tai būtų laiškininkas, klientų aptarnavimo specialistas pašto skyriuje ar mobilusis laiškininkas, visada paprašo parodyti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
„Norime pabrėžti, kad ši tvarka nėra nauja, toks reikalavimas buvo taikomas visada, tai daryti mus įpareigoja ir susitarimas su „Sodra“. Paaiškėjus, kad asmens dokumentas nėra galiojantis, laiškininkas negali gavėjui išmokėti išmokos“, – komentavo pašto atstovas.
Pasak L. Zadaracko, pateikti asmens dokumentą taip pat yra prašoma atsiimant registruotą siuntą pašto skyriuje ar iš laiškininko, o nuo šių metų sausio 1-osios – ir norint išsiųsti siuntą pašto skyriuje ar per laiškininką. Išimtis yra taikoma tik siunčiant mažąją korespondenciją – atvirlaiškius ir laiškus.