Aplinkosaugininkai primena, kad pagal Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisykles galima naudoti ne daugiau kaip 4 žvejybos įrankius ir iš jų ne daugiau kaip du (Kuršių mariose – tris), jeigu žvejojama masalui naudojant žuvelę ar jos gabalėlį. Leidžiama sugauti tris ne mažesnes kaip 50 cm lydekas.
Žuvys, kurių sugavimo limitas nustatytas vienetais (lydekos, sterkai, vėgėlės, šamai), įskaitomos į bendrą leidžiamą per vieną žvejybą pasiimti žuvų kiekį kilogramais, t. y. vieno žvejo žuvų laimikis negali sverti daugiau kaip 5 kg, o jeigu žvejojama Kuršių mariose ar Nemuno deltos regioninio parko vandens telkiniuose – ne daugiau kaip 7 kg, neskaičiuojant paskutinės sugautos žuvies svorio ir išskyrus atvejus, kai viena žuvis sveria daugiau kaip 5 kg ar 7 kg.
Iki gegužės 15 d. dar draudžiama žvejoti kiršlius ir salačius, iki gegužės 20 d. – sterkus. Nuo balandžio 20 d. iki gegužės 20 d. draudžiama žvejoti pagrindinėje žuvų nerštavietėje Kauno mariose – 400 m zonoje apie Dabintos pusiasalį.
Nuo balandžio 20 d. draudžiama žvejoti karšius Nemuno deltos regioninio parko vandens telkiniuose, tačiau šiemet polderiuose juos leidžiama gaudyti ir draudimo laikotarpiu – nuo balandžio 20 d. iki gegužės 20 d. Kituose šio parko vandens telkiniuose šiuo laikotarpiu žvejyba nedraudžiama, tačiau užkibusius karšius reikia nedelsiant paleisti atgal į telkinį.
Dar vienas svarbus priminimas žvejams. Ir karantino laikotarpiu būtina užtikrinti švarą žvejybos vietoje. Prieš pradedant žvejybą ir jos metu visas komunalines atliekas, esančias 5 m spinduliu nuo žvejybos vietos, privalu surinkti ir išvežti į komunalinių atliekų surinkimo konteinerius. Todėl reikia turėti vienkartines pirštines, o žvejojant laikytis saugaus – didesnio nei 2 metrų – atstumo iki kito asmens, vengti tiesioginio fizinio kontakto. Siekiant kuo mažiau lankytis prekybos centruose, žvejybos leidimus rekomenduojama įsigyti elektroniniu būdu.
AM inform.