Gyvenimo kokybės indeksas, kaip skelbiama, sudarytas iš gyvenimo kokybę atspindinčių rodiklių šešiose srityse. Tai materialinės gyvenimo sąlygos, gyventojų verslumas ir konkurencingumas, sveikatos paslaugos, švietimo paslaugos, demografija, pilietinis ir visuomeninis aktyvumas, viešoji infrastruktūra, gyvenamosios aplinkos kokybė ir saugumas.
Nagrinėjant šias sritis atskirai, aukščiausiai savivaldybė pozicionuoja sveikatos paslaugų srityje (8 vieta iš 60), o žemiausiai – demografijos, pilietinio ir visuomeninio aktyvumo srityje – 55 vietoje. Pagal švietimo paslaugas savivaldybė reitinge yra 31-a, pagal materialines gyvenimo sąlygas – 29-a, pagal gyventojų verslumą ir konkurencingumą – taip pat 31-a. 42 vietoje savivaldybė reitinge figūruoja pagal viešosios infrastruktūros, gyvenamosios aplinkos kokybės ir saugumo kriterijų. Bendri rezultatai rodo, kad gyvenimo kokybės indekso pokytis per metus išaugęs į teigiamą pusę kiek daugiau nei 4 proc.
Aukščiausiai, savivaldybių reitingo top penketuke, šįsyk puikuojasi Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestų savivaldybės, taip pat Kauno rajono ir Birštono savivaldybės. Į penketuką „nuo galo“ patekusios Kelmės rajono, Lazdijų rajono, Vilkaviškio rajono, Kalvarijos ir Skuodo rajono savivaldybės.
Pasak Finansų ministerijos atstovų, Gyvenimo kokybės indeksas (GKI) kasmet sudaromas turint tikslą įvertinti skirtumus tarp Lietuvos savivaldybių nuo 2013 metų.
Teigiama, kad gyvenimo kokybės rodikliais galima statistiškai įvertinti ir parodyti įvairius vienas kitą papildančius gyvenimo kokybės aspektus, taip papildant bendro vidaus produkto rodiklį, kuris tradiciškai naudojamas kaip šalies ekonominio ir socialinio vystymosi matas. Savivaldybių GKI pagrindu pasirinktas gyvenimo kokybės modelis ir indeksas, kuris buvo taikytas atliekant Europos Sąjungos struktūrinės paramos poveikio vertinimą gyvenimo kokybei, socialinės atskirties ir skurdo mažinimui Lietuvoje. Savivaldybių GKI, rašoma, buvo sudarytas atlikus gyvenimo kokybės matavimui skirtos mokslinės ir empirinės literatūros, taip pat tarptautinių organizacijų skaičiuojamų gyvenimo kokybės indeksų apžvalgą.