„Gimtasis…“ jau skelbė istoriją iš juodojo humoro serijos, kai sąskaitų už atliekų tvarkymą seniai nugriauto namo (dabar jo vietoje – daugiabutis) adresu sulaukė prieš 33 metus miręs skaitytojos senelis ir prieš 6 metus mirusi mama. Reaguodami į šią istoriją, mūsų skaitytojai rašė, skambino ir komentavo, pateikdami panašius atvejus.
Ir ne tik sąskaitos mirusiesiems sukėlė sumaištį. Neaiškumų kilo ir dėl sąskaitų, išsiųstų į negyvenamas, griuvėsiais virtusias sodybas, kur nedeklaruotas nė vienas gyventojas, kur nėra konteinerių ir niekas jų niekada niekur neišveža.
Klausimų turi ir sąskaitose pamačiusieji kelių centų skolą, nors pernai gautą sąskaitą apmokėjo pagal tikslų faktą.
Savo namų adresu gyventojai gavo sąskaitų asmenims, apie kuriuos nieko nėra girdėję.
Klausimų kilo ir tiems, kuriems apskaičiuota 36, o ne 12-os konteinerių ištuštinimo paslauga, nors realiai tik tiek kartų per metus šiukšlės ir buvo vežamos.
Su visais šiais klausimais kreipėmės į PRATC Rinkliavų administravimo ir kontrolės padalinio vadovą Mantą Tamošiūną, tikėdamiesi paaiškinimų. Tik turiu nuvilti – kiekvienu konkrečiu atveju vis tiek teks kreiptis individualiai, nes įprastai kalčiausias lieka ne paslaugos teikėjas, o gavėjas. Paslaugos teikėjui visiškai nesvarbu, kad Nekilnojamojo turto ir Gyventojų registrų duomenys, kuriais remiantis automatizuotai išrašomos sąskaitos už atliekų tvarkymą, kartais prieštarauja vieni kitiems, o realių faktų atitikimo niekas netikrina.
Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“