– Papasakok trumpai apie save. Ką šiuo metu veiki?
– Esu Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos ,,Romuvos“ padalinio abiturientas. Dabar koncentruojuosi ties mokslais, tačiau galvoje vis kirba mintys, kaip išlaisvinti savo idėjas. Išbandžiau daugybę sričių, tačiau vienos vietos, kur apsistoti, dar neradau. Planuoju studijuoti kūrybines industrijas. Ši mintis į galvą šovė vos prieš pusę metų. Prieš tai ateitį ketinau sieti ateitį su pedagogika, tačiau supratau, kad biurokratijos ir rutinos perpildytas darbas ne man. Po Naujųjų ėmiau nebetikėti ramia ir patikima ateitimi, todėl pradėjau svarstyti, kaip atsiskleisti ir nesikankinti beprasmiame karantino liūne.
– Kaip kilo idėja kurti tinklalaidę, vadinamąjį „podcastą“?
– Gal daugelis dar nežino, kas yra „podcastas“. Ką tuose puoduose virt? Ogi nieko. „Podcastas“, arba tinklalaidė, – tai pokalbių laida, kur ne tik garsas, bet ir vaizdas leidžia žiūrovui ar klausytojui lengviau susitapatinti su svečiu, suprasti jo perteikiamą žinutę. Tinklalaidė dažniausiai yra laisvos formos, nerežisuotas pokalbis vadovaujantis preliminariomis gairėmis. Tai nėra interviu ar tardymo kamera. Iš pašnekovų nebandome išgauti atsakymų ar pastatyti jų į nepatogią situaciją. Šio žanro laidos dažniausiai pasižymi pamąstymais, hipotetika ar tiesiog išdėstoma sava nuomonė.
Iš pradžių idėja kurti pokalbių laidą jaunam žmogui aktualiomis temomis pasirodė nuvalkiota, nes Lietuvoje – šimtai tokių laidų ir vadinamųjų „podcastų“. Tačiau aktualių ar įdomių iki šiol neradau. „Didelių dėdžių“ pokalbiai jau pabodę, o galimybė pasiūlyti naujesnį požiūrį į tam tikras temas ar išreikšti nestandartinę, neapkerpėjusią nuomonę pasirodė patraukli, todėl nusprendžiau to imtis. Esu labai dėkingas „Gimtajam Rokiškiui“ už galimybę įgyvendinti šią idėją. Manau, šis projektas taps sėkmingas, nes jaunatviškas maksimalizmas pasiteisina. Svečių sąrašas pildosi neįtikėtinai greitai. Turint daug užsidegimo, pasirodo, įmanoma pasiekti kiekvieną, prijaučiantį jaunimui. O to užsidegimo tikrai netrūksta.
Karantinas kiekvienam jau pabodo, todėl nusprendžiau – jei sėdžiu namie, laiką, kai nesimokau, skirsiu prasmingesnei veiklai, nei vaikščiojimas pirmyn atgal feisbuko ar instagramo sienomis. Juks tai milžiniškas laiko ir energijos švaistymas.
– Ar laida bus skirta vien tik jaunimui?
– Kaip jau minėjau, galvoju apie jaunus žmones ir kuriu jiems, nes jaučiu, kad smagu pasijuokti iš pagrindinių Lietuvos komikų, aptarinėjančių aktualijas. Tačiau noriu, kad ši laida būtų ne tik įdomi ar juokinga, bet ir prasminga, turinti išliekamąją vertę. Kiek jaunų žmonių žino, kaip pasirinkti kelią, kuriuos eis baigę mokyklą? Kas iš tų studijų? Į tokius klausimus siekiu rasti atsakymus, o jų tikiuosi iš įžymių Rokiškio rajono ir visos Lietuvos žmonių. Mane patį kankina pasirinkimų dilema kaip kokį Liudą Vasarį… Tėvai, žinoma, norėtų, kad jų vaikas turėtų stabilų pagrindą, užtikrintą darbo vietą ir nuolatines pajamas. Tačiau man tai atrodo nuobodu. Žinoma, suprantu to svarbą ir prasmę, tačiau koks tikslas gyventi gyvenimą be rizikos? Juk neįdomu. Todėl ir galvoju pasirinkti tokią studijų kryptį, kuri man leistų eksperimentuoti ir ieškoti tikrojo pašaukimo, neprisirišant prie biuro kėdės vienos kojos. Žinau, esu ne vienas. Mano amžiaus žmonės nebegalvoja taip, kaip vyresnė karta, ir nori patirti daugiau. Todėl koncentruojuosi į jaunimą, kad galėčiau padėti išsiaiškinti, kur tas šuo pakastas ir kaip saugiai ištirti visas galimybes.
Svečiai ir jų atvirumas gali nustebinti ar net šokiruoti, todėl siūlau nepraleisti ir pasižiūrėti, ką pasakoja kraštiečiai ir Lietuvos įžymybės. Laida, skirta jaunimui, bet bus įdomu bet kokio amžiaus žmogui. Bus juokinga, naudinga, bet svarbiausia – įdomu.
– Tinklailaidė „(SUB)TYLIAI. Ką reiškia šis pavadinimas?
– Laidos pavadinimas kiek keistokas, neįprastas. Tai dviejų žodžių samplaika, atspindinti auditorijos sampratą. Esame jauni ir mūsų nuomonė dažnai nėra girdima– todėl TYLIAI, o anglų kalbos priešdėlis SUB- suteikia žodžiui priešingą prasmę. Taigi, sudėjus šiuos žodžius, išeitų, kad jaunimas nebenori tylėti, todėl kalba apie viską. Žodis „subtiliai“ susidėliojo atsitiktinai, bet šiuo atveju su rašybos klaida, o tai, mano nuomone, suteikia jaunatviško žavesio. Laidos pavadinimo autorius – mano tėtis. Ši mintis kilo iškart, kai tik papasakojau jam, ką ketinu daryti. Spontaniškai, greitai ir subtiliai gimęs pavadinimas netgi neturėjo konkurentų.
– Kur ir kada žiūrovai pamatys šias laidas?
– Projektas įgauna pagreitį, laidas jau filmuojame. Dabartinė situacija kiek apsunkina darbą, tačiau pavyksta suderinti datas ir planuoti susitikimus. Jeigu norite pamatyti laidos užkulisius, galite sekti „Instagram“ socialinio tinklalapio puslapį „(SUB)TYLIAI“, ateityje čia galėsite išvysti nepavykusius kadrus ir pan. Pirmąją laidą transliuosime „Gimtojo…“ internetiniame puslapyje www.grokiskis.lt, kiekvieną laidą matysite laikraščio feisbuke.
Balandžio 18 d. kalbėsime su žmogumi, kuris savo gyvenimo istorijas gali pasakoti ištisas paras. Įdomu? Sekite mus…