Rokiškio neįgaliųjų draugijos vadas Algis Veikšys (kairėje): „Labai liūdna ir keista, kodėl svarstant šį klausimą taryba nepasikvietė mūsų. Toks vaizdas, kad draugija niekam nerūpi – jūs virkit savo sultyse, o mes užsidėsim „pliusiuką“, kad esam jums geri.“ Vicemeras Antanas Taparauskas sutinka, kad naujasis taisyklių punktas, jeigu ištrauktas iš konteksto, tai šiuo metu ne itin atitinka realybę rajone. GR archyvo nuotr.

Neatitinka realybės

Taigi. Dar kovo pabaigoje rajono taryba patvirtino naują minėtų taisyklių punktą, sakantį, kad „vairuotojas privalo sustoti kaip įmanoma arčiau šaligatvio, kelkraščio, kad keleiviams būtų patogiau įlipti į transporto priemonę ar išlipti iš jos“. Tačiau neįgaliuosius labiausiai papiktino šioji dalis, nurodanti, kad „jei viešojo transporto stotelėje laukia asmuo su negalia vežimėlyje, skirtame asmeniui su negalia, vairuotojas ar kitas ekipažo narys privalo pasirūpinti šio keleivio patekimu į autobusą – panaudoti transporto priemonėje įrengtas pagalbines priemones: pandusą, platformą, keltuvą ar kitą priemonę“.

Rokiškio neįgaliųjų draugijos pirmininkas Algis Veikšys sako, kad nors teoriškai naujojo punkto dalis skamba labai gražiai, tai vargiai atitinka realybę. „Matant, kokie Rokiškio autobusų parko autobusai, koks dabartinis jų turimas transportas, tai tas taisyklių pakeitimas skamba kaip iš pasakų knygos. Neįmanoma dabar judėjimo negalią turinčiam į autobusą įlipt, išlipt, ten jokių pagalbinių priemonių nėra. Labai liūdna ir keista, kodėl svarstant šį klausimą taryba nepasikvietė mūsų. Toks vaizdas, kad draugija niekam nerūpi – jūs virkit savo sultyse, o mes užsidėsim „pliusiuką“, kad esam jums geri“, – apmaudo neslėpė A. Veikšys.

Ne savivaldybės iniciatyva

„Gimtojo…“ šia tema pakalbintas vicemeras Antanas Taparauskas teigė esąs nustebęs. „Labai keista, kad gerbiamas pirmininkas pasipiktino. Ne vieną kartą su juo buvo apie tai diskutuota“, – sakė A. Taparauskas.

Išsamiai – antradienio “Gimtajame…”

Subscribe
Informuoti apie
guest
3 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Nuomonė
Nuomonė
2024 9 balandžio 23:30

Manau, kad užsidarys auto parkas tuoj nereikės 2030m. kai mobingas klesti ten. O rajono valdžia apsimeta kad nežino. Nu tikrai meras žino, juk žmonės skundėsi ir ne vieną kartą jau. Užuojauta pavaldiniams. Suvalgys juos po viena. Traukinį nuėme nevažiuoja. Autobuso maršrutus irgi sumažino. Manau, jeigu dabar rinkimai būtų, tai gal Antaną nebeišrinkų, nes tikėjo juo žmonės. O dabar jau nebetiki. Nu gaila labai gaila. Kai savų vairuotojų nepalaiko. Ačiū už nuomonės perskaitymą brangieji.

Juokas
2024 10 balandžio 11:02
Atsakinėti į  Nuomonė

Tai kad mobingas visur Rokiškyje. Pvz, jeigu mato kad esi ne vietinis visaip bandys tave pažeminti, išjuokti ir tt.

Ramas
Ramas
2024 9 balandžio 17:05

Algimkai mėnulis galimai dažnai veikt pradėjo

Rekomenduojami video: