Už politiko teisinės neliečiamybės naikinimą balsavo 101 Seimo narys, balsavusių prieš ir susilaikiusiųjų nebuvo. „Nemuno aušros“ frakcijos Seime atstovai balsavime nedalyvavo.
Neapykantos prieš žydų tautybės asmenis kurstymu kaltinamas parlamentaras sutiko, kad teisinė neliečiamybė jam būtų naikinama supaprastinta tvarka. Visgi posėdžio metu R. Žemaitaitis tikino nesutinkantis su jam metamais kaltinimais ir jam iškeltą bylą vadino politine.
„Aš palengvindamas darbą pats sutikau, kad nesudaryti komisijos, bet nesutinku su generalinės prokurorės kreipimusi ir generalinės prokurorės noru, nes tai yra absoliučiai politinė byla, tai yra absoliučiai politinis susidorojimas“, – posėdžio metu teigė R. Žemaitaitis.
Politikas Seimo posėdžio metu kalbėjo apie Izraelio pareigūnų brutalius veiksmus. Jis savo kalbą iliustravo vaizdo įrašu apie Izraelio veiksmus Gazos ruože.
„Aš paleisiu video, kurį didžioji dalis Seimo narių jau matė. (…) Tai tikrais faktais paremtas filmas, tai yra būtent kai Izraelio pareigūnai įsiveržė į Gazos ruožą ir taip persekioja Gazos ruože gyvenančius žmones, taip bando su jais susidoroti, ko pasekoje yra nužudoma visa šeima“, – sakė R. Žemaitaitis.
„Tai aš apie tai ir kalbu – apie brutalų elgesį Izraelio pareigūnų Gazos ruože“, – akcentavo jis.
R. Žemaitaitis tikino niekada neįžeidinėjęs žydų tautos.
„Niekada gyvenime nesu įžeidęs žydų tautybės žmogaus, išskyrus, kalbėjau apie tuos, kurie buvo NKVD‘istai ir KGB‘istai. Tai yra tie asmenys, kurie tiesiogiai prisidėjo prie mūsų tautos žudymo, trėmimų ir kankinimų“, – posėdžio metu sakė parlamentaras.
Nors R. Žemaitaitis sutiko atsisakyti teisinės neliečiamybės supaprastina tvarka, konservatorius Arvydas Anušauskas tikino nematąs politiko pasiryžimo prisiimti atsakomybę už savo veiksmus
„Nematau to drąsinimosi, kad nebijo neliečiamybės atėmimo. Matau tik pilnas politiko kelnes, kai reikia atsakyti už savo žodžius ir veiksmus“, – akcentavo jis.
Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Simonas Kairys taip pat atkreipė dėmesį, kad R. Žemaitaitis reikiamų išvadų nepadrė.
„Žmogus ir toliau pasiruošęs aitrinti situaciją“, – pabrėžė jis.
Savo ruožtu „Nemuno aušros“ atstovas Artūras Skardžius pabrėžė, kad R. Žemaitaitis, kaip ir jo vadovaujama partija nėra antisemitai.
„Nemuno aušra“ nėra antisemitinė partija, jos pirmininkas R. Žemaitaitis nėra antisemitas. Politikas yra persekiojamas už tragiškų įvykių Artimuosiuose Rytuose, Gazos sektoriuje politinį vertinimą, prisikabinant prie jo išsakytos folklorinės formuluotės“, – pabrėžė A. Skardžius.
Priekaištavo dėl koalicijos su R. Žemaitaičiu
Savo ruožtu Liberalų sąjūdžio lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen posėdžio metu kritikavo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) sprendimą eiti į koaliciją su R. Žemaitaičio vedama „Nemuno aušra“
„Kreiptis aš norėčiau į socialdemokratų ir demokratų lyderius, žmones, kurie puikiai supranta žmogaus teisių svarbą, tarptautinės Lietuvos reputacijos reikšmę ir apskritai parlamento reikšmę (…). Ar buvimas komfortiškas valdžioje su +20 mandatų buvo vertas, kad mes klausytume šiandieną tokius R. Žemaitaičio pasisakymus“, – pasipiktinimo neslėpė V. Čmilytė-Nielsen.
N. Grunskienė pasirašė kreipimąsi į Seimą dėl R. Žemaitaičio neliečiamybės panaikinimo, vykdant lapkričio 18 d. Vilniaus apygardos teismo nutartį, kuria teismas buvo įpareigojęs atlikti šį veiksmą, siekiant, kad galima būtų tęsti baudžiamosios bylos nagrinėjimą.
Panaikinti politiko imunitetą prašoma atsižvelgiant į tai, kad R. Žemaitaitis yra teisiamas dėl neapykantos prieš žydų tautybės asmenis kurstymo, taip pat dėl viešo pritarimo tarptautiniams nusikaltimams bei jų neigimo ar šiurkštaus menkinimo.
Baudžiamosios bylos duomenimis, R. Žemaitaičiui kaltinimai grindžiami jo paties įrašais socialiniame tinkle „Facebook“. Būdamas praeitos kadencijos Seimo nariu, R. Žemaitaitis socialiniame tinkle komentuodamas žinią, kad Izraelio pajėgos nugriovė palestiniečių mokyklą, galimai niekino žydų tautybės asmenis, vartojo antisemitinius pasisakymus.
ELTA primena, kad R. Žemaitaičio partijos dalyvavimas koalicijoje sulaukė tarptautinės kritikos iš Lenkijos, Vokietijos, JAV. Atsakydamas į užsienio atstovų neigiamus pasisakymus, R. Žemaitaitis viešai kreipėsi į NATO ir ES valstybių atstovus Lietuvoje, tikindamas, kad jo pasisakymai, laikyti antisemitiškais, buvo blogai interpretuojami. Be to, jis pridūrė, jog žydų bendruomenės už savo žodžius yra viešai atsiprašęs.
Balandį Konstitucinis Teismas (KT) konstatavo, jog tuometis Seimo narys R. Žemaitaitis antisemitiniais pareiškimais sulaužė Seimo nario priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją. Po KT nutarimo R. Žemaitaitis pats atsisakė Seimo nario mandato, tačiau rudenį dalyvavo rinkimuose į Seimą ir vėl buvo išrinktas.
Panašu jis baigs kaip Paksas.