Lašų kadastrinėje vietovėje pernai baigti melioracijos statinių rekonstrukcijos darbai. A.Gudonio nuotr.
Lašų kadastrinėje vietovėje pernai baigti melioracijos statinių rekonstrukcijos darbai. A.Gudonio nuotr.

Kiekvienas žemdirbys žino: tik melioruotoje žemėje galima tikėtis gero derliaus. Tačiau net ir tokioje tyko grėsmė: jei grioviai prižiūrimi netinkamai, sutrinka nusausinimo sistema. Tuomet grioviuose savo namus ima statyti bebrai, per pora naktų galintys patvindyti didžiulius pasėlių ir miškų plotus.

 

Ne tik pinigų
Savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjos Jolantos Jasiūnienės pateiktais duomenimis, rajono hidrotechnikos įrenginiai nusidėvėję, jų likutinė vertė nesiekia nė 30 proc. Lėšos, skiriamos šiems įrenginiams remontuoti ir rekonstruoti, palyginti su poreikiu, yra labai menkos.
Beje, panaši situacija ir visoje šalyje. Aritmetika paprasta: melioracijos griovio kilometro remonto kaina siekia apie 30 tūkst., o tokio paties ilgio drenažo – 20 tūkst. litų. 2011 m. rajono melioracijos darbams skirta 649 tūkst. litų, iš jų 329 tūkst. – investicijoms, 320 tūkst. – avariniams gedimams šalinti bei griovių šlaitams šienauti.
Pernai už investicines lėšas suremontuoti 7 km Panemunio, Gerkonių ir Salų kadastrinių vietovių melioracijos griovių.
2011 m. pagalbos į Žemės ūkio skyrių kreipėsi 41 ūkininkas. Žemių savininkai, norintys savo plotuose įrengti melioracijos statinius ar atlikti jų remontą, buriasi į asociacijas ir rengia projektus paramai gauti iš Kaimo plėtros programos (KPP) priemonių fondo.

Daugiau ketvirtadienio “Gimtajame…”

Aldona MINKEVIČIENĖ

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: