Edita Balčiūnaitė
Praėjusiais mokslo metais su vaiku sutarėme, kad atėjo laikas mokytis tvarkyti savo finansus. Pirmąją savaitės dieną ji gaudavo 10 eurų ir turėdavo susisukti, kad pakaktų visai savaitei, tačiau kartais būdavo apsiskaičiavimų ir tekdavo į savaitės pabaigą pridėti. Kadangi toks būdas man pasiteisino ir kas rytą nereikia sukti galvos, ar piniginėje yra smulkių monetų vaiko dienos pietums mokykloje, šiemet taikome tokią pačią sistemą, tačiau reikės pasidomėti kainomis valgykloje, ar jos nėra pakitusios ir ar dviejų eurų pakanka pirmam bei antram patiekalui. Nuo to priklausys, ar neteks padidinti kišenpinigių iki 15 eurų.
Dominyka Snarskienė
Pernai savo vaikui duodavome 50 eurų per mėnesį, bet viskas pabrango, tad nuo šių mokslo metų skirsime po 60 eurų. Nereikia galvoti, ar kiekvieną dieną sukrapštysi sumą, reikalinga pietums. Smagu, kad vasaros metu vaikas užsidirbo pats. Jei susitvarko ir neišleidžia per dieną visos gautos sumos, vadinasi, mokosi to finansinio supratimo, kad tam tikros sumos turi užtekti tam tikram laikotarpiui.
Tautvilė Jasiulevičiūtė
Su tėvais esame susitarę, kad reikalingoms išlaidoms pinigų duoda tiek, kiek tuo metu reikia. Dažniausiai per dieną išleidžiu ir gaunu apie 4 eurus pietums. Tai 20 eurų per savaitę, jei neatsiranda papildomų išlaidų. Jeigu gaučiau kišenpinigių kas savaitę arba kartą per mėnesį, tuomet savo finansus sektųsi valdyti sklandžiau.
Marija Lekandraitė
Aš gaunu 100 eurų per mėnesį, tokios sumos kišenpinigiais nebevadinčiau. Tikriausiai atrodo daug kaip moksleivei, bet už visas keliones, bilietus, drabužius, avalynę bei išėjimus į kavinę su draugėmis moku pati. Dar kartais ir mamą pavaišinu. Mano bendraklasiai gauna vidutiniškai 65 eurus per mėnesį. Dažiausia šiuos pinigus išleidžiame maistui, užkandžiams.
Išsamesnius komentarus skaitykite „Gimtajame…“