Liepos mėnesį vyks „Plepančių knygučių“ užsiėmimai, vaikai kurs savo knygas, o jose – rašys, pieš ir klijuos. Svarbu vaikus supažindinti su knyga jau nuo mažų dienų.

– „Atverk duris vasarai“ – kokia tai iniciatyva?

– Ši iniciatyva vyksta visoje Lietuvoje, o jos iniciatoriai – Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru. Iniciatyva gyvuoja jau šešerius metus, tiek pat laiko ir mes jungiamės prie jos. Parengiame specialią vasaros programą vaikams ir kviečiame juos dalyvauti įvairiuose renginiuose, edukacijose.

– Šiuo metu veikia lauko skaityklėlė. Ką skaitote?

– Nuo birželio pradžios rengiame lauko skaityklėlę, kurioje galima pasiklausyti bibliotekininkių teatralizuotų garsinių skaitymų, pasigaminti knygų personažus ar tiesiog paskaityti patinkančią knygą. Skaityklėlė dirbs visą vasarą, kiekvieną trečiadienį, nuo ryto iki vakaro.

Lauke pasistatome suoliukus, stalus, išsinešame skėčius nuo saules ir knygas. Į skaityklėlę užsuka pavieniai vaikai, grupės iš darželių, šeimos. Įsitaisę kieme skaitome knygas, o susirinkus grupėms rengiame teatralizuotus garsinius skaitymus, gaminame kokį nors pasakos veikėją. Praėjusį kartą gaminome pelėdikę Ūkę Pūkę, skaitėme ištrauką iš knygos. Pasigaminome po teatrinę jos lėlę ant lazdelės, turėdami lėles vaikai galėjo vaidinti, o vėliau ir parsinešti namo.

Bibliotekos kiemelyje Panevėžio lėlių vežimo teatras parodė nuotaikingą improvizaciją. Gausus būrys mažųjų žiūrovų leipo juokais.

– Stengiatės vaikus įtraukti į veiklą?

– Vaikai nėra pasyvūs klausytojai, nes jiems tai nebūtų įdomu, todėl juos įtraukiame į visas veiklas. Kai vyksta skaitymų užsiėmimai, prašome vaikų, kurie moka, paskaityti kelis sakinius, žaidimus žaidžiame, mankšteles padarome, aktyvią veiklą deriname su skaitymu, kad būtų įdomiau.

– Kvietėte pasirodyti Panevėžio lėlių vežimo teatrą. Ar juo susidomėjo mažieji rokiškėnai?

– J. Keliuočio viešosios bibliotekos kiemelyje svečiavosi Panevėžio lėlių vežimo teatras. Spalvingoje palapinėje patogiai įsitaisę žiūrovai žiūrėjo nuotaikingą teatrinę improvizaciją „Lėlių cirkas“, kurios režisieriai – I. Ignatenko ir S. Alochinas. Pats spektaklio pavadinimas nemeluoja – tai iš tiesų cirkas su lėlėmis. Lėlėmis, kurios savo talentais sugeba nustebinti daug labiau nei žmonės. Du klounai privertė ne tik be perstojo šypsotis, bet ir tapo nuolatiniais palydovais kelionėje po „Lėlių cirką“.

Teatrinės improvizacijos metu aktoriai neištarė nė vieno žodžio, tačiau nuotaikinga ir vietoje nustygti neleidžianti muzika, nepamirštami vaizdiniai, fantastiškas aktorių žaidimas privertė mažuosius žiūrovus, jų tėvelius, senelius dar ilgai kvatoti.

Esame dėkingi Lėlių vežimo teatro kolektyvui ir direktoriui Antanui Markuckiui, kad užsuko aplankyti Rokiškio vaikų ir parodė nuotaikingą, spalvingą ir nuotykių pilną spektaklį.

Žiūrovams spektaklis labai patiko, susirinko pilna palapinė įvairaus amžiaus žiūrovų – nuo vaikučių iki senjorų ir visi kvatojo. Liepos 7-ąją lauksime mažųjų kitame spektaklyje.

– Kokią svarbą mažiesiems teikia knyga?

– Stengiamės, kad mažieji mėgautųsi vasara ir kad jos desertu taptų knyga. Įvairiais būdais pratiname vaikus prie knygos – žaidimo forma, bendraudami, vaidindami ir kuo įdomiau. Todėl karštą birželio 20-ąją prie Rokiškio dvaro kumetyno vyko mūsų

bibliotekos renginys šeimoms ,,Žaisti pasakas kitaip“. Su dideliu susidomėjimu šeimos, patogiai įsitaisiusios pievelėje ant spalvingų pagalvėlių, žiūrėjo bibliotekos lėlių teatro ,,Padaužiukai“ smagią inscenizaciją pagal J. Biržio pasaką ,,Kiškio trobelė“. Po spektaklio vaikai galėjo ne tik apžiūrėti lėles, bet ir su jomis vaidinti. Vėliau šeimos noriai įsitraukė į bibliotekininkių siūlomus kūrybinius užsiėmimus. Vaikai piešė matytos pasakos personažus, spalvino juos ir kartu su mamytėmis gamino popierines lėles ant lazdelių, šios netruko atgyti jų rankose. Kiekviena šeima kūrė savo pasaką. Juk pasaka – puikus kūrybos menas ir ją žaisti galima kaskart vis kitaip. Įdomios ir smagios bibliotekos renginio veiklos pritraukė nemažą vaikų ir tėvelių būrį iš šalia vykusio Rokiškio mamų klubo tradicinio renginio ,,Mamyčių turgelis“. Renginio metu dalyviai buvo pakviesti lankytis atnaujintose bibliotekos patalpose ir dalyvauti renginiuose.

Vasarą mažieji rokiškėnai gali išbandyti įvairias bibliotekos veiklas, gali vaidinti, šokti ir kurti. Vaikai nėra tik pasyvūs klausytojai, todėl jiems įdomus kiekvienas užsiėmimas.

– Ar karantinas paskatino imtis daugiau veiklų, galbūt sulaukėte daugiau besidominčiųjų?

– Karantino naujovė – nuotoliniai renginiai. Dar sausio mėnesį pajutome tokį poreikį, bendravome su klasėmis, šeimomis, rengėme nuotolines „Abėcėlės“ šventes, susitikimus su rašytojais. Į juos registravosi daugiau nei pusšimtis žmonių. Jautėme bendravimo trūkumą, o dabar, kai galime, žmonės nepraleidžia progų susitikti gyvai.

– Liepos mėnesį vyks kitokie užsiėmimai?

– Liepą vyks edukaciniai užsiėmimai „Plepančios knygutės“, laiko bus skirta kino dienai ir smagiems žaidimams. „Plepančios knygutės“ – tai edukacinė veikla, labiau tinkama ikimokyklinio amžiaus vaikams. Mažuosius supažindinsime su įvairių rūšių, formų, sudėčių žaislinėmis knygelėmis, skaitysime pasakas panaudodami teatrines lėles, bus ir kūrybinių užduotėlių, teks pasigaminti savo knygeles, kuriose piešime, rašysime, klijuosime. Galbūt tai taps pirmąja vaiko sukurta knyga?

– Kokios vaikiškos knygos dabar populiariausios?

– Pradinukai į biblioteką dažniausiai atvyksta nešini skaitytinų knygų sąrašais, per vasarą jiems reikia perskaityti nuo 5 iki 10 knygų iš šio sąrašo. Dažniausiai tai lietuvių autorių, klasikiniai užsieniečių kūriniai. Kai kurie vyresnieji savarankiškai renkasi ką skaityti. Turime „užkietėjusių“ skaitytojų, kurie, be sąrašo knygų, skaito fantastinę literatūrą.

Šiuo metu populiariausios – Jeffas Kinney „Nevykėlio dienoraštis“, Gendručio Morkūno „Grįžimo istorija“, Francesca Simono „Blogiukas Henris“. Daugelis mėgsta paskaityti apie gyvūnus, sužinoti linksmus nuotykius. Vasarą labiau norisi rinktis knygas, skirtas atsipalaiduoti.

Projektą iš dalies remia:

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: