Asmeninių archyvų nuotr.

Pasivaikščiojimai naudingi ne tik sveikatai – jų metu gali stebėti besikeičiantį miestą ir gražų gamtovaizdį

Agnė Šapokaitė

Rokiškio visuomenės sveikatos biuro vadovė

Leisti laiką namuose ar gamtoje renkuosi pagal orą. Kai oras puikus, nesinori sėdėti namuose. Tačiau to daryti negaliu, nes auginu šuniuką – prancūzų buldogą, vardu Lokis. Jis reikalauja išeiti į lauką, pasivaikščioti, tačiau lyjant taip pat nenori kišti nosies iš namų.

Šią veislę esu įsimylėjusi nuo mokyklos laikų, tokį šunį augino ir mano tėvai, todėl žinau jų charakterį, jie prisitaiko prie šeimininkų – jeigu šeimininkas aktyvus, toks bus ir šuo; jei labiau mėgs pagulėti lovoje, tai ir šuo miegos. Iš tiesų, šuns atsiradimas šiek tiek pakoregavo asmeninę rutiną, prieš įsigydamas augintinį įsipareigoji juo rūpintis, pasverti, ar galėsi tai daryti tinkamai. Taigi dabar mes einame pasivaikščioti po 4 ar 5 kartus per dieną – ryte, per pietus, po darbo ir prieš miegą. Kadangi šuo aktyvus, o aš daug dirbu kompiuteriu, norisi gryno oro, todėl stengiuosi nesėdėti namuose, po darbų ir savaitgaliais vykstame į gamtą.

Daug vaikštome. Gaiviu žiemos oru net po dvi valandas, tam tereikia tinkamos aprangos. Pasivaikščiojimų metu jaučiu, kaip mintys praskaidrėja, galva pailsi. Visi metų laikai yra savotiškai gražūs. Labai mėgstu fotografuoti gamtą, kur apstu gražių vaizdų – nuo miškų iki ežerų.

Dažniausiai vaikštinėjame Rokiškio rajone. Mėgstame užsukti į Rokiškio dvarą, prasieiti alėja nuo jo iki bažnyčios, aplankyti danielius. Anksčiau, kai neturėjau augintinio, tokių smulkmenų nepamatydavau, o dabar labiau miestą pažįstu, matau, kaip jis keičiasi, ir, žinoma, ilgi pasivaikščiojimai itin naudingi sveikatai.

Šiemet pirmą kartu su Lokiu dalyvavome žygyje Visagino rajone. Kaip naujokai, pasirinkome 13 km maršrutą. Iš pradžių galvojau, kad šuniukui bus kiek sudėtinga juos įveikti, tačiau gerai sekėsi ir patiko, pamatėme daug gražios gamtos, gražų Visagino kraštą ir įgijome naujos patirties. Tąkart gavome po medalį ir jis buvo Lokio pirmasis. Tuomet pastebėjau, kad žmonės entuziastingai dalyvauja tokiuose žygiuose, dėl jų važiuoja ir į tolimus miestus.

„Rudeniop rokiškėnai vangiau leidžiasi į žygius“

Egidijus Galvydis

Sartų ALC komercijos direktorius

Vienus šaltas oras veja į namus, kitiems nebaisus ir plaukimas baidarėmis. Nors žygeiviai rudenį kiek pasyvesni, plaukimo baidarėmis sezonas dar neuždarytas, o ir žygiai dviračiais vis dar sulaukia dėmesio.

Natūralu, kad rudenį, atvėsus orams, žmonės vangiau leidžiasi į žygius, todėl ir patys jų organizuojame kiek mažiau. Štai per spalį surengėme tris žygius dar iki Vėlinių – kiekvieną savaitgalį po žygį. Paskutinysis buvo dviračiais po Gražutės regioninį parką, esantį Zarasų rajone. Tąkart norinčiųjų dalyvauti buvo tiek, kiek ir planavome  – susirinko pilna grupė žmonių.

Įveiktas 35,5 km. Auksiniais lapais nuklotas maršrutas, einantis pro Apiričio, Ilžikio, Asavėlio, Asavo, Tūmiškio ir aplink Samavo ežerus. Keliaujant šiuo maršrutu lankytojams suteikiama galimybė susipažinti su Gražutės giria, pasigrožėti ežeringu ir miškingu Gražutės regioninio parko kraštovaizdžiu, pamatyti šias gamtos bei kultūros paveldo vertybes – Apkartų ir Samaukos pilkapynus, Bielkaučiznos piliakalnį, Gulbines liepas ir daugelį kitų objektų.

Mūsų veikla labai priklauso nuo oro sąlygų – galime suplanuoti vieną, tačiau gamta diktuoja savo. Nepaisant to, plaukimo baidarėmis sezonas tęsiamas, dažniausiai tai daroma dar ir sausio mėnesį iki pirmojo ledo.

„Vien jau buvimas lauke garantuoja geras emocijas“

Rasa Šiaulienė

Maudynių šaltame vandenyje entuziastė

Lapkritis – tai mėnuo, kai dar netrūksta gražių saulėtų dienų ir tiršto rudens kvapo, taigi nesiruošiu užsimauti vilnonių kojinių ir užsidaryti žiemos miegui. Mieliau renkuosi maudynes šaltame vandenyje, o žiemą – ir eketėje, nes šis pomėgis mažina stresą, nemigą, nerimą ir pyktį. Bent jau man tai padaro tik šaltas vanduo. Nebūtina maudytis kiekvieną dieną, tačiau siūlyčiau žmonėms tai išbandyti nors kartą gyvenime.

Šis maudynių sezonas man jau antrasis ir per šį laikotarpį supratau, kad mano kūnui tinka ir patinka vakarinės maudynės – pakėlus akis į dangų. Tiesiog myliu gražiuosius rudens vakarus. Ir visą sezoną galima stebėti, kaip keičiasi vanduo, gamta.

Su manimi kartu šią pramogą yra išbandęs vienas kitas draugas, taip pat „Facebooke“ sukurtos grupės „Eketė Rokiškyje“ nariai.

Žinoma, kai dienos trumpėja, atsiranda ir kitų pomėgių – patinka vakarais išsikepti pyragą, su vaikais pasivaikščioti po Rokiškio krašto muziejų, pašerti antis tvenkinyje. Vien tik pabuvimas lauke garantuoja geras emocijas.

Projektą iš dalies remia:

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: