„Lyg strėlė, paleista iš lanko“
Egidijus Galvydis
Sartų ALC komercijos direktorius
– Ar pastaraisiais metais dėl karantino išaugo Jūsų siūlomų žygių paklausa?
– Po karantino atlaisvinimo susidomėjimas žygiais gerokai išaugo. Gamtos mylėtojai ypač išalkę, ištroškę tų žygių po laikotarpio, kai teko sėdėti namuose. Noras aktyviai leisti laisvalaikį gamtoje išaugo taip, lyg strėlė būtų paleista iš lanko.
– Kokie žygiai sulaukia didžiausio susidomėjimo?
– Negalėčiau išskirti kurio nors vieno, nes į visus žygius – baidarėmis, pėsčiomis ir dviračiais – susirenka pilnos grupės. Visi žygiai suaktyvėję, žmonės keliauja ir šeimomis, ir po vieną.
– Ar tenka planuoti daugiau žygių išaugus paklausai?
– Dirbame visu tempu, bet nesuplanuosime daugiau, nei galime. Mūsų žygius dažniausiai žmonės užsisako iš anksto, o kai paskelbiame apie tokius, kuriuose gali dalyvauti bet kas, dažniausiai komandos susikomplektuoja per dieną ar dvi. Dabar mums – darbymetis.
„Galimybių pasas skatina vaizduotę“
Goda Gudgalytė
Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos Senųjų rūmų mokinių prezidentė
– Kaip planuoji praleisti vasarą?
– Vasara – man visada buvo darbymetis. Nuo keturiolikos metų kiekvieną vasarą dirbdavau bityne sukdama medų. Žinoma, laiko draugams, poilsiui ir pramogoms visada atrasdavau. Tačiau šie metai kitokie, nusprendžiau šią vasarą pailsėti nuo bičių ir medaus kvapo. Esu žmogus, kuris pailsi ką nors darydamas, nemėgstu tinginiauti, sėdėti vietoje, tad vasara yra ne išimtis, ji tikrai bus aktyvi.
– Ar karantinas nesujaukė atostogų planų?
– Karantino ribojimai padarė įtaką aktyvesnio poilsio pasirinkimui. Karantino ribojimai jau švelninami, o atsiradusios galimybių paso alternatyvos leidžia vaizduotėje dėliotis dar daugiau planų. Esu labai pasiilgusi socialinio gyvenimo, bendravimo, įsiliejimo į žmonių minią, todėl ruošiuosi nepraleisti nė vieno renginio, kuriame galėčiau įsilieti į būrį žmonių.
– Ką planuoji pamatyti ir kur nuvykti?
– Šiuo karantino laikotarpiu kaip niekad daug laiko praleidau savo gimtajame Rokiškyje, tad labai noriu praplėsti akiratį. Planuose yra išvyka po Lietuvą, kol kas be suplanuoto maršruto, tiesiog sėsti ir važiuoti, stoti ties kiekviena lankytina vieta ir taip gilinti savo žinias apie Lietuvos istoriją bei kraštovaizdį. Žinoma, kaip ir kasmet planuoju išvykti prie jūros, kol kas dar nežinau, ar klaidžiosim po Nidos kopas, tarp kojų pirštų trinsime Palangos paplūdimio smėlį, o gal aplankysime broliukų latvių krantus. Viena iš svarbiausių šios vasaros kelionių – bilietas į Rumuniją.
– Atostogausi ne tik Lietuvoje. Kodėl?
– Šią vasarą per Rokiškio jaunimo centro planuojamą mainų programą išvykstame į mokymus Rumunijoje. Gavusi pasiūlymą išvykti į kitą šalį ir dar per mainų programą, negalėjau atsisakyti. Anksčiau man buvo įprasta kiekvienais metais aplankyti bent vieną užsienio šalį. Pernai dėl pandemijos buvau išvykusi tik į Latviją. Dar niekada nebuvau užsienyje pagal mainų programą, todėl su nekantrumu laukiu šios kelionės, esu labai pasiilgusi naujų kraštovaizdžių, na, o pažinti kitas kultūras visada buvo mano aistra.
– Ši vasara jau antroji, kai esame suvaržyti, kokios nuotaikos?
– Prisiminus praėjusių metų vasarą, karantinas tapo tikrai menkai pastebimas, žinoma ribojimai keliaujant ir vasaros festivalių, koncertų uždarymas padarė įtaką, tačiau prisiminus, kad pernai vasarą kaukės liko tik rekomendacija, aš asmeniškai nukentėjau nedaug. Ši vasara bus kitokia. Jaučiu nostalgiją laikams, kai pandemija buvo mūsų nepalietusi… Šiuo metu atsiranda vis daugiau laisvės ir alternatyvų. Žmogus gali prie visko prisitaikyti, todėl, manau, ši vasara tikrai nenuvils. Juk vyksta masinė vakcinacija, suteikiami galimybių pasai, kurie leidžia nors kuriam laikui išgyventi vasarą tokią, kokia ji buvo anksčiau.
– Ar jau spėjai kažkur nuvykti šią vasarą?
– Kol kas didelių kelionių planuoti negaliu, juk dar vis tęsiasi mokslo metai. Tačiau ir čia, Rokiškyje, mūsų rajone, yra nemažai gražių vietų, kurias tikrai verta aplankyti.
„Žmonių kur kas daugiau“
Birutė Dapkienė
„Dapkų ūkio“ savininkė, Tautodailės asociacijos pirmininkė
– Ar pastebite turistų antplūdį?
– Dirbdama Salų dvare pastebėjau didelį pagyvėjimą, pastaruoju metu turistauja kur kas daugiau žmonių. Pavyzdžiui, sekmadienį sulaukėme pusės tūkstančio lankytojų, per visą savaitgalį – maždaug 800. Nors ten nėra daug pramogų, žmonės vis tiek užsuka. Netrukus atidarysime restoraną ir tuomet judėjimas, tikimės, dar labiau pagyvės.
– Kokių komentarų tenka išgirsti iš turistų?
– Iš lankytojų tenka išgirsti komentarų, kad daugelis atostogaus Lietuvoje, taigi karantinas paskatino judėjimą Lietuvoje.
– Sulaukiate daugiau turistų. Ar siūlysite naujovių?
– Tikrai taip. Rokiškio tautodailininkų asociacija įsigijo kabrioletą. Mintis jį įsigyti kilo bendraujant su Rokiškio TAIC direktore Lina Valotkienė. Važiuojant juo patogu apžiūrėti Rokiškio gatvių žymiąsias langines. Žinoma, tai galima daryti ir pėsčiomis, tačiau turistui galbūt ne visuomet tai yra patogu, nėra tiek laiko, kad į kiekvieną detalę būtų galima atkreipti dėmesį. Važiuojant automobiliu be stogo visai kitoks aplinkos suvokimas, pamatymas ir pastebėjimas judančiame pasaulyje.
– Ar greitai įgyvendinote idėją įsigyti kabrioletą?
– Po minties sekė paieškos, o jos nebuvo paprastos, juk toks automobilis nėra populiarus, jis brangus. Susiradome Vilniaus senamiesčio gidą, įkalbinėjome jį ryžtis tą transporto priemonę mums išnuomoti ilgesniam laikui, galiausiai įkalbėjome ją parduoti.
– Ar kraštiečiai jau išbandė šią pramogą?
– Kabriolete telpa 16 žmonių, be vairuotojo. Pirmieji šią pramogą išbandė Juodupės moksleiviai – važiavome iš Dapkų ūkio iki Salų dvaro. Emocijos buvo labai šaunios. Birželio 9-ąją 21 val. vežiojome keleivius po Rokiškio miestą. Jie liko patenkinti, pėstieji mums mojavo, tai kėlė gražių emocijų. Gaila, kad rajone dar daug žvyrkelių, jais važiuojant dulka. Kol kas deriname maršrutus, kur važiuoti ir ką aplankyti. Kabrioletas tiks ir įvairioms asmeninėms šventėms.
Projektą iš dalies remia: