Zina Treščenkina sakė, kad skaitymo iššūkyje dalyvavo kone 400 rajono gyventojų, o didžiausio dėmesio sulaukė romanai bei detektyvai.

Iššūkyje dalyvavo kone 400 skaitytojų

Iššūkis buvo skirtas visiems gyventojams, nes knygų sąrašai buvo sudaromi atskirai darželinukams, pradinukams, paaugliams ir suaugusiesiems. Šiųmečio iššūkio metu reikėjo perskaityti penkias knygas ir įveikti tokias užduotis – perskaityk: detektyvinę knygą, knygą, kurios pavadinimą sudaro ne mažiau kaip keturi žodžiai, literatūrine premija įvertintą knygą, praėjusiame tūkstantmetyje išleistą knygą, linksmą knygą.

Iš pat pradžių rajono bibliotekų darbuotojai stebėjo, kad rokiškėnai aktyviai dalyvauja skaitymo iššūkyje. Sumanyme dalyvavo ne tik J. Keliuočio viešoji biblioteka, bet ir kaimo bibliotekėlės. „Į šį iššūkį užsiregistravo 375 Rokiškio rajono gyventojai, o jį įveikė – 308. Kai kurie dalyviai neužregistravo perskaitytos penktos knygos, vadinasi, iššūkio neįveikė“, – pasakojo Z. Treščenkina.

Aktyviausios bibliotekos – nuo Rokiškio iki Suvainiškio

Skaitymo iššūkio aktyviausios bibliotekos – J. Keliuočio viešoji, toliau – bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyrius, Pandėlio, Obelių, Juodupės, Kazliškio, Bajorų, Onuškio, Konstantinavos ir Suvainiškio filialai, teigė Z. Treščenkina.

Kaip sakė vyr. bibliotekininkė, vieni šiemet pasirodė geriau, kiti – kiek prasčiau, tačiau skaitytojai džiaugėsi šiuo iššūkiu. „Rajono bibliotekų filialai noriai įsitraukė. Džiugu, kad Konstantinavos, nors ir nedidelio miestelio, skaitytojai dalyvavo aktyviai. Pernai Bajorų filialas užėmė aukštesnę vietą, šiemet kiek nukrito, o Kazliškis šiemet pasirodė geriau, tačiau svarbiausia, kad skaitytojų atsiliepimai geri, jiems patiko šis iššūkis“, – sakė Z. Treščenkina.

Visos Lietuvos mastu daugiausiai knygų perskaitė Kauno regiono, nedaug atsiliko Klaipėdos ir Vilniaus apskričių gyventojai. Biblioteka rekordininke, pasiekusia geriausių rezultatų visoje Lietuvoje, tapo Šakių rajono savivaldybės viešoji biblioteka – čia iššūkyje dalyvavo net 973 rajono gyventojai.

„Rokiškio rajono skaitytojų geriausiai įvertinta knyga tapo Celestės Ng romanas „Tobuli gyvenimai liepsnoja skaisčiau“, Aleksandros Marininos detektyvas „Mirtis ir truputis meilės“, Olgos Tokarczuk detektyvinis romanas „Varyk savo arklą per mirusiųjų kaulus“, Darjos Doncovos humoristinis detektyvas „Meilė sau ir trečias nereikalingas“, – geriausių skaitytojų įvertinimų sulaukusių knygų sąrašu dalinosi Z. Treščenkina.

Lietuvos mastu iš penkių pasiūlytų užduočių didžiausio dalyvių susidomėjimo sulaukė užduotis perskaityti detektyvinę knygą. Geriausiai dalyvių įvertintų knygų topo viršūnėje atsidūrė Audronės Macijauskienės „Kur vienaragis dabar?“, o populiarumu nepralenkiamas tapo J. K. Rowling bestseleris „Haris Poteris ir paslapčių kambarys“.

Vasaros skaitymo iššūkyje rungėsi net 18 000 Lietuvos gyventojų. Knyga
buvo tapusi neatsiejama atostogų dalimi, todėl jos skaitytos visur.
Organizatorių nuotr.

Rokiškį pasieks tik paguodos prizai

Šiais metais net 14 vertingų prizų dovanojo pagrindinis iššūkio rėmėjas – išmaniųjų technologijų bendrovė „Xiaomi“. Elektrinio paspirtuko, mobiliųjų telefonų ir išmaniųjų apyrankių laimėtojai išaiškinti loterijos būdu ir paskelbti „Vasaros su knyga“ svetainėje bei „Facebooko“ puslapyje. Ir kiti neliks be prizų  – kiekvienas iššūkį įveikęs dalyvis gaus akcijos atminimo dovanėlę – spalvingą daugkartinio naudojimo šiaudelį gėrimams, kurį galės atsiimti registracijos metu pasirinktoje bibliotekoje jau rugsėjo mėnesio pabaigoje.

Burtų keliu pagrindinius prizus laimėjo Raseinių, Švenčionių, Kėdainių ir Vilkaviškio bibliotekų skaitytojai, o išmaniąsias apyrankes – Klaipėdos, Tauragės, Kalvarijos, Panevėžio, Prienų skaitytojai.

Deja, į Rokiškį atkeliaus tik paguodos prizai, atminimo dovanėlės – daugkartiniai šiaudeliai.

„Šiemet nė vienas rokiškėnas nelaimėjo didžiojo prizo. Tačiau iššūkį įveikusiems, penkias knygas perskaičiusiems bus teikiami paguodos prizai. Už prizų dalybas yra atsakinga Šiaulių apskrities viešoji biblioteka, todėl negaliu pasakyti, kodėl mūsų nė vienas skaitytojas nebuvo apdovanotas didžiuoju prizu, jie buvo išaiškinti burtų keliu. Nepaisant to, paguodos prizus gausime šio mėnesio pabaigoje, išskirstysime juos rajono filialams, kurie, kaip įprastai, vietoje organizuoja renginukus, apdovanoja skaitytojus, tuomet vyksta mažos šventės“, – pasakojo Z. Treščenkina.

Tarp Pandėlio skaitovių – ir vienas vyras

J. Keliuočio viešosios bibliotekos Pandėlio filialo skaitytojai – vieni aktyviausių. Bibliotekininkė Aušra Skaburskienė pasakojo, kad šiemet iššūkyje dalyvavo kiek daugiau skaitytojų nei ankstesniais metais, dauguma jų – moterys, tačiau džiugina, kad yra ir skaitovas vyras.

„Vasaros skaitymo iššūkyje dalyvavo 18 pandėliečių ir visi jį įveikė. Šiemet Pandėlio žmonės buvo aktyvesni. Tie, kurie skaito, dažniausiai ir iššūkyje dalyvauja. Bibliotekoje buvome surengę iššūkio knygų parodą, todėl skaitytojai lengvai galėjo jas išsirinkti. Iššūkyje buvo penkios užduotys, tačiau kiekvienas skaitė tai, ką norėjo – skirtingi žmonės, skirtingos ir knygos, todėl populiariausios išskirti negalėčiau. Kai tik gausime paguodos prizų, juos įteiksime filialo skaitytojams. Dažniausiai šiuos apdovanojimus prijungiame prie kokio nors renginio, atspausdiname dalyvių pažymėjimus.

Kasmet dalyvaujančių šiame iššūkyje skaitytojų yra: tai – Vitalija Lekandrienė su dukra Erika, Zita Kutrienė, Antanas Dapkonis. Daugelis skaitytojų vyresnio mažiaus, tačiau yra ir viena mokyklinukė“, – pasakojo A. Skaburskienė.

Iššūkio metu Pandėlio bibliotekoje buvo surengta knygų paroda, skaitytojai
galėjo išsirinkti knygą. Užduotis įveikė visi 18 užsiregistravusių pandėliečių.
Pandėlio bibliotekos archyvo nuotr.

 

Rajone skaitomiausi – romanai

Z.Treščenkina atskleidė, kad didžiausio populiarumo rajone sulaukė užsienio ir lietuvių autorių romanai. Mūsų rajono skaitymo iššūkių skaitomiausios knygos:

  • Ilja Ilf ir Jevgenij Petrov, romanas „Dvylika kėdžių“;
  • Harper Lee, romanas „Nežudyk strazdo giesmininko“;
  • Kristina Sabaliauskaitė, istorinis romanas „Silva rerum“;
  • Laima Lavaste, „Linksma knyga apie suomius ir Suomiją“;
  • Benedict Wells, romanas „Kai baigiasi vienatvė“;
  • Delia Owens, tarptautinis bestseleris „Ten, kur gieda vėžiai“;
  • Jurga Ivanauskaitė, romanas „Miegančių drugelių tvirtovė“.

Projektą iš dalies remia:

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: