„Užjaučiu žmones, kurie nežino, ką veikti gyvenime. Aš tai žinojau nuo pat vaikystės. Visuomet traukė scena, ir nesvarbu, šokau joje ar dainavau, vis tiek jausdavausi fantastiškai.“ J. Dilytės archyvo nuotr.

– Kodėl taip anksti išvažiavai iš Rokiškio?

– Mokiausi Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijoje. Pagrindinis mano užsiėmimas buvo šokiai, Choreografijos mokykla. Šokau aštuonerius metus. Norėjau to nuo pat vaikystės. Ir dabar dar nežinau, kas man yra brangiau – šokis ar dainavimas. Choreografijos mokykloje lankiau gitaros bei dainavimo pamokas, mokiausi Rudolfo Lymano muzikos mokykloje dainavimo bei solfedžio.

Dažniausiai į miuziklus Rokiškyje mane kviesdavo kaip šokėją. Aišku, džiaugdavausi. Tačiau visada giliau širdelę spausdavo žiūrint į solistes. Taigi nusprendžiau parodyti, kad ne tik šokti sugebu! Aš įsitikinusi: jei žmogus eina teisingu keliu, likimas visuomet jam padės. Dalyvavau viename konkurse, kurio pavadinimo neatsimenu. Po jo prie manęs priėjo režisierė Neringa Danienė. Gal ji net nežino, kokią man paslaugą padarė… Jos įkalbinėjama įstojau mokytis į R. Lymano muzikos mokyklą. Ir jau po metų dainavau miuzikle „Požemių princesė“. Ten galėjau pabendrauti su profesionalais. Tai tikrai buvo nepakartojama patirtis. Ji ir pastūmėjo mane stoti į konservatoriją.

– Norėjai būti muzikantė?

– Esu labai dėkinga savo nuostabiai šeimai, kuri mane puikiai išauklėjo. Džiaugiuosi, kad mama  visada buvo man geriausia draugė. Nebijodavau klausti jos bet kokių klausimų ar išsipasakoti. O vaikas buvau visoks, bet visuomet mokėjau už save pakovoti. Dažnai netgi už kitus. Užjaučiu žmones, kurie nežino, ką veikti gyvenime. Aš tai žinojau nuo pat vaikystės. Visuomet traukė scena ir nesvarbu, šokau joje ar dainavau, vis tiek jausdavausi fantastiškai.

– Kuo gyveni šiandien?

– Šiandien vis dar mokausi Muzikos ir teatro akademijoje džiazinį dainavimą. Studijos užima nemažai laiko, tad dalį koncertų tenka atidėti, bet kai kalba eina apie mieliausią širdžiai miestą, laiko atrandi.

– Primink, kaip atsidūrei pas Vaivą Kirstukienę, projekto, kuriuo dabar gyveni, iniciatorę?

– Rokiškis – mažas miestas. Čia nėra daug dainininkų. Sunku nesusitikti su aktyviais ir bendro tikslo siekiančiais žmonėmis. Su Vaiva esame pažįstamos jau senai, kai pradėjau pirmuosius savo „rimtus“ pasirodymus (bent jau tada atrodė rimti).

– Papasakok išsamiau apie savo vaidmenį koncerte „Gražiausios miuziklų meilės istorijos“?

– Nors mano vaidmuo nėra pagrindinis, vis tiek džiaugiuosi. Jaučiuosi tam pasiruošusi. Pagaliau galėsiu ne tik šokti, bet ir daryti tai, kam sugaištu didžiąją savo gyvenimo dalį.

Savo vaidmens niuansų nenoriu atskleisti, bet darbo įdėti reikės. Turėsiu būti kukli ir nedrąsi mergaitė lyg Džiuljeta. O mano asmenybė ir vidinis temperamentas labai stipriai skiriasi nuo to, ką įkūnysiu. Nors scenoje nesvarbu, koks tu esi realiame gyvenime. Čia turi tapti personažu. O tai tik dar įdomiau, nes ieškai savyje kažko kitokio, kažko naujo. O jei patinka tai, ką suradai, gali ir pasilikti. Mes visi – labai įvairūs ir įdomūs. Visi iki vieno. Tik ne visi tai pastebime.

– Kas tokio esminio tavo gyvenime pasikeitė nuo tada, kai kalbėjomės paskutinį kartą. Pamenu, tuomet sakei, kad esi taip pasinėrusi į muziką, kad net vaikinams neturi laiko? Dabar juk dainuosi koncerte, kur skambės gražiausia muzika apie meilę…

– Kai nori, laiko atrandi viskam. Esu savarankiška, savo laimę mėgstu susikurti pati, nesuprantu tokių žmonių, negalinčių gyventi be kito (asmens), kuris jiems tą laimę vis dalintų. Tad dėl vaikino niekada per daug nesukau sau galvos. Žinojau, kad santykiai į mano gyvenimą ateis tuomet, kai bus laikas. Mėgstu nepriklausomybės jausmą. Tad visada bijojau įsipareigoti. Bet nuomonė keičiasi. Manau, su tinkamu žmogumi viskas įvyksta lengvai ir paprastai, o gyvenimas prisipildo dar gražesnių spalvų. Man tai dar vienas įdomus dalykas, ir dabar šias spalvas nagrinėju (šypsosi – aut. past.).

Kantrybė – dorybė. Todėl ilgiau palaukus į gyvenimą ateina naujų, nuostabių žmonių, o su jais – ir kūryba. Stengiuosi visas savo patirtis – ir džiaugsmą, ir pyktį, ir naują jausmą – įamžinti popieriuje. Kartais sunku surimuoti visas mintis, bet dabar kaip tik to ir mokausi. Muzika yra individualus dalykas. Visiems neįtiksi, todėl stengiuosi nepamesti savo stiliaus ir minčių.

– Kuo gyvena grupė „Kadras“, kurios vokalistė esi ir nuo kurios atsiradimo mūsų pažintis prieš daugiau nei metus prasidėjo?  

– Dažnai vykstame į kitus miestus, turime daug pasirodymų ir gimtinėje, ypač prieš Kalėdas. Tarp grupės narių yra užsimezgęs didžiulis ryšys, nes kartu koncertuojame, kartu leidžiame laiką. Visada būsiu dėkinga vaikinams už rūpestį ir visas geras emocijas. Būdama su trimis vyrais, gaunu labai daug naudingų patarimų, išmokstu pakovoti už save, įgijau daug pasitikėjimo savimi. Ir scenoje, ir  gyvenime.

Apie „Gražiausias miuziklų meilės istorijas“

Kokia iš tiesų yra meilė – pragmatiška ar tyra varomoji jėga, priverčianti suktis pasaulį?

Gėrio ir blogio personažai – Angelas ir Velnias narplios šią amžiną dilemą, o atlikėjai Renata Voitechovskaja-Norvilė, Jovita Dilytė, Miglė Pivoriūnaitė, Deividas Norvilas-Deivis ir Anatolijus Oleinik, ieškodami tikro jausmo, išpildys šią muzikinę meilės istoriją.

Gruodžio 28 d. Rokiškio kultūros centre teatralizuotame koncerte išgirsite dainas iš populiariausių miuziklų ir roko operų: „Pranašas“, „Paryžiaus katedra“, „Meilė ir mirtis Veronoje“, „Moulen Rouges“, „Operos Fantomas“, „Jėzus Kristus superžvaigždė“ ir kt.

Šventiniame koncerte išvysite vieną gražiausių ir tvirčiausių pramogų pasaulio porų – D. Norvilą-Deivį ir R. Voitechovskają-Norvilę, kurie dažni renginių, televizijos projektų dalyviai. Renginyje pasirodys ir A. Oleinik – atlikėjas, dainų autorius ir instrumentalistas, muzikinę karjerą pradėjęs vos penkerių. Vienas sėkmingiausių jo pasirodymų – didžiulio populiarumo sulaukusiame muzikiniame TV realybės šou „Kelias į žvaigždes 3“.

J. Dilytė ir M. Pivoriūnaitė – ambicingos, jaunos merginos, turinčios stiprius balsus ir didžiulį norą tobulėti. J. Dilytė – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos antro kurso studentė, besigilinanti į džiazinio dainavimo subtilybes, M. Pivoriūnaitė rokiškėnams jau pažįstama kaip aksominio balso savininkė bei muzikinio teatro aktorė.

Renginį tradiciškai papuoš Rokiškio choreografijos mokyklos grupės „Fiesta“ šokėjos (vad. Rima Bielovienė), „Dance&power“ šokėjų grupė (vad. Inga Pilipavičiūtė-Baltrūnė), vokalinė grupė „Bella Fa“ (vad. Rasa Šakalienė), Rokiškio liaudies teatro aktoriai Valerijus Rancevas ir Antanas Kriukelis įkūnys netikėtus personažus.

Organizatoriai įdėjau daug pastangų, kad renginys primintų Rokiškyje mylimas Senųjų metų palydas.

Projektą iš dalies remia

Projekto rėmėjo logotipas.

 

 

 

 

 

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
piesta fiesta
piesta fiesta
2018 20 gruodžio 14:49

fiesta, power, dance, fa, bella, jau Rokiskyje lietuviskai nustojo kalbet?

Rekomenduojami video: