Vyks Sambo pradininko Lietuvoje Pranciškaus Eigmino turnyras
Vyks Sambo pradininko Lietuvoje Pranciškaus Eigmino turnyras

Rokiškio krašto muziejuje saugoma kraštiečio, sambo pradininko Lietuvoje dr. Pranciškaus Eigmino (1936–2006) sukaupta kolekcija apie šios sporto šakos raidą Lietuvoje ir pasaulyje.
Buvusio ilgamečio Lietuvos sambo federacijos prezidento dr. Pr. Eigmino vardu pavadintas Tarptautinis memorialinis jaunimo sambo turnyras, kuris kiekvienais metais organizuojamas gruodžio mėnesį Vilniuje.
Muziejininkai aktyviai bendradarbiauja su Lietuvos sambo federacija: rengia parodas, skirtas kraštiečiui dr. Pr. Eigminui atminti, bendrauja su sambo kovų veteranais, buvusiais trenerio auklėtiniais. Taip propaguojama ši sporto šaka.
Rokiškėnai savo kraštiečio vardą garsina treniruodami jaunimą. Šį atsakingą darbą atlieka trenerė Gita Čečienė, kurios auklėtiniai tampa šalies ir Tarptautinių sambo turnyrų čempionais. Lietuvos sambo federacijos prezidentas dr. Eduardas Rudas sudaro galimybę Rokiškio krašto jaunimui stebėti kraštiečių sportines kovas tarptautiniame turnyre ir turiningai praleisti laisvalaikį Vilniuje.
2013, 2014 m. į sambo turnyrą kartu su muziejininkais kaip žiūrovai vyko Kriaunų pagrindinės mokyklos, Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto „Romuvos“ padalinio moksleiviai.

Šiais metais gruodžio 12 d. į Tarptautinį memorialinį dr. Pr. Eigmino sambo imtynių turnyrą Vilniuje vyks Rokiškio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro ir Rokiškio rajono probacijos skyriaus registre esantis jaunimas, su kuriais muziejininkai vykdo veiklą pagal pasirašytą bendradarbiavimo sutartį. Lapkričio, gruodžio mėnesiais moksleiviai dalyvavo šių įstaigų organizuojamoje elgesio stebėsenos programoje, kurios metu ir buvo atrinkti geriausi būsimos išvykos dalyviai.
Moksleiviai ne tik stebės sambo imtynių turnyrą, kuriame dalyvaus ir kraštietės trenerės G. Čečienės auklėtiniai, bet ir lankysis vandens pramogų parke.
Renginyje lankysis Vilniaus rokiškėnų klubo „Pragiedruliai” pirmininkas Algis Narutis, kiti kraštiečiai.

Valius Kazlauskas, Rokiškio krašto muziejaus istorikas

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: