Valentina Mickienė. Asmeninio archyvo nuotr.

Esi tai, ką valgai

Tuo neabejoja V. Mickienė, teigdama, kad nuo šio suvokimo prieš septynerius aštuonerius metus ir prasidėjo jos kelias į vegetarizmą. „Važiuodavau į įvairiausius saviugdos, sveikos gyvensenos kursus. Man įdomu, kas ir kaip vyksta, kokie dėsniai visatoje veikia ir kaip čia įsiterpia žmogus. Tuose kursuose mus maitindavo lengvu vegetarišku maistu. Pajutau, kad toks maistas palankesnis mąstymui, visai žmogaus fiziologijai. Sunkiai virškinamas maistas, kokia ir yra mėsa, atima iš žmogaus energiją. Pradėjau domėtis maistu, kaip jis mus veikia“, – pasakoja pašnekovė.

V. Mickienė sako, kad ypač didelį poveikį atsisakyti mėsos jai padarė žinios, kaip verslui auginami gyvūnai. „Tam, kad jie greičiau užaugtų, naudojami hormonai, kad nesirgtų – antibiotikai. Gyvūnų žudymas – jiems didelis stresas. Tiesiog buvau sukrėsta pamačiusi filmukų apie tai – jie supranta, kad yra vedami žudyti, mačiau nufilmuotas tekančias ašaras iš jaučio akių. O dar injektuotojai, kurie į papjauto gyvūno mėsą įšvirkščia atitinkamų medžiagų, skysčių, kad ta mėsa ilgiau išsilaikytų. Taigi, valgydami mėsą, mes kartu gauname visa tai ir visą neigiamą streso energiją. Pagalvojau – ar man to reikia, tokio cheminio komplekso ir kartu sunkiai virškinamo maisto?“ – prisimena V. Mickienė, iki tol mėsą valgydavusi net tris kartus per dieną.

Moteris sako, kad, savaitę kursuose išbuvusi be mėsos, nusprendė pabandyti ir toliau jos nevalgyti. „Nevalgiau mėnesį, buvo taip lengva, gera. Po to pabandžiau – tiesiog kąsnis strigo, visiškai nebenorėjau, taigi visai jos atsisakiau ir be jokių pastangų“, – teigia V. Mickienė.

(Daugiau – ketvirtadienio „Gimtajame…“)

Subscribe
Informuoti apie
guest
8 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Pasipiktines zmogus
Pasipiktines zmogus
2018 9 spalio 10:22

Kaip galima dėti tokią žmogaus foto?ir dar į laikraštį..

Art
Art
2018 6 spalio 22:09

Žaliavalgystę propoguodavo rytiečiai, vienuoliai, kaip savitą pasniko formą, čia yra apsurdas kas daros šiais laikais, pradėkim gailėt ir žolės ar nuskinto lapo, vandens irgi negerkim. Augau kaime, puikiai žinau kas yra skerdžiama kiaulė, koks yra susvilusios odos kvapas, gaila būdavo, bet gyvent kažkaip reikdavo, augindavai, šerdavai – o poto pajaudavai, taip 1000 metų jau..

saulius
saulius
2018 5 spalio 14:36

Jei mesiavalgiui reiketu pačiam nuo mazo uzsiauginti jautį ar kitą gyvūną po to jį paskersti ir pačiam išdoroti nuo pradzios iki pabaigos kazin ar nepraeitų noras valgyt mesą. ypač moteriškem turetu istrigt paskutines minutes agonijos.Beje gyvunai jaučia jau kai juos nutari parduot supirkejams.prieš keletą dienų,bet kai mesa iš parduotuves nieks per daug ir nemasto kas ir kaip buvo.

Olia
Olia
2018 5 spalio 10:44

Maistas turi buti pilnavertis,kai atsisakai mesos,angliavandeniu,zuvies,kitu reikalingu produktu,tai gal del ligos,bet taip atrodyti jaunai moterei,gal del ,,mandrumo,,,beje buvo ir man taip,,,,

artūras
artūras
2018 5 spalio 8:52

Nežinau kokios buvo ponios pagrindinės priežastys atsisakyti mėsos – bet iš veido nekaip atrodo.. Turiu pažįstamą moterį, kuri prieš 7-8 metus atsisakė mėsos taip pat, atrodo tragiškai, sukrito akyse žmogus.

mesiavalge
mesiavalge
2018 4 spalio 22:05

na verslui auginami ir visi grudai, salotos. ar nevalgydama mesos, zuvies ir kiausiniu straipsnio heroje pasidomejo kiek chemikalu ir pesticidu gauna valgydama darzoves, vaisius, kruopas ir kitas zoles? cia ziurint is kurios pueses paziuresi i tam tikra maisto produkta ir kokius kiekius jo valgysi. daug labai priklausi nuo organizmo, kaipzmogus jauciasi, nuo ji supancios aplinkos ir aplamai nuo nusiteikimo kaip nori gyventi. as valgau viska, mesai teikiu pirmenybe. beje antsvorio neturiu, streso is jauciu nepajutau dar 🙂

300WSM
300WSM
2018 4 spalio 17:19

Nekaip atrodo moteriske

Opop
Opop
2018 4 spalio 16:50

Jei ne paslaptis, kiek Valentinai metu?

Rekomenduojami video: