Susidomėjo bioritmologija
Skemuose (Rokiškio kaim. sen..) gyvenanti L. Šuminskienė dabar žvali ir kupina energijos, kurios jai suteikia įgytos naujos žinios apie vaistažoles ir bioritmologiją.
„Ieškojimų kelyje likimas man atsiuntė du mokytojus. Pirmasis – medicinos mokslų daktaras kardiologas Igoris Bičkovas iš Latvijos. Jis mane supažindino su bioritmologija – unikalia medžiaga, kuria remdamasis gali geriau suprasti savo savijautą, rasti pablogėjusios sveikatos priežastis, nustatyti psichofiziologinius ypatumus, turinčius įtakos visoms žmogaus gyvenimo sferoms“, – pasakoja L. Šuminskienė, dabar ir kitiems padedanti nustatyti individualius bioritmus.
L. Šuminskienė sako, kad iš pradžių I. Bičkovo perteikiamos žinios jai atrodė sunkiai suprantamos, jai nereikalingos, bet geriau įsigilinusi atrado daug naudingų dalykų.
„Kiekvienas žmogus yra individualus, gyvena pagal savo bioritmus, todėl tai, kas tinka vienam, gali netikti kitam. Žmogaus bioritmai keičiasi kas šešeri metai, pagal juos keičiasi ir savijauta, sveikatos sutrikimai. Pavyzdžiui, jeigu šiuo gyvenimo etapu esu žiemos ritme, negaliu reikalauti iš savęs aktyvumo ir energijos. Juk žiemą viskas apmiršta, nurimsta, išorinių procesų nematyti, tačiau tai nereiškia, kad nieko nevyksta. Vidiniai procesai vyksta taip pat, kaip ir gamtoje. Jeigu rudenį pasodinome naują augalą, žiemą jis nelapos, tačiau atėjus pavasariui jis pradės vešėti, vadinasi, žiemą jis kaupė, brandino jėgas. Pasyviuoju periodu stokojame jėgų, nesame labai darbingi, kūrybingi. Tai natūralu, tad nereikia ant savęs pykti. Atvirkščiai – būtina stengtis prisitaikyti prie savo bioritmų ir pasijusime kur kas geriau“, – bioritmologijos principus dėsto L. Šuminskienė.
Žiemos bioritmų etape sulėtėja medžiagų apykaita, šokinėja kraujospūdis, tokiam žmogui negalima laikytis dietų, rimčiau sportuoti, pervargti, antraip puls ligos. Pasak L. Šuminskienės, tokiais atvejais net gydytojai neras prastos savijautos priežasties.
Kitaip žmogus jaučiasi pavasario, vasaros bei rudens bioritmuose. Esantysis pavasario ir rudens bioritmuose turi daugiau energijos, yra aktyvesnis, vasaros ir žiemos bioritmai pasižymi pasyvia energija. „Čia kaip ir gamtoje, juk mes esame jos dalis“, – tikina L. Šuminskienė.
(Daugiau – šeštadienio „Gimtajame…“)
Labai taikliai parašyta: baigusi veterinarijos mokslus, o dabar ir zmones gydo 🙂
Tas ir mane labai stebina