Užs.R0466

Drėgmės surinktuvai tokiu atveju tampa tikru išsigelbėjimu.

Drėgmės surinkėjai: kas tai ir kokios jų rūšys

Drėgmės surinkėjai, arba sausintuvai, – tai prietaisai, skirti perteklinei drėgmei patalpoje surinkti. Santykinė drėgmė patalpose, kuriose dirba ar nuolat būna žmonės, neturėtų viršyti 60 procentų. Viršijus šį procentą patalpoje būti tampa nemalonu: sunku kvėpuoti, oda atrodo tarsi suprakaitavusi, padidėja įvairių odos ir kvėpavimo takų susirgimo rizika. Drėgmės surinkėjai gali apsaugoti ne tik nuo šių dalykų žmones, bet ir augintinius. Be to, patalpose, kuriose vyrauja rekomenduotinas oro drėgmės kiekis, esantys baldai tarnaus kur kas ilgiau. Kai kuriais atvejais drėgmės perteklių patalpoje gali padėti surinkti kondicionieriai, tačiau jie dažnai dirba ne visus metus, tad neužtikrina pastovios reikiamos patalpų drėgmės. Drėgmės surinkėjai ir sausintuvai pagal atliekamas funkcijas ir veikimo principą skirstomi į elektroninius (kompresorinius ir desikantinius), pramoninius ir buitinius.

Elektriniai drėgmės surinkėjai

Kaip jau sufleruoja pats pavadinimas, šiems drėgmės surinkėjams reikalinga elektros energija. Jie gali būti skirstomi į kompresinius sausintuvus ir sausintuvus, kuriems naudojami termoelektriniai elementai. Kompresoriniai sausintuvai turi specialų kompresorių ir šilumokaitį, kuris šildamas kondensacijos būdu surenka drėgmę iš patalpų. Jie tinkamesni šiltoms patalpoms. Drėgmės surinkėjai su desikantais, t. y. drėgmę absorbuojančiomis medžiagomis, gali perteklių surinkti net ir šaltose patalpose, todėl ypač dažnai naudojami sandėliuose ir pramoninės paskirties patalpose.

Pramoniniai sausintuvai

Pramoniniai sausintuvai, kaip galima numatyti, yra itin dideli, didelėms patalpoms skirti prietaisai. Didelis jų našumas, įmontuotas ventiliatorius leidžia juos naudoti statybose, dideliuose sandėliuose, garažuose ir kitose itin drėgnose patalpose.

Buitiniai sausintuvai

Buitiniai drėgmės surinkėjai – idealiausias sprendimas drėgnuose namuose. Šie prietaisai gali būti naudojami visose namų patalpose, kuriose kaupiasi drėgmė: vonioje, virtuvėje, miegamajame, įstiklintame balkone, sandėliuke, garaže. Sausintuvai itin praverčia gyvenant cokoliniame aukšte ar netoli vandens šaltinių.

Drėgmės surinkėjų funkcijos

Drėgmės surinkėjai, be abejo, atlieka drėgmės pertekliaus surinkimo funkciją, tačiau kai kurie prietaisai turi ir kelias papildomas. Kai kurie sausintuvai turi oro valymo filtrus, kurie padeda pašalinti ore esančias dulkes, pūkus, kai kuriuos alergenus. Dalis drėgmės surinkėjų turi automatinio išsijungimo funkciją, t. y. prietaisas automatiškai išsijungia prisipildžius vandens rezervuarui. Taip galima išvengti nedidelių avarijų ir prailginti prietaiso naudojimo laiką. Drėgmės surinkėjai gali turėti ir drėgmės lygio nustatymo funkciją. Higrostatai leidžia identifikuoti patalpos santykinę drėgmę ir palaikyti norimą. Be to, šie prietaisai gali turėti ir laikmatį, kuris tam tikru metu įjungdamas ir išjungdamas prietaisą leis jums apie jį net pamiršti!

Kur gali būti naudojami skirtingi drėgmės surinkėjai?

Ko gero, nenustebinsime teigdami, kad skirtingų rūšių drėgmės surinkėjai naudojami skirtingose patalpose. Namuose (vonioje, virtuvėje, skalbykloje, miegamuosiuose, rūsyje ir kt.) dažniausiai naudojami buitiniai elektriniai sausintuvai, komercinėse (biuruose, parduotuvėse, archyvuose) ir pramoninėse patalpose (sandėliuose, gamyklose, statybinėse aikštelėse, garažuose) – pramoniniai sausintuvai. Tad išsirinkti tinkamiausią drėgmės surinkėją yra itin lengva – tereikia žinoti, kur jį naudosite.

Užs.R0466

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: