Reaguoja operatyviai
R. Čepulis pristatymą pradėjo nuo policijos pajėgų reagavimo į įvykius analizės. Į visų kategorijų iškvietimus reaguota ypač operatyviai: Į 100 proc. A kategorijos (pranešimas apie rengiamą, daromą ar padarytą labai sunkų ar sunkų, apysunkį nusikaltimą, kai nukentėjusiojo gyvybei, sveikatai ar didelės vertės turtui gresia pavojus) įvykių policijos pareigūnai reagavo laiku; laiku reaguota į 99,3 proc. B kategorijos įvykių (pranešimas apie rengiamą, daromą ar padarytą sunkų, apysunkį ar nesunkų nusikaltimą arba kai nukentėjusiojo gyvybei ar sveikatai gali kilti pavojus, nėra informacijos apie nukentėjusiojo būklę, yra neteisėto turto pasisavinimo ar jo sunaikinimo pavojus, jeigu neturintis įgaliojimų asmuo sulaikė teisės pažeidėją, taip pat pranešimas apie chuliganiškus viešosios tvarkos pažeidimus, viešosios rimties trikdymą, kiti teisės pažeidimai, kai gali kilti pavojus žmonių gyvybei ar sveikatai (nustatoma, kai reaguoti reikia skubiai).) ir 97,9 proc. C kategorijos įvykių (pranešimas apie rengiamą, daromą ar padarytą apysunkį, nesunkų nusikaltimą, baudžiamąjį nusižengimą ar įvykį ir kai asmens, kuriam reikalinga policijos pagalba, gyvybei, sveikatai arba jo didelės vertės turtui negresia pavojus, taip pat kai pranešama apie kitus teisės pažeidimus (nustatoma, kai skubiai reaguoti nereikia arba fiksuojamas informacinis policijos registruojamas įvykis).
Pranešimų, palyginti su 2019 m., sumažėjo 28 proc., bet atsirado nauja sritis – su COVID susiję pranešimai. Jų per praėjusius metus buvo registruota 427.
R. Čepulio teigimu, anksčiau sunkiai suvokiama situacija, kai iškviesta policija neatvyksta į vietą, dabar pasitaiko. Jei situacija yra aiški, jei negresia joks pavojus, pareigūnai paprašo nufotografuoti įvykio vietą ir dokumentus pateikti per epolicijos internetinį portalą. Viršininkas džiaugiasi, kad visuomenė aktyviai naudojasi šiuo portalu.
Saugesni keliai ir antirekordininkai
2020-ieji buvo akivaizdžiai saugesni vertinant įskaitinių eismo įvykių, kurių metu sužaloti ar žuvo žmones, statistiką. Pernai įvyko 23 įskaitiniai eismo įvykiai. Jų metu žuvo 3 žmonės, 23 buvo sužeisti. Užpernai – atitinkamai 32, 4 ir 40.
Pagrindinės įvykių priežastys išlieka tos pačios: saugaus greičio nepasirinkimas, manevravimo taisyklių pažeidimai, pėsčiųjų ir dviratininkų pažeidimai. Avaringiausiais mėnesiais R. Čepulis įvardijo birželį ir rugsėjį, avaringiausią dieną – šeštadienį, o laiką – nuo 14 iki 16 val.
2020 m. įvyko net 158 eismo įvykiai su gyvūnais. Kaip pavojingiausią mėnesį policijos viršininkas minėjo sausį, o dažniausiai kelyje pasirodžiusį gyvūną – stirną.
Pernai sulaikyta 111 neblaivių vairuotojų. 49 iš jų taikyta administracinė atsakomybė; 62-iems nustatytas daugiau nei 1,5 prom. girtumas ir skirta baudžiamoji atsakomybė. Skaičiai panašūs: užpernai sulaikyta 112 vairuotojų.
R. Čepulis įvardijo ir praėjusių metų antirekordininkus: neblaiviausias vairuotojas buvo sustabdytas Obeliuose (3,17 prom.), neblaiviausia vairuotoja – Kamajuose (2,17 prom.). Pernai antirekordininkas iš Panemunėlio gelež. st. net tris kartus buvo sustabdytas neblaivus prie vairo. Visus kartus jis įpūtė daugiau nei 1,5 prom. Jam net tris kartus buvo skirta baudžiamoji atsakomybė.
Iš neblaivių vairuotojų buvo konfiskuoti net 66 automobiliai.
Išsamiau skaitykite šeštadienio „Gimtajame…“
Džiugu, kad Rokiškio policininkai savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos vidaus tarnybos statutu, Lietuvos Respublikos policijos įstatymu, kitais įstatymais, Europos Sąjungos teisės aktais, Lietuvos Respublikos tarptautinėmis sutartimis ir kitais teisės aktais. Jie labai stropiai riboja eismą, turi vykdyti nelogiškus karantino reikalavimus, kurie neatitinka teisingumo, protingumo ir proporcingumo principo.