Redakcijos archyvo nuotr.

Tinkamas žemės mišinys

Patogiausia daiginimui naudoti jau paruoštą durpių substratą, kuris būna atitinkamo rūgštingumo ir su reikiamu trąšų kiekiu. Tokių ruošinių rasite specializuotose sodo ir daržo prekių parduotuvėse. Žinoma, galite pasiruošti ir savo žemės mišinį. Tačiau  rizikuojate su žeme atsinešti kenkėjų ir ligų užkrato. Jei nesate tikri dėl turimos dirvos kokybės, verčiau nerizikuokite. Taip pat geriau nemaišykite pirktinio substrato su savomis žemėmis, nes rizika išliks tokia pati.

Įsigiję substratą, nepulkite iš karto sėti – kurį laiką palaikykite šiltoje patalpoje, kad išsivėdintų ir sušiltų. Tačiau nepersistenkite, nes labai svarbu, kad jis būtų pakankamai drėgnas. Tik atitinkamoje drėgmėje suaktyvėja mikroorganizmų veikla. Beje, berdami substratą į puodelius, jo labai kietai nesuspauskite, kad šaknys gautų pakankamai oro.

Pati sėja ypatingų žinių nereikalauja, tik stenkitės, kad sėklos pasiskirstytų atokiau viena nuo kitos ir nesukristų į vieną vietą, nes bus sudėtinga pikiuoti. Galite įsigyti ir sėklų juostomis, tada nereikės jaudintis, dėl tinkamo sėjimo.

Laikas sėti

Į daigyklas sėklų sėkite šiek tiek daugiau, nei jums reikės daigų. Tokiu būdu apsidrausite, jei dalis sėklų nesudygs arba daigai bus netinkami sodinti. Užpildykite kasetes, puodelius ar dėžutes substratu, gausiai paliekite. Į atskirus indelius sėkite po vieną ar kelias sėklas. Į dėžutes sėklas sėkite eilutėmis, po vieną kas kelis centimetrus, kad daigeliai dygdami neliptų vienas ant kito. Užpildytus indelius uždenkite plėvele, kad mažiau garuotų drėgmė, o sėkloms sudygus plėvelę nuimkite.

Prasikalusiems daigeliams reikės šviesos ir šilumos. Todėl galite statyti daigyklas ant palangių. Jei natūralios šviesos bus mažai, prireiks dirbtinės. Daugeliui daržovių daigų pakanka 20 laipsnių šilumos.

Stebėdami žemės drėgnumą, periodiškai laistykite – ji turi būti ne perdžiūvusi ir nepažliugusi.

Daigų auginimas

Ūgtelėjusius daigelius, jei reikia, galite pikuoti. Pomidorų ir agurkų daigelius patogiausia persodinti į atskirus indelius. Bus lengva išlaikyti tinkamus atstumus tarp daigų, kad jie neužstotų vienas kitam šviesos. Pikiuodami būkite labai atidūs, kad nepažeistumėte itin gležnų daigelių ir šaknų.

Nelepinkite daigų per aukšta temperatūra, antraip jie per greitai ištįs ir bus neatsparūs lauko sąlygoms.

Augant daigams, stebėkite juos, ar visi sveiki. Jei pastebėsite, kad kažkuris daigas turi ligos požymių – pašalinkite.

Jau artėjant persodinimui į dirvą, pravartu daigus išnešti dienomis į lauką ar šiltnamį, kad priprastų prie klimato.

 

Dygimo laikas

Daržovės rūšis    Per kiek dienų sudygsta      Daiginimo laikotarpis

Pomidorai               6-8                                                45-50

Agurkai                  4-7                                                23-30

Kopūstai                4-7                                                35-55

Moliūgai                 6-8                                               20-25

Cukinijos               6-8                                                20-30

Paprikos                16-20                                            60-80

Baklažanai             6-7                                                55-60

Pirmiausia reikėtų pradėti sėti ilgiausiai dygstančias daržoves, kad spėtumėte subrandinti tinkamus daigus iki gegužės pabaigos, birželio pradžios. Tada jau galėsite sodinti lauke arba šiltnamiuose.

Morkas, pupeles, žirnius, burokėlius ir kitas daržoves, kurių nereikia iš anksto daiginti, galite sėti tiesiai į dirvą. Rekomenduojamas sėjos laikas nurodomas ant pakuočių. Dažniausiai tai pavasario pabaiga ir vasaros pradžia.

Parengta pagal sodininkų patarimus

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: