Panemunėlio mokyklos kieme 15 val. bus pakeltos valstybinė ir Mažosios kultūros sostinės vėliavos, aidės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos penktosios rinktinės 506-osios kuopos karių salvės. Tai tradiciniai valstybinių švenčių akcentai, o po jų iškilmes tęs teatralai, kadangi Panemunėlis vadinamas pirmųjų slaptų vaidinimų Lietuvoje lopšiu. Panemunėlio mokyklos-daugiafunkcio centro ir Rokiškio kultūros centro liaudies teatro aktoriai pristatys iškiliausias Panemunėlio krašto asmenybes: Joną Katelę, Marcelę Kubiliūtę, Matildą Olkinaitę, Liudviką Didžiulienę ir kitus. Dainuos Rokiškio kultūros centro moterų choras „Medeina“.
Nuotaikingai užbaigti atidarymo šventę panemunėliečiai pasikvietė šalyje gerai žinomą atlikėją, kuriam irgi nesvetimas teatras – tai Deividą Norvilą-Deivį. Jis yra ne tik dainininkas, dainų kūrėjas, televizijos laidų bei renginių vedėjas, bet ir sukūrė įsimintinų vaidmenų muzikiniuose teatruose.
Kiti šių metų Mažosios kultūros sostinės renginiai:
Kovo 11 d. vyks konferencija „Panemunėlio kraštas – vienas iš svarbiausių tautinio ir religinio sąjūdžio židinių Lietuvoje XIX a. pab. – XX. a pr.“.
Balandžio 9 d. – 140-osios Juozo Tūbelio gimimo metinės.
Gegužės 7 d. – Europos dienos minėjimas.
Birželio 6 d. – Matildos Olkinaitės 100-ųjų gimimo metinių minėjimas.
Nuo birželio 26 iki liepos 1 d. vyks medžio drožėjų pleneras.
Liepos 3 d. – kraštiečių šventė „Elžbietinė“.
Liepos 22–23 d. – regioninė tradicinė teatrų šventė „Seklyčia“.
Rugsėjo 23 d. – Lietuvos žydų genocido atminimo diena.
Spalio mėnesį numatytas edukacinės programos „Lino kelias“ pristatymas.
Lapkričio 10, 17, 24 (ketvirtadieniais) d. vyks poezijos vakarai „Rudens ilgi vakarai“.
Gruodžio 12 d. – Mažosios kultūros sostinės uždarymo šventė–eglės įžiebimo šventė.
Lietuvos teismams skirtame pašto ženkle pavaizduota Elena Jackevičaitė – pirmoji moteris teisėja nepriklausomoje Lietuvoje.. O kultūros sostinelėje net vietos ant projektinio suoliuko neatsirado, kaip ir šios sostinės atidarymo šventės anonse. Gal liks vietos tarp “ir kitų”. Ar iki tokių tolių ši sostinė nedakyla. Gėda. Ši iškili asmenybė yra kilusi iš šio kaimo, tačiau tai nerūpi . Geriau naikinti viską, kas su šia atmintimi sieja.