Lėtasis turizmas – pasaulyje ir Lietuvoje vis populiarėjanti keliavimo rūšis. Lėtojo judėjimo ištakos Vakarų Europoje siekia 1986 metus ir nuo to laiko yra apėmęs beveik visas veiklos sritis – maisto gamybą, turizmą, miestų plėtrą ir vystymąsi, švietimą, žemės ūkį, ekonomiką ir kultūrą. Kai kurios Lėtojo judėjimo atšakos turi susiformavusias organizacijas, kaip kad Lėto maisto (Slow Food) ar Lėtųjų miestų (Citta Slow) asociacijas.

Žodis SLOW lietuviškai reiškiantis lėtas, po kiekviena raidė slepia pagrindines šio judėjimo vertybes:

S – Sustainable – darnus, tvarus;

L – Local – vietinis, autentiškas;

O – Organic – organiškas, ekologiškas, natūralus;

W – Whole – visaapimantis.

Gyvename tokiu metu, kai laikas yra tapęs viena pagrindinių ir sparčiausiai neaišku kur dingstančių vertybių. Technologijos palengvino mūsų gyvenimą, tačiau suteikė greito vyksmo lūkestį, todėl dažnas pagauname save, tiesiog lekiančius per darbus, įvykius, renginius ir net per atostogas. Mintyse ar telefono foto galerijoje tik dedančius pliusus, kad štai tą jau nuveikėme, aplankėme, pamatėme. Tačiau, ar pajutome, ar patyrėme? Deja, tam paprasčiausiai neužteko laiko. Lėtojo turizmo koncepcija siūlo keliauti kolekcionuojant ne vietas ir fotografijas, bet patirtis ir emocijas. Keliautojas kviečiamas pažinti, pajusti, suvokti, įkvėpti, paragauti, pamatyti.

Pasaulinę turizmo dieną (rugsėjo 27-ąją) kviečiame pokalbiui su Lėtojo turizmo asociacijos prezidente Henrieta Miliauskiene apie lėtojo turizmo koncepciją bei kelionių potyrių styguotoja, lėtojo turizmo propaguotoja Daiva Tankūnaite apie galimybes jį vystyti Rokiškio krašte.

Susitinkame Tyzenhauzų g. 6, Rokiškis, bendradarbystės centre „Spiečius“ rugsėjo 27 d. 13 val.

Vietų skaičius ribotas. Registracija el. p. rokiskis@spieciai.lt arba tel. +370 614 93081

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: