Sveikatos įstaigas atnaujins daugiau nei už milijoną eurų
![](https://grokiskis.lt/wp-content/uploads/2024/12/20240112_095922-681x511.jpg)
„Mūsų įstaiga dalyvauja projekte „Sveikatos centro sudėtyje teikiamų sveikatos priežiūros paslaugų infrastruktūros modernizavimas Rokiškio rajono savivaldybėje“. Projekto metu mums numatyta 228 320 Eur investicijų. Planuojame: remontuoti dalį patalpų, įsigyti elektromobilį, atnaujinti odontologinę įrangą Pandėlio ambulatorijoje ir Rokiškio poliklinikoje, antro ir trečio aukšto tualetus pritaikyti žmonių su negalia poreikiams, įsigyti medicininės įrangos (elektrokardiografų, akispūdžio matavimo apartų, vaisiaus tonų klausymo aparatų, venų ieškiklį ir pan.), įsigyti kompiuterinės įrangos, įrengti kineziterapijos kabinetą. Ketiname numatytas veiklas įgyvendinti iki 2025 metų pabaigos“, – sakė Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro direktorė Danguolė Kondratenkienė.
Projekte taip pat savo dalį turės Rokiškio rajono ligoninė bei Psichikos sveikatos centras. Kaip skelbia Rokiškio savivaldybė, sveikatos paslaugos mūsų rajone bus modernizuojamos už 1063372,27 euro. Ligoninėje už juos numatyta suremontuoti ir modernizuoti nemažai patalpų, įsigyti medicinos įrangos. Psichikos sveikatos centras pinigus naudos elektromobiliui ir įrangai įsigyti.
Arenai ir stadionui – milijonai
Rokiškio kūno kultūros ir sporto centro stadionas pradėtas renovuoti prieš mėnesį. Jis dešimtmečius kritikuotas dėl savo būklės, net lygintas su Černobyliu. Tačiau situacija sparčiai keičiasi. Pavasarį Rokiškio savivaldybė perėjo trečiąjį – lemiamą – jo rekonstrukcijos etapą. „Mūsų parengtas stadiono rekonstrukcijos projektas surinko 92,5 balo ir užėmė trečiąją vietą“, – sakė rajono vadovas Ramūnas Godeliauskas vasarą. Sporto rėmimo fondas Rokiškiui numatė pusę milijono eurų – maksimalią paramą. Savivaldybė iš savo biudžeto turi prisidėti 800 tūkst. eurų. Darbus stadione, kuris dešimtmečiais laukė renovacijos, ketinama baigti kitais metais.
„Milijono eurų sumą, reikalingą stadiono rekonstrukcijai, turės padengti Rokiškio rajono savivaldybė biudžeto lėšomis. Pagal projektą Rokiškio KKSC stadione bus platinami bėgimo takai, keičiama danga, įrengtas specialus apšvietimas, kilnojamos žiūrovų tribūnos, kuriose numatyta 200 vietų. Taip pat bus įrengtos krepšinio, tinklinio aikštelės, kūjo, rutulio, ieties metimo, šuolių į tolį zonos – iš viso bus sutvarkyta 14 tūkst. kv. m teritorija. Stadione atsiras atskira persirengimo patalpa, bus įrengta 9 vietų automobilių stovėjimo aikštelė. Stadionas bus pritaikytas neįgaliesiems“, – sakė Rokiškio savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Rancevas.
O sporto arenos darbai jau baigti ir dabar rengiami dokumentai valstybinei statybų užbaigimo komisijai. „Sporto įrangos pirkimas vyks kitais metais. Tai kainuos apie milijoną eurų, kurie negalėjo būti įtraukti į statybų darbus, todėl lėšų skolinimasis neišvengiamas, o tiksli suma paaiškės tik kitais metais.
Savivaldybė pasiryžusi užbaigti šį objektą bet kuriuo atveju, ir be valstybės pagalbos, nes tai daug racionalesnis sprendimas, negu stabdyti visą procesą ir laukti, kada atsiras kokia nors valstybinė rėmimo forma.
Arena kainuos apie 9 mln. eurų, savivaldybė prisidės maždaug 3 mln. eurų“, – sakė direktorius.
Apšvietimas – moderniausias Lietuvoje
Preliminariai skaičiuojama, kad gatvių dinaminis apšvietimas kainuos apie tris milijonus ir bus įgyvendinamas ne vienerius metus. Pernai tas atnaujinimas užstrigo. „Bet, kaip sakoma, nėra to blogo, kas neišeitų į gera. Po neįvykusių viešųjų pirkimų nusprendėme atnaujinti gatvių apšvietimo infrastruktūrą ne tik mieste, bet ir Kavoliškyje, Bajoruose, Juodupėje, Obeliuose, Pandėlyje, Kamajuose, Laibgaliuose. Ir apšvietimo sistema bus pati naujausia – dinaminė. Ji leis apšviesti gatves nuo vakaro iki ryto taupiu režimu, o einantį žmogų ar važiuojantį automobilį į priekį lydės ryškiau įsijungiantys šviestuvai. Įgyvendinimas gali užtrukti, o pradėt planuojama kitais metais“, – sakė meras paskutiniame praėjusių metų interviu laikraščiui.
Džiaugsmas ir bėda – kultūros paveldas – vis laukia savo eilės
„Vienas iš Panevėžio regiono funkcinės zonos strategijos uždavinių – padidinti lankytinų objektų prieinamumą ir pagerinti savivaldybių veiklos koordinavimą turizmo srityje. Yra parengtas veiksmų planas 2025–2029 m. laikotarpiui. Funkcinė zona apima Panevėžio regione esančias savivaldybes: Kupiškio, Pasvalio, Biržų, Panevėžio rajono ir Rokiškio. Tai palies įvairius gamtos ir kultūros paveldo objektus Rokiškio rajone. Kas pasikeis Rokiškio dvare? Tai apims Rokiškio dvaro parko vystymą ir pritaikymą rekreacijai bei centrinių dvaro rūmų prieinamumo didinimą judėjimo negalią turintiems asmenims. Dvaro parke atsiras ir takeliai, ir aikštelės, apšvietimas, mažoji architektūra, informaciniai stendai, drenažo sistema, inžineriniai tinklai ir t. t. O centriniai Rokiškio dvaro rūmai turi tapti prieinami ir judėjimo negalią turintiems asmenims. Panašūs veiksmai yra numatyti atlikti ir Salų dvaro parke. Rokiškio ir Salų dvarų parkų patrauklumui bei prieinamumui yra numatyta apie 3 milijonus eurų, iš kurių apie pusę milijono – Rokiškio rajono savivaldybės lėšų“, – sakė Rokiškio krašto muziejaus direktorė Aušra Gudgalienė.
Pinigų ieško kur gali
Direktorė teigė, kad kitąmet, kaip ir kasmet, Rokiškio muziejus planuoja įvairius smulkius infrastruktūros gerinimo darbus, nes stambūs darbai, pvz.: šiuolaikinės saugos sistemos įrengimas, dvaro tvoros remontas ir pan., kainuoja dešimtimis tūkstančių, tam vis ieškoma valstybės biudžeto lėšų per projektinį finansavimą. „Deja, iki šiol valstybės pinigai keliauja tik į nacionalines kultūros įstaigas. Visgi, sudėjus du pagrindinius šaltinius – savivaldybės biudžeto lėšas ir įstaigos specialiąsias lėšas – esame nusimatę kosmetinius remontus parodų salėse, užbaigti administracinio pastato langų keitimą ir vieną iš svarbiausių ir skubiausių darbų – įrengti tekstilės saugyklą bei menės ir valgomojo langus padengti tam tikra plėvele, kad sumažintume UV spindulius, kurie kenkia vertybėms. Dar garažų vartai griūva. Galbūt pakeisime naujais, labai reikia ir dar vieną muziejinę vertybę – dūminę pirkią – gelbėti. Abejoju, ar patiems pavyks. Taip kaip ir dvaro tvora. Norisi ir rūbinę atnaujinti, nes vaizdas prastas. Traktoriukas, kasdienė darbo priemonė, baigiasi. Ir danielių aptvaras jau prašosi rekonstrukcijos. Vis rengiame vertybių restauravimo projektus, negavę finansavimo, patys skiriame bent 10 tūkst. eurų nors kelioms vertybėms sutvarkyti. Ir taip toliau… Sąrašas, ką reikia sutvarkyti ar aptvarkyti bei įsigyti, nesibaigiantis. Tikiu, kad miestui užbaigus stambius infrastruktūros projektus, ateis eilė ir kultūros paveldui, kuris ir mūsų džiaugsmas, ir bėda“, – sakė direktorė.