Nuolat atsinaujinančios karpos ir nusilpęs imunitetas
Karpų šalinimas net ir šiais laikais apipintas įvairiais mitais, tačiau pripažinkime, šie odos dariniai kelia diskomfortą. Reikalingas karpų šalinimas atliekamas tiek pasitelkus lazerius, tiek naudojant įvairius tepalus ar kitus vaistinius preparatus. Nors neretai karpa yra vienkartinė problema, tačiau kartais jos vis atsinaujina, o tai reiškia, kad yra nusilpęs imunitetas, nes karpas sukelia virusas. Negydomos karpos gali ir supiktybėti, todėl reikia jas gydyti. Dažniausiai karpų šalinimas atliekamas su CO2 lazeriu. Tai trumpa ir neskausminga procedūra, o po jos dažniausiai nelieka jokių žymių.
Rožinė – klastinga liga, kurią įmanoma suvaldyti
Rožinė – dažna, uždegiminė odos liga, sukelianti veido paraudimą. Ši odos liga gali pasireikšti tiek moterims, tiek vyrams, skirtinguose amžiaus tarpsniuose – dažniausiai nuo 30 metų. Susiduriantys su rožine kenčia nuo veido raudonio, išryškėjančio skruostuose, smakre, nosyje, kaktoje. Nepageidaujamas veido raudonis nėra vien estetinė problema, rožinei progresuojant, jaučiamas odos deginimo, perštėjimo pojūtis, kas kelia ir fizinį diskomfortą. Be to, didelė dalis žmonių, sergančių rožine, taip pat susiduria su akių problemomis, tokiomis kaip paraudimas, patinimas bei skausmas. Prasidedanti nuo nekalto raudonio ir išsivystanti į itin rimtus odos pažeidimus, rožinė laikoma viena klastingiausių ligų, su kuria kovoti reikia nuolatinių pastangų, nes ši liga nėra visiškai išgydoma ir gali bet kada atsinaujinti. Vis tik šiuo metu galime pasidžiaugti modernios estetinės medicinos pasiekiamais. Šiandien vienas efektyviausių rožinės gydymo būdų – intensyvios pulsinės šviesos (IPL) terapija. Tai yra greitas, saugus ir mokslu pagrįstas rožinės gydymas, kurio metu naudojama IPL technologijos šviesa veiksmingai pašalina dėl rožinės atsiradusius kapiliarus ir pristabdo jų tinklo plėtimąsi, kas užkerta kelią rožinės progresavimui.
Ūmi aknė – koks gydymas veiksmingas?
Dar viena paplitusi odos liga yra aknė, kuri jau seniai nebėra tik paauglių problema. Šiuo metu pastebima, jog su akne susiduria vis daugiau suaugusių žmonių, kuriems neretu atveju pasireiškia sunkesnė šios uždegiminės odos ligos forma. Kovoti su sunkesne aknės forma yra kur kas sudėtingiau. Labai dažnai skausmingų, pūlingų, giluminių spuogų, atsirandančių ant veido, krūtinės ar nugaros neįveikia nei specialūs kremai, nei serumai, nei veido valymai. Ką tokiu atveju daryti? Neverta nuleisti rankų. Ne tik karpų šalinimas atliekamas pasitelkus lazerį ar kitą modernią techniką. Toli pažengusi estetinė medicina siūlo net kelis veiksmingus aknės gydymo būdus:
- Aknės gydymas lazeriu. Šiuo metu aknės gydymas atliekamas inovatyviu diodiniu lazeriu leidžia pasiekti sveikos, švytinčios odos efektą ir yra tinkamas moterims, vyrams bei paaugliams, kenčiantiems nuo varginančių bėrimų, nepasiduodančių kitiems gydymo metodams.
- IPL terapija. Kitas veiksmingas aknės gydymo būdas – IPL terapija. Giliai prasiskverbiantys spinduliai turi baktericidinį ir gydantį poveikį, tad procedūros metu efektyviai ir saugiai naikinamos aknės bakterijos.
Egzema nėra neįveikiama
Egzema, dar kitaip žinoma atopinio dermatito pavadinimu, taip pat yra itin dažnai pasireiškianti uždegiminė odos liga. Neretai manoma, jog atopinis dermatitas „persekioja“ tik vaikus, tačiau tai nėra tiesa, nes ši odos liga neaplenkia ir įvairaus amžiaus suaugusiųjų. Atopinį dermatitą galima atpažinti iš tokių požymių kaip: sausa, niežtinti, trūkinėjanti oda bet kurioje kūno vietoje – rankų, kaklo, veido, kojų srityse. Sergantys atopiniu dermatitu turi susitaikyti su tuo, jog su šia liga teks kovoti visą gyvenimą, nes ji nėra visiškai išgydoma. Tačiau guodžianti žinia yra ta, jog šiuo metu galima rasti išties efektyvių vaistų bei emolientų, specialiai sukurtų atopiškai odai, kurie slopina atopinio dermatito simptomus ir padeda odai pasijusti bei atrodyti kur kas geriau.
Diagnozė – psoriazė?
Statistika rodo, jog diagnozę – psoriazė visame pasaulyje išgirsta milijonai žmonių. Ši lėtinė uždegiminė odos liga, dar kitaip žinoma kaip žvynelinė, dažniausiai užklumpa suaugusius, perkopusius 40 metų amžiaus ribą. Psoriazės atsiradimas itin dažnai siejamas su paveldimumu, gretutinėmis ligomis, tokiomis kaip cukrinis diabetas bei gyvenimo būdu – nutikimu, patiriamu stresu, žalingais įpročiais. Sergant psoriaze, pasireiškia specifinis odos bėrimas, padengtas pleiskanomis, žvynais. Šiuos nemalonius, dažnu atveju skausmingus ir niežtinčius odos pokyčius galima pastebėti įvairiose kūno vietose: alkūnių, kelių, galvos srityse. Deja, psoriazė nėra visiškai išgydoma, tačiau yra būdų, padedančių pagerinti odos išvaizdą ir gyvenimo kokybę. Veiksmingiausią gydymo planą visuomet paskiria profesionalūs dermatologai, todėl sergant psoriaze, jų konsultacija yra būtina. Atsižvelgus į individualią situaciją ir ligos sunkumą, gali būti paskirti specialūs kremai, tepalai, sisteminiai vaistai ar fototerapija.
Visada rasite būdą, kaip padėti odai
Aptartos odos ligos yra dažniausios problemos, su kuriomis susiduria daugelio žmonių oda. Tačiau jos tikrai nėra vienintelės. Egzistuoja kur kas daugiau odos ligų, kurios gali atrodyti neįveikiamos bei gniuždančios. Karpų šalinimas atliekamas pasitelkiant lazerį, o raudonė naikinama su IPL šviesos terapija, tačiau yra ir daugiau pačių įvairiausių būdų sau padėti. Nepabijokite kreiptis į savo srities specialistus – gydytojus. Šiuolaikinė medicina yra pažengusi taip toli, jog gali padėti išspręsti pačias įvairiausias odos problemas. Svarbiausia – nepasiduoti ir ieškoti profesionalios pagalbos savo odai.
Užs. R0478