Penki pranešimai
Ar policija gali sukontroliuoti tokius dalykus? Ar tai labiau pačių tėvų atsakomybė?
Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Jukniūtė teigė, kad Rokiškio rajono policija lapkričio-gruodžio mėnesiais gavo 5 pranešimus apie viešosios tvarkos pažeidimus dėl petardų naudojimo, tačiau administracinių teisės pažeidimų protokolų nesurašyta (jaunuoliai nenustatyti, triukšmo policininkams atvykus nebebuvo, jokia turtinė žala nepadaryta).
„Kviečiame rokiškėnus informuoti apie petardų naudojimą mokyklose per www.epolicija.lt. Tik bendradarbiaudami pasieksime gerų rezultatų“, – paragino O. Jukniūtė.
Bauda iki 300 eurų
Policijos pareigūnai primena, kad petardų, kurios skirtos tik garso efektui pasiekti, platinimas ir naudojimas Lietuvoje yra uždraustas. Tokių petardų galima įsigyti tik nelegaliose prekybos vietose, kur nėra kontroliuojama jų atitiktis saugumo reikalavimams. Dėl to kyla gerokai didesnė susižalojimo tikimybė. Pažymėtina, kad rinkoje taip pat pasitaiko atvejų, kai nelegalūs prekeiviai bando parduoti nesertifikuotus fejerverkus, kurie taip gali kelti didesnį susižalojimo pavojų.
Administracinių nusižengimų kodekso 183 straipsnio 2 dalyje nustatyta, kad uždraustų civilinių pirotechnikos priemonių tiekimas rinkai, laikymas, platinimas ar naudojimas užtraukia baudą nuo 150 iki 300 eurų, taip pat skiriamas šių pirotechnikos priemonių konfiskavimas.
Svarbu paaiškinti pasekmes
„Labai svarbu paaiškinti vaikams, kokias pasekmes gali sukelti nelegaliai įsigytos pirotechnikos priemonės, pasirūpinti savo ir artimųjų saugumu. Norint išvengti susižalojimų ar kitų asmenų sužalojimų, fejerverkus privalu įsigyti tik legaliuose prekybos taškuose“, – pataria nelegalios pirotechnikos kontrolę vykdantys pareigūnai.
Taip pat primenama, kad draudžiama naudoti pirotechnikos priemones, kurios yra akivaizdžiai mechaniškai ar kitaip pažeistos, deformuotos, ant kurių yra korozijos ar skysčių dėmių pėdsakų, kurių galiojimo laikas yra pasibaigęs.
Pagal civilinių pirotechnikos priemonių apyvartos kontrolės įstatymo pataisą, F2 kategorijos fejerverkų, vadinamųjų „bambioškių“, gali įsigyti ir naudoti ne jaunesni kaip 18 metų jaunuoliai.
Pasiteiravome ir rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo Aurimo Laužadžio, ar jis ką nors girdėjęs apie tai, kad mokyklose paslapčia gali būti pardavinėjamos petardos. „Ne, tikrai negirdėjau ir su mokyklų vadovais apie tai nekalbėjome, nes nebuvo poreikio. Mokyklos užtikrina, kad jose prekyba „bambioškėmis“ nevyktų, bet kas dedasi už mokyklų tvorų, mes jau atsakyti negalime. Tėvai turėtų labiau domėtis, ką veikia jų vaikai“, – sakė A. Laužadis.
Panemunėly vaikigaliai su tom petardom taip pat nekontroliujami ir juju niekas net nebando kontroliut jau net po langais juos sprogdinėja
Juokinga, tai galbūt pradėkim skųstis kad per naujus metus žmonės fejerverkus šaudo, pakalbėkit su jaunuoliais nesiskundus komentaruose, galvojat dabar policija budės jums ant kiemo, na taip neleiskim jaunuoliams ir pasismagint ar ne. Beto jei jau skunda rašote nors gramatika patikrinkite.