Ruošiau spaudai straipsnelį apie tai, kada miesto seniūnija keis smėlį daugiabučių namų vaikų žaidimų aikštelėse. Klausimas nepiktybinis. Ir, žinoma, ne strateginės reikšmės. Tačiau tėvams vis dėlto norėtųsi žinoti, kada bus atidarytas naujasis smėlio pilių statymo sezonas. Ir ar tų smėlio pilių statybinės medžiagos prieš tai pagal tiesioginę paskirtį nepanaudos koks valkataujantis Murkis ar Rainius.
Nieko bloga neįtardama, vieną, antrą, trečią dieną po kelis kartus skambinau miesto seniūnui ir jo pavaduotojui. Ragelio jie nekėlė. Mes, žurnalistai, irgi mokame laukti. Galop penktadienį apie pietus seniūno pavaduotojas atsiliepė. Išgirdęs klausimą, paaiškino, kad nuo šiol į tokius klausimus atsakinės mero patarėjas. Na, jei jau seniūno pavaduotojas nenori tiesiogiai pasisakyti smėlio dėžių klausimu, tai ir mero patarėjui galima paskambinti. Bus kaip sugedusio telefono žaidimas – iš ausies į ausį. Bet jei suaugę vyrai nori žaisti… Mano darbas toks – skambinti, klausti, rašyti. Mero patarėjas, iš pradžių nustebintas, ko čia tokiu klausimu kreipiamės, vėliau atsiuntė el. laišką. Jame nurodyta atsiųsti klausimus raštu.
Juk jei žurnalisto klausimas dėl smėldėžės kelis kabinetus apvaikšto, tai galima įsivaizduoti, kiek laiko kabinetuose klaidžioja rimtesni ir svarbesni klausimai…
Na, jei jau taip reikia… Galime ir parašyti. Ir kad netektų keliskart gaišti tikriausiai labai užimtų savivaldybės valdininkų laiko, sugalvojau dar kelis papildomus klausimus. Į temą. Jei jau, po perkūnais, nagrinėti tą smėldėžių klausimą, tai iš esmės, išsamiai ir su statistika. It „Wikileaks“ ar „Panama papers“. Juk, užuot sugaišę minutę trumpam atsakymui „atvešime tada ir tada“, dabar savivaldybės žmonės skaitys laišką, siuntinės jį vienas kitam, derins atsakymus. Dideliam mūsų ir, žinoma, mūsų skaitytojų džiaugsmui. Juk jei žurnalisto klausimas dėl smėldėžės kelis kabinetus apvaikšto, tai galima įsivaizduoti, kiek laiko kabinetuose klaidžioja rimtesni ir svarbesni klausimai…
Paklaustas, koks mano klausimų likimas, trečiadienį mero patarėjas mandagiai užsiminė, kad į klausimus atsakyti jie turi teisę per 20 darbo dienų. Likimo ironija: tame pačiame kabinete dirbanti kolegė tuo pačiu klausimu, kuris, kaip įtariu, geležiniu plaktuku taukštelėjo per miesto seniūnijos vadovų trapią sielą (miesto apželdinimo reikalai), kalbino Anykščių merą. Ar ir jai prisireikė rašyti raštą su klausimais ir laukti 20 darbo dienų? Kur tau! Pašnekovas ne tik atsiliepė į pirmą skambutį, bet ir maloniai pateikė statistiką, kiek kaimynai išleidžia savojo miesto puošybai, kaip atsakingai renkasi gėlių tiekėjus, stebi apželdinimo darbus….
Oi, savivaldybės specialistai, neturit jūs ką veikti, kad nuolatos mindote savo pačių išmėtytus grėblius. Juk kiek kursų apvažinėta, mokytasi įvaizdį formuoti, su žiniasklaida bendrauti… Ir smėldėžės klausimas labai simbolinis: ir klausimai po kabinetus vaikšto, ir dėžėse smėlio nėra. Tai gal geriau, užuot pykus, kad žiniasklaidos veidrodis rodo, kaip čia mandagiau pasakius, nelabai tiesų veidą, laiku pasodinti gėles, pripildyti smėlio dėžes? Tada ir atsakymų nereikės 20 dienų ieškoti.
Neseniai spaudai ruošiau kitą įdomią smulkmeną: rokiškėnė pranešė, kad judrioje miesto vietoje yra atviras šulinys. Labai norėtųsi miesto seniūnijos paklausti, kada jis ketina tą šulinį uždengti. Bet, kol raštas per 20 dienų apvaikščios kabinetus, tikėtina, kad atviro šulinio klausimu prireiks nebe seniūnijos, o jau ir rajono policijos ar ligoninės vadovų komentaro…
Reikia pripažinti: sveikas protas gali laimėti prieš ambicijas – šulinio dangčio klausimu „sugedusio telefono“ neprireikė. Rokiškio miesto seniūno pavaduotojas Egidijus Žaliauskas sureagavo akimirksniu: per maždaug valandą buvo išsiaiškinta, kam šulinys priklauso, dar per valandą – uždėtas naujas dangtis.
pagaliau ir musu laikrastyje pasirode tokie straipsniai ,saunuoliai !