Ritos Grigalienės nuotr.

Kadangi „Legendai“ parinkta ypatinga, istorinė miesto dalis, archeologinius tyrimus atlikti privaloma. Iki šiol Nepriklausomybės aikštė, anot tyrimui vadovaujančios archeologės Romos Songailaitės, buvo mažai tyrinėta. Nėra žinoma, kada buvo suformuota centrinė miesto aikštė.

Maždaug 20 cm gylyje pasimatė anksčiau čia buvęs akmeninis grindinys. Rasti keletas artefaktų: metalinių sagtelių, monetų, nenustatytų daiktų detalių. Viena moneta – visai nesena, datuojama 1952 m. Kita, spėjama, sidabrinė moneta, paveikta oksidacijos procesų, todėl nėra matoma nei jos vertė, nei paleidimo į apyvartą metai. Archeologė R. Songailaitė, atvykusi iš Klaipėdos, tačiau jau senokai tyrinėjanti Rokiškio krašto istoriją, svarstė, kad akmeninį grindinį įveikti būtų lengviau, pasitelkus techniką. Iki tol nemažai darbo atliko vyrai su kastuvais.

Ritos Grigalienės nuotr.

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
petraskrušinskis
petraskrušinskis
2024 16 gegužės 20:23

Archeologai matyt neturi darbo, tunelis tikras yra Zarasų miesto centre. O Rokiškyje netyrinėta kunigaikščių Krošinskių valda iš esmės, pradedant nuo ten kur yra ar buvo svečių namai…

Rekomenduojami video: