GR archyvo nuotr.

Vaidins ir mėgėjai, ir žvaigždės

„Rokiškio genas“ – taip vadinasi ir pirmasis festivalio spektaklis, kurį režisavo Rokiškio kultūros centro režisierė Neringa Danienė kartu su „Auksinio scenos kryžiaus“ laimėtoju, profesionaliu režisieriumi Aleksandru Špilevojumi. „Jis – ne konkursinis, tačiau į kokį nors specialų prizą pretenduoti galės“, – sakė Rokiškio kultūros centro direktorė Vaiva Kirstukienė. Pirmajame spektaklyje bus proga susipažinti su Rokiškio teatro istorija. Teatrą Rokiškyje kūrusias asmenybes vaidins ir garsūs profesionalai iš įvairių Lietuvos teatrų, ir mėgėjai rokiškėnai. Specialiai kuriama muzika, istorinė medžiaga pinsis su šiuolaikinėmis technologijomis.

Nebeliks „Taip“ ir „Ne“

Šiemet laukia dar viena naujovė, kurią V. Kirstukienė sakė ilgai planavusi. „Nebelieka balsavimo lapelių su „Taip“ ir „Ne“. Vietoje jų prie išėjimo bus speciali planšetė, o stebėtojai žiūrės, kad nebūtų balsuojama po keletą kartų“, – sakė direktorė.

Nauja ir tai, kad perpus padidėjo ne tik premijos už geriausią vaikišką ir spektaklį suaugusiems. Bent keliais šimtais „paaugo“ ir visos kitos festivalio premijos. Be to, „grįžta“ specialus žiuri prizas, kurį komisija teikia tam aktoriui ar spektakliui, kuris negavo premijos balsų dauguma, bet dėl jo buvo daug ginčų. Ir žiuri nenori jo palikti neapdovanoto. Žiuri prizo steigėjas – Leonardo Šablinsko vadovaujamas Jono Katelės fondas.

Apie repertuarą

V. Kirstukienė teigia, kad jubiliejiniais metais festivalio komanda išsikėlė iššūkį – Rokiškio krašte surasti užkoduotą teatrinį geną ir festivalio metu pradėti festivalio virsmo motyvą į teatrą atvedant ir jauną žmogų, kad festivalis sujungtų praėjusį ir ateinantį laiką.

Nacionalinio Kauno dramos teatro spektaklis ,,Kai mes būsim jauni“ (režisierius A. Špilevojus) gvildens laiko tematiką, Oskaro Koršunovo teatras atveža „Liucę čiuožia“. „Taško“ teatras pristatys legendinį spektaklį „Amerika pirtyje“. „Pirmasis Lietuvoje viešai lietuvių kalba suvaidintas vienos dalies spektaklis pagal to paties pavadinimo Keturakio pjesę atgimsta po beveik 125 metų ir režisieriaus Valentino Masalskio rankose pavirsta muzikine komedija, kurioje gausu meistriškų vokalinių partijų ir improvizacijos“, – rašo pranešime spaudai organizatoriai.

Valstybinio Vilniaus mažojo teatro „Tinder Dates“ kaip reiškinį analizuos „Tinder“ pažinčių programėlę.

Apie meilę bus ir Juozo Miltinio dramos teatro „Feromonai“, norvegų kilmės choreografo Jo Strømgren kūrinys.

Viena festivalio premjerų – tai prancūzų režisieriaus Didier Girauldon ir Klaipėdos jaunimo teatro draminis spektaklis „Būti Alisa“ pagal kultinio Lewis Carroll kūrinio „Alisa Stebuklų šalyje“ motyvus. Klaipėdos jaunimo teatras jau kuris laikas Rokiškyje užima ypač žiūrovų mylimo teatro vietą.

Mažiesiems žiūrovams šiais metais skirti 6 spektakliai. Tarp jų –  naujai atgimęs „Keistuolių teatro“ spektaklis „Jonas Kareivis“.

Klaipėdos lėlių teatras atveža šviesos ir materijų spektaklį „Tunelis“, kuris pelnė „Auksinį scenos kryžių“ spektaklio vaikams ir jaunimui kategorijoje. Rokiškyje bus ir lėlių opera vaikams ir visai šeimai „Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“ (Kauno valstybinis lėlių teatras).

 Tuo tarpu Vilniaus miesto šokio teatro „Low Air“ spektaklis „Me two/Savoj Krūvoj“ gimė iš „Low Air“ mokyklos mokinių ir trupės choreografų noro sukurti spektaklį ir kalbėti apie jų (paauglių) pasaulį – ne suaugusiojo, o paauglių kalba. Jis vienintelis bus vaidinama ne kultūros centre, o „Leokordžio“ svečių namuose.

Choreografė Birutė Letukaitė, inspiruota vaizdo ir garso menininko iš Japonijos Tatsuru Arai, sukūrė šokio spektaklį „Sodas 4.12°“. Šiame Kauno šokio teatro „Aura“ pasirodyme per gėlių ornamentiką skleidžiasi žmonijos išgyvenimai ir patirtys.

Anželikos Cholinos šokio teatras premjeriniu spektakliu „Jaunystė“ baigs festivalį. Į jį bilietai buvo išparduoti anksčiausiai. Taip pat, kaip ir į pirmą kartą Rokiškio festivalyje dalyvaujančio Kauno muzikinio teatro „Aidą“.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: