Gimtasis Rokiškis Aktualijos Izoliavęsi augintinių šeimininkai gali išeiti į lauką – taip išspręstos kelios problemos

Izoliavęsi augintinių šeimininkai gali išeiti į lauką – taip išspręstos kelios problemos

Saviizoliacijoje esantys ir augintinių turintys asmenys gali trumpam palikti izoliacijos vietą – praneša Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija (SAM). Po šio pranešimo pasipylė dvejopų nuomonių: viena vertus, tai padeda išspręsti problemą augintinių šeimininkams, kita vertus, ne vienam kilo retorinis klausimas, kam išvis reikalinga ta saviizoliacija? Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Rokiškio skyriaus vadovas Pavlius Gaigalas teigia, kad sprendimas leisti saviizoliacijoje esantiems asmenims išvesti savo augintinius į lauką išsprendžia ne vieną svarbią ir opią problemą. Vienai jų lengvinti sukurta internetinė platforma pagalbasau.lt.

517
0

15 min. lauke su kauke

SAM praneša, kad gyvūnus auginantiems žmonėms trumpam išeiti į lauką galima, bet tik tam tikromis sąlygomis. „Augintinių šeimininkams, turėjusiems sąlytį su koronavirusu (COVID-19) sergančiu asmeniu ir negalintiems perleisti augintinių priežiūros kitiems asmenims, leidžiama išeiti į lauką ne ilgiau kaip 15 min., jeigu jie neturi ūmiai virusinei kvėpavimo takų infekcijai būdingų požymių. Išvedęs augintinį į lauką, žmogus privalo visą laiką dėvėti veido apsaugos priemones ir vengti bet kokio kontakto su kitais asmenimis. Taip pat draudžiama lankytis žmonių susibūrimo vietose“, – rašoma pranešime spaudai.

Toks sprendimas išsprendžia ne vieną problemą

Kai kurie skaitytojai samprotavo, kam yra skirta saviizoliacija, jeigu turintieji augintinių gali išeiti į lauką: ar jie neužkrės kitų žmonių, ar saviizoliacijoje esančių asmenų kaimynams derėtų sunerimti, ir kodėl nustatytas toks galimas patalpų palikimo laikas? Į dažnai kylančius klausimus, susijusius su šiuo sprendimu, atsako P. Gaigalas: „Šias išimtis numatė SAM, o mes jomis vadovaujamės. Kodėl buvo priimtos tokios išimtys? 15 min. ekspozicijos laikas – tai tas laikas, per kurį galima tikimybė užsikrėsti. Todėl ir buvo siūlymas leisti išeiti į lauką 15 min. ir ne ilgiau. Kodėl apskritai leido palikti izoliavimosi vietą? Gyvendami visiškoje izoliacijoje asmenys, sergantys lengva COVID-19 forma ir neturintys jokių klinikinių reiškinių, ėmė dažniau skųstis dėl kitų ligų ir pirmiausiai – dėl psichosomatinių. Atsirado net psichoterapeuto, psichologo konsultacijų poreikis. Be to, daugelis laiko gyvūnėlių, kuriuos reikia pavedžioti lauke. Išeiti į lauką galima tik dėvint medicininę kaukę, nepažeidžiant atstumų reikalavimų, rankų higienos. Jei visų tų rekomenduojamų priemonių laikomasi ir toks pilietis nesilanko prekybos centruose, – tikimybė apkrėsti kitus asmenis, tame tarpe ir laiptinėse, labai minimali. Daug blogiau, kai žmogus serga lengva forma ir to net nežino, bet gyvena ir dirba jam įprastu ritmu.“

Sukurta psichikos sveikatos pagalbos platforma

SAM, reaguodama į psichologinius sutrikimus ir siekdama sumažinti koronaviruso sukeltas neigiamas pasekmes šalies gyventojų emocinei sveikatai, siekdama plačiau informuoti apie psichikos sveikatą, visuomenei pristatė atsinaujinusią nacionalinę platformą – pagalbasau.lt.

Programėlėje „Pagalba sau“ atsakius į pateikiamus klausimus, bus galima įsivertinti emocinę būseną. Interaktyviame žemėlapyje rasime išsamią informaciją apie pagalbos sistemą Lietuvoje – pagalbą teikiančių įstaigų adresus, kontaktinius duomenis ir teikiamas paslaugas.

Taip pat internetiniame puslapyje pagalbasau.lt galite rasti jus dominančias temas, tokias kaip depresija, stresas, nemiga, priklausomybės, liūdesys, valgymo sutrikimai, lošimas, pagalba mokytojams. Ten sužinosite, kokie simptomai būna atskirais atvejais, į kokius specialistus kreiptis dėl pagalbos teikimo.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus