Visur kalba nukrypdavo apie kelius ir susisiekimą. Ir nieko nuostabaus – optimizuojant ir centralizuojant visas paslaugas, nuošalesni kaimai faktiškai liko be nieko – net be parduotuvių, nekalbant jau apie vaistines, gydytojus ar kokį banką. Kai kur – vienintelė vieta, burianti žmones – biblioteka. Kaip patys sako – „tai geriausia, kas mums liko“. Todėl kaimų išgyvenimo pakete – keliai ir susisiekimas dabar užima svarbiausią vietą, o be savos transporto priemonės – kaip be rankų. Ir tai nebūtinai automobilis – žmonės išradingi: įdarbina valtis, mina didžiausius atstumus dviračiais.
Vis tik dėl kelių kokybės – ypač Jūžintuose – priekaištų gausu, o dėl retų viešojo transporto maršrutų skundėsi beveik visi, tiesa, pasidžiaugę, kad bent jau nemokamai veža.
Lašai: be savo automobilio – kaip be rankų
Kaip ir kitur, skubame į biblioteką – vienintelę likusią žmonių susibūrimo vietą. Pasitinka svetinga bibliotekininkė Gitana Juškevičiūtė ir skuba pakurti krosnelę – kitokio šildymo būdo čia nėra. „Šilta tik, kai kūrenasi“, – sako bibliotekininkė.
Lašuose gyvenanti Skirmantė nesiskundžia gyvenimu. Sako, kad „mes, senjorai, savo daržiukus turim, nusiimam derlių, namus pasikūrenam – ir gerai“. Bet ypač gerai, kad yra biblioteka – be skaitymo, be spaudos būtų nuobodu. Tik bėda, kad bibliotekoje labai mažėja spaudos, ypač žurnalų. „Mano skaitytojai spaudą labiau skaito nei knygas“, – sako G. Juškevičiūtė.
Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“
Jeigu ir toliau valdis rajona sita konservuotu komunistu sajunga,sakes ne tik kaimams.