Pernai savo ataskaitą sudėjau į trumpus video, kuriuos patalpinau socialiniame tinkle Facebook, kuriame visus metus stengiuosi dalintis savo kaip visuomenininkės, Rokiškio rajono savivaldybės tarybos narės veikla, sprendimais, įžvalgomis ir kita gyventojams aktualia informacija. Savivaldybės taryboje esu „Lietuvos valstiečių ir žaliųjų“ frakcijos narė, Rokiškio rajono savivaldybės tarybos mažumos atstovė, , Švietimo, kultūros ir sporto komiteto narė ir pirmininkės pavaduotoja, Etikos, Antikorupcijos ir Reglamento redakcinės komisijų narė.
Didesnis domėjimasis – didesnė atsakomybė
Vis tik, mano pasirinktas kelias nėra paprastas, nes nei šou, nei kiti parodomieji dalykai nėra mano natūroje. O žmonėms neretai asmeninės temos kur kas įdomiau, nei priimti reikšmingi sprendimai ar keliama problema. Tą rodo ir socialinių tinklų statistika. Tačiau aš manau, kad jeigu mano pasidalintas įrašas, keliama problema ar pateikta informacija priverčia šiek tiek labiau domėtis politiniu rajono gyvenimu, įkvepia ir skatina pačius dalintis, išsakyti problemas ir būti atviresniais bei bendruomeniškais, tai man jau yra pasiekimas ir žingsnis tikslo link, kad kuo daugiau gyventojų įsitrauktų į rajono gyvenimą, domėtųsi priimamais sprendimais, keltų klausimus, siūlytų ir apskritai plėstų akiratį bei taptų pilietiškesni, visuomeniškesni.
O tikrai taip – žmonės reaguoja. Ne visad jie reaguoja oficialiai – paskambina ar parašo privačią žinutę. Ir tai džiugina, kiekviena reakcija, ar tai vyresnio amžiaus, ar jauno žmogaus, skatina nesustoti ir nepamesti tikslo.
Didesnė komanda ir dėmesys švietimo, kultūros ir sporto klausimams

Šioje antroje Rokiškio rajono savivaldybės tarybos kadencijoje esu Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkės pavaduotoja, todėl natūraliai ir dėmesys didesnis yra ties šiomis sritimis. Ne veltui šiais metais subūriau bendramintes moteris, kurios tapo mano padėjėjomis. Jų kontaktus oficialiai galite rasti Rokiškio rajono savivaldybės internetiniame puslapyje. Tai „Levandų vanagynė“ įkūrėja Kotryna Laucytė, verslininkė, restoranų savininkė Laura Viduolytė-Pupelienė, kooperatyvo vadovė Laura Kubiliūtė, socialinio verslo atstovė Loreta Sagaitienė.
Kodėl to reikia? Nes būdamas vienas, tu niekada nežinosi visko – reikia nuomonės iš šalies, tų žmonių, kurie galėtų žinoti situacijas iš įvairių kampų ir perspektyvų, kurie būtų veiklūs, kuriems nebūtų „vienodai“, kokioje aplinkoje ir kokiame rajone mes gyvename. Aš manau, kad vienas gali daug, bet turėti komandą yra žymiai geriau. Esu komandos žmogus, bendruomenės dalis, todėl man labai svarbu yra ne tik mano asmeninis požiūris, bet ir kitų žmonių įžvalgos ir nuomonės. Tik tokiu būdu galima priimti geriausius, bendruomenei ir žmonėms skirtus sprendimus. Manau, kad ir Tarybos narys turi burti ir telkti komandą, bendruomenę, o šie procesai neretai užtrunka ilgai. Tačiau kantrybė niekada nebuvo mano silpnoji pusė.
2024 m. dalyvavau visuose 11-oje tarybos posėdžiuose, kuriuose nagrinėjome net 369 sprendimų projektus, kurie turėjo įtakos gyventojams. Tikriausiai, kad jeigu jų paklaustume, ar bent vieną sprendimą žino, sulauktume įvairių atsakymų, galbūt net būtų įdomu padaryti tokį eksperimentą. Bet palieku tai kitam kartui. Praėjusieji metai buvo ir intensyvūs, nors pačioje Tarybos veikloje darbas su kitais kolegomis buvo sklandus, sprendimai priimti laikantis ir kompromiso principo, vyko diskusijos. Kalbant plačiau, galiu paminėti keletą jų, kurie susiję su mano komiteto temų spektru:
- Buvo priimtas sprendimas dėl Rokiškio socialinės paramos centro ir Obelių socialinių paslaugų namų reorganizavimo. Įsteigta ir nuo 2024 m. pradėjo veikti viena įstaiga – Rokiškio socialinių paslaugų centras.
- Keitėsi ir nemažai diskusijų sukėlę mokyklų pavadinimai: Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos pavadinimas pakeistas į Rokiškio „Romuvos“ gimnaziją. O Rokiškio Senamiesčio progimnazijos – į Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto progimnaziją.
- Po ilgų pokalbių ir diskusijų siekiant, kad būtų kuo didesnis dėmesys vaikams ir užtikrinta maksimaliai mokinių poreikius atliepianti aplinka, Rokiškio pagrindinės mokyklos tipas buvo pakeistas iš pagrindinės mokyklos į specialiąją mokyklą-daugiafunkcį centrą ir mokykla persikėlė į kur kas patogesnes ir didesnes patalpas.
- Pritarėme projektui, kurio preliminarus biudžetas siekė 500 tūkst. eurų. Jį gyvendinus Rokiškio rajono rajono darželinukai ir mokiniai galės naudotis atnaujinta infrastruktūra ir įsigytomis aktyvaus ugdymo priemonėmis, skirtomis visos dienos mokyklų veiklai vykdyti.
Tai tik vos keli reikšmingi sprendimai, palietę gyventojus, tačiau pasibaigus kiekvienam savivaldybės tarybos posėdžiui, stengiuosi pasidalinti, mano manymu, reikšmingiausiais iš jų.
Džiaugiuosi, kad Taryboje kartu su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovais Mindaugu Petkevičiumi ir Egidijumi Vilimu galime dirbti vieningai ir puikioje komandoje. Turime skirtingas kompetencijas ir puikiai vienas kitą papildome. Tai padeda svarstant ir gilinantis į kiekvieną pateiktą sprendimo projektą.
Ko labiausiai norisi einant Tarybos nario pareigas?
Kad piliečiai kaip įmanoma aktyviau įsitrauktų, įsitrauktų jauni žmonės, kad politika jie nenusiviltų, o būtų kantrūs ir nepaisant nesėkmių, būtų savo gyvenimo, rajono gerovės kalviai. Nes, kas kitas, jeigu ne mes galime keistis ir keisti?
Lina Meilutė-Datkūnienė
Užs. R0862