Obeliečiai tylos minute pagerbė sukilimo dalyvius, L. Grigonio-Užpalio Rokiškio 509 kuopos Obelių būrio jaunieji šauliai uždegė atminimo žvakutes. Partizanas, muziejininkas Andrius Dručkus uždegė ir simbolinį aukurą, kurį vėliau obeliečių delegacija nuvežė į Vilnių ir padėjo prie paminklo sovietinio genocido aukoms atminti šalia buvusių KGB rūmų. Minėjimo dalyvis Dovydas Kairys susirinkusiesiems perskaitė Obelių krašto garbės piliečio Donato Smalinsko kreipimąsi į obeliečius, skambėjo Violetos Kazlauskienės atliekamos melodijos. Kaip teigė renginyje Obeliuose dalyvavusi Raabe šeima iš Vokietijos, okupuotų Lietuvos, Latvijos ir Estijos piliečiai ilgiems dešimtmečiams buvo atskirti nuo Vakarų bendruomenės. Tuometiniai tragiški istoriniai įvykiai ir šiandien turi išlikti kaip skaudi pamoka Europos bendrijai, o svarbiausia, kad ji niekada nebepasikartotų.
Tos pačios dienos popietę į Vilniaus Nepriklausomybės aikštę rinkosi žmonės, Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos pakviesti minėti Birželio sukilimo metinių. Renginyje grojo Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas, Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai pakėlė mūsų valstybės vėliavas, kalbėjo Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos vadas Kęstutis Balčiūnas, istorikas Antanas Tyla, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkas Vytautas Landsbergis, Seimo nariai Paulius Saudargas, Žygimantas Pavilionis, Laurynas Kasčiūnas.
Apie Birželio sukilimo ir vienintelio atstatyto paminklo Obeliuose reikšmę Lietuvai kalbėjo obeliečiai L. Grigonio-Užpalio Rokiškio 509 kuopos Obelių būrio jaunųjų šaulių vadovė Jolanta Paukštienė ir istorikas Valius Kazlauskas
Renginio dalyviams įteikti dailininko Antano Rimanto Šakalio sukurti padėkos raštai.